Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Kolopik

Płacę z Allegro pytanie

Polecane posty

Cześć, mam kasę na "płacę z allegro" i zastanawiam się czy da się z tego zapłacić na innej aukcji (nie przelewając na swoje konto) ?

Trochę mi się nie widzi wypłata środków na moje konto, bo to będzie trwało 5 dni (jak zwykle).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety musisz przelać na swoje konto.

Też liczyłem na to, że chociaż prowizję będzie można z tego pokryć, ale niestety nie ma takiej możliwości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda. Lekka bzdura jest z tym "Płacę z Allegro".

ani z tego nie opłacisz innej aukcji, ani prowizji za aukcję :|

 

Dzięki za błyskawiczną odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyna zaleta tego, to fakt, że nie musisz logować się na swoje konto/konta bankowe w przypadku sprzedaży.

Wszystkie informacje na temat wybranej formy wysyłki, ilości zakupionych przedmiotów oraz potwierdzenie dokonania wpłaty masz w jednym miejscu.

Minusem największym jest to, że musisz trochę poczekać na Twoje własne pieniądze, którymi allegro obraca zanim wypłaci Ci je na Twoje konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam kasę na "płacę z allegro" i zastanawiam się czy da się z tego zapłacić na innej aukcji (nie przelewając na swoje konto) ?

Trochę mi się nie widzi wypłata środków na moje konto, bo to będzie trwało 5 dni (jak zwykle).

 

5 dni?u mnie wypłata z Płacę z Allegro trwała 24 godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5 dni?u mnie wypłata z Płacę z Allegro trwała 24 godziny.

 

No właśnie też mnie to zastanawia, u mnie tak samo. Kilka razy wypłacałem i zawsze następnego dnia kasa była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przesadziłem pisząc 5 dni, ale zawsze czekałem od 2 do 3 dni. Mam konto w PKO - może to dlatego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może po drodze wkradł się weekend i święta i stąd wzięło się 5 dni ;)

A co ma weekend do przelewów elektronicznych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aimer

A co ma weekend do przelewów elektronicznych ?

Przelewy elektroniczne między bankami przesyłane są w sesjach ELIXIR.

 

A po 2 Allegro zapewne zarabia na tych przelewach, wypłata trwa ileś tam dlatego, że mogą je lokować na nocnych lokatach, poczytajce CafeAllegro, u mnie wypłata przekazem pocztowym "szła" koło 10 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A po 2 Allegro zapewne zarabia na tych przelewach, wypłata trwa ileś tam dlatego, że mogą je lokować na nocnych lokatach

Co w tym złego? Każdy bank zarabia w taki sam sposób i nie tylko bank. Każda mądra firma także lokuje tak swoje środki. Oczywiście wolałbyś pewnie płacić ze swojej kieszeni, ale większości to się nie kalkuluje :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O rzeczywiście - tandeta.

Cóż, jeśli ci się spieszy (i jesteś w stanie za to zapłacić + twój bank stwierdzi, że jesteś na tyle ważny, że można ci to zaproponować) to zawsze możesz wysłać sobie transakcję całodobowym SORBNETem :)

 

Dziwną rzeczą jest lud, który za przelewy płaci grosze (albo i nawet nie płaci) i wymaga, żeby międzybankowe rozliczenie jego przelewanego majątku pojawiało się on-demand u odbiorcy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udalo sie komus z was usunac podany numer konta do tych platnosci z allegro?

 

mecze sie z nimi juz kilka dni, zlewaja sprawe :) dzieki za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, jeśli ci się spieszy (i jesteś w stanie za to zapłacić + twój bank stwierdzi, że jesteś na tyle ważny, że można ci to zaproponować) to zawsze możesz wysłać sobie transakcję całodobowym SORBNETem :)

Zapomniałeś dodać, że w niektórych polskich bankach minimalna wartość przelewu via SORBNET to milion złotych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś dodać, że w niektórych polskich bankach minimalna wartość przelewu via SORBNET to milion złotych :)

Co to dla mnie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby usunąć stary numer konta trzeba podać numer ostatniej transakcji. Jeżeli takiego nie posiadasz to niestety trzeba wysyłać prośbę na piśmie żeby usunęli stary numer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś dodać, że w niektórych polskich bankach minimalna wartość przelewu via SORBNET to milion złotych :)

Sorbnetem możesz i złotówkę sobie wysłać technicznie rzecz biorąc. Jak ofc. za to odpowiednio zapłacisz. A że nie jest to tania zabawa, to większość banków ma to głęboko w ofercie ukryte.

1 mln zł to próg, przy którym obowiązkowo pcha się transakcje przez sorbnet, a nie elixirem, więc tutaj żaden bank łaski nie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×