Skocz do zawartości
Xperia

Dziwny problem z wysylaniem/odbiorem poczty

Polecane posty

Witam

 

Mam dziwny problem z wysylaniem/odbiorem poczty z hostingu.

 

Dwa dni temu zmienilem hosting, dns, domena .eu , ustawilem dane do skrzynki ktora mialem wczesniej

 

(zmienily sie dns,ip. reszta to samo)

 

Po wyslaniu emaile nie dochodzi poczta i tak samo przy przychodzacych (test gmail,o2).

 

Dodam jeszcze ze w whoisach serwer widzi dns, ale pokazuje mi stary IP. (host poprzedniego providera).

 

W programie pocztowym laczy sie z kontem ;)

 

 

 

Co robil, mozliwe ze to wina propagacji dnsów? (moze jakis test,comenda w php zeby sprawdzic co jest zgrane)

 

dzieki za pomocne info!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://ftp.menandmic...gehub/tools/dig

zobacz sobie tutaj na jakim IP Twoja domena działa.

 

 

ns1.myhost.com. 3480 IN A 49.24.155.407

ns4.xantrex.com. 3480 IN A 277.52.316.233

 

 

Dns poprzedniego hostu sa inne (86.73.329.57)

 

jednak te powyzej sa ok naleza do hosta obecnego

 

 

 

 

Name server: wybralem i widze ze pierwszy nie zalapal jeszcze ;) czyli przez to nie dziala poczta mam rozumiec?

 

dlugo sie czeka na propagacje domeny .eu?

 

Nic juz z tego nie wiem, a numer ip. serwera, jest inny ktory dostalem do logowania przez cpanel ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno dobre DNSy podałeś?

Strona normalnie funkcjonuje ?

No nie te dns co sa to fikcja ;) zmienione sa ma sie rozumiec(poufnosc klienta)

 

strona laduje sie ladnie, poczta loguje przez klienta, nie dochodzi poczta i po wyslaniu to samo

 

 

Ip. domeny i dnsow(fikcyjne)

 

mydomain.eu. 14370 IN A 123.72.2656.850

ns1.myhost.com. 3480 IN A 49.24.155.407

ns4.xantrex.com. 3480 IN A 277.52.316.233

 

Jak sprawdzam na innych stronach Server Stats w whoisach to pokazuje stare IP. serwera :P

 

oczywiscie emaila i domene usunolem ze starego hostingu w cpanelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poufne info ;) jesli potrzbujesz jakies dane MX, itp. to moge podac?

Ip. domeny i dnsow(fikcyjne)

 

To wynajmij sobie albo wróżkę, albo też jakiegoś administratora, który za drobną opłatą podpisze klauzulę poufności i ci to zrobi.

Wróżką tu nikt nie jest na tym forum, żeby zgadnął, w czym łaskawy pan zrobił błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No sory... wszystko zrobilem dobrze jestem pewny w 100% wina lezy po stronie propagacji DNS, serwera, lub konfiguracji poczty na serwerze...

 

 

 

 

pytam o to bo moze ktos mial taki problem, poza tym pisze ci o szczegolach poza podaniem prawdziwych danych ;)

 

dzieki za wszystko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczegółami mamy walić a nie wiadomo które dane z tych podanych są prawdziwe. Jak nie napiszesz o co chodzi ludzkimi słowami to temat idzie do kosza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczegółami mamy walić a nie wiadomo które dane z tych podanych są prawdziwe. Jak nie napiszesz o co chodzi ludzkimi słowami to temat idzie do kosza.

Spoko polityke tu macie ;) przez to ze nie podam danych do serwisu klienta to temat trafi do kosza....niezle :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiesz, debugowanie niewiadomo czego niewiadomo z jakich danych to dla ludzi tutaj lekka strata czasu, jakbys podal domene bys mial odpowiedz w kilkanascie minut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×