Skocz do zawartości
Gość bartekr4u

Rezygnacja z domeny - ovh.pl

Polecane posty

Gość bartekr4u

Witam ! (pierwszy post i pierwsza wizyta)

 

 

Chciałem zrezygnować z prowadzenia forum - usunąc domenę i serwer. Najpierw wziąłem się za domenę. Nie wiedziałem zbytnio jak się za to zabrać, więc po prostu rozpocząłem procedurę usunięcia domeny. Potem po przeczytaniu tej procedury znalazłem notkę o tym, aby procedura była ważna trzeba wydrukować, podpisać i wysłać + dołączyć skan dowodu osobistego. Najpierw zdenerwowałem się, bo nie mam dowodu osobistego (jestem nie pełnoletni). Mój kolega powiedział, że po prostu niczego nie wysyłać w takim razie, poczekac do dnia wygasnięcia domeny i bez żadnych pism usunąć domenę. W takim razie mam kilka pytań:

 

1) Czy lepiej po prostu poczekać niczego nie wysyłając do końca ważności domeny i nie płacąc za nią rozwiązać umowę o domenę ?

2) Jeśli nie można zrobić tego co chciałbym zrobic (pyt. 1) mógłbym wysłać skan dowodu osobistego np. mojej mamy ?

3) Czy miałbym jakieś problemy, gdybym nie wysłał tego pisma, które powinienem wysłać w związku z rozpoczęciem procedury usunięcia domeny ?

4) Czy rejestrując się na ovh.pl trzeba być pełnoletnim ?

5) Czy wogóle jest możliwość rozwiązania umowy o domenę nie płacąc za nią ? Chodzi o to, aby ovh mnie z komornikiem nie ścigało :)

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Jeśli coś mi jeszcze wpadnie do głowy, napiszę :0

 

Pozdrawiam, Bartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

po prostu nie rób nic. nie masz obowiązku przedłużenia domeny. po prostu wygaśnie.

numer z innym dowodem nie przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bartekr4u

Aha. Czyli po prostu czekam sobie do kwietnia, nie płacę i juz wogólę sie nie interesuję ovh ? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak ci sie ja udalo zarejestrowac bedac niepelnoletnim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bartekr4u

ehhh... Normalnie. Niczego nie pokazało, że coś nie tak. Dane wszystko realne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak ci sie ja udalo zarejestrowac bedac niepelnoletnim :)

 

Na logike, spory procent domen w tym kraju jest rejestrowany przez niepełnoletnich, fora komputerowe, blogi, sieci serwerow i inne takie. Zresztą nie przypominam sobie zapisu np. w ovh, który by to ograniczał.

Forum po prostu wyłącz, zostaw jakąś informacje o końcu działalności i tyle. Zawsze możesz rozważyć (jeśli jest sens) pozostawienie forum innemu adminowi (o ile takowy jest).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Na logike, spory procent domen w tym kraju jest rejestrowany przez niepełnoletnich, fora komputerowe, blogi, sieci serwerow i inne takie

I Krzaki ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bartekr4u

Zdecydowałem, że jednak będe dalej rozwijał forum, ale już bez tej domeny, tylko na domenie, którą dostałem od linuxpl.com (.vot.pl), czyli po prostu chciałbym rozwiązac umowe z ovh.

 

 

EDIT // Czy mógłby mi ktoś to ładnie zebrac w punkciki jak to napisałem ? Dam + wszystkim za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem, że jednak będe dalej rozwijał forum, ale już bez tej domeny, tylko na domenie, którą dostałem od linuxpl.com (.vot.pl), czyli po prostu chciałbym rozwiązac umowe z ovh.

 

No to nie rób nic, umowa sama się rozwiązuje bez żadnego problemu. Gdyby trzeba było samemu rozwiązywać umowę na każdą domenę, przy rezygnacji z niej, co drugi post na wht byłby z tym związany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bartekr4u

Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc. Chciałbym tylko jeszcze się dowiedziec co będzie z tą procedurą. Zacząłem ją i nie wiem czy coś tam się nie stanie, jeśli nie wyślę tych papierków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

2) Jeśli nie można zrobić tego co chciałbym zrobic (pyt. 1) mógłbym wysłać skan dowodu osobistego np. mojej mamy ?

 

 

Mi w Home tak przeszło :)

Napisali mi jak każdemu w tej byłej promocji domeny za free że chcą sprawdzić moje dane, ale ja im dałem w ogóle coś innego ;d więc wysłałem skan dowodu znajomego z dopiskiem że "syn się pomylił przy wpisywaniu danych i sprawa wyszła na jaw jak przyszedł mail, syn się wystraszył... itd." i wszystko było na luzie ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bartekr4u

@up, hehe :)

 

 

Pani z ovh odpowiedziała na moje pytanie i rzeczywiście mogę poczekac do kwietnia, nie placic i skonczyc z domeną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×