Skocz do zawartości
Shk

Sklep internetowy - skrypt, hosting...

Polecane posty

Witam,

znajomy poprosił mnie o pomoc w realizacji jego pomysłu - chce stworzyć sklep internetowy.

W sumie nigdy nie miałem z tym styczności - były fora, blogi ale sklepy już nie.

Musiałbym zająć się stroną techniczną realizacji projektu.

 

Zatem - pierwsza - chyba najważniejsza rzeczy - skrypt - czy macie Wasze doświadczenia, jeżeli chodzi o jakieś

dobre darmowe rozwiązania? Płatne rozwiązania raczej nie wchodzą w grę - chyba że coś rzeczywiście taniego.

 

Czy hosting pod taki projekt musi wyróżniać się jakąś dodatkową cechą, opcją?

 

Prosiłbym o jakieś Wasze rady, wskazówki.

Informacje doświadczonych osób mile widziane.

 

Pozdrawiam

i z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aimer

Nie wiem czy tak to można potraktować, lecz nie każdy hosting pozwala na zakup dedykowanego IP, a jest ono niezbędne do zainstalowania certyfikatu SSL - a jest to raczej podstawa każdego sklepu w sieci w dobie dzisiejszych przestępstw w Internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie jest konieczny, w sensie SSL, choć na pewno będzie to plus.

Musisz poczytać sporo na ten temat, tutaj raczej w dwóch paragrafach się nie da tego wszystkiego opisać... na początek znajdź wątek odnośnie wyboru skryptu, nawet na tym forum tutaj była swego czasu spora dyskusja na ten temat.

 

Ja wdrażałem OSCGold, ale to ze 3-4 lata temu - i powiem Ci, że lepiej zabulić 200-300zł za przerobiony taki Oscommerce niż naprawdę na open source lecieć - sporo upierdliwych rzeczy miał w tamtym okresie OSC w wersji ogólnej, tej darmowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

prestashop jeżeli nie ma dużo produktów mam 8 tyś w bazie i troche atrybutów. Działa w miare ale nie mega szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dubel. kosz. użyj wyszukiwarki;-)

300 postów, udział w paru dyskusjach o sklepach i nadal kiepsko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×