Skocz do zawartości
marlonk

Nowy kimsufi i DNS

Polecane posty

Witam,

 

wczoraj ok 15 na zamówionym świeżo dedyku w kimsufi został zainstalowany DirectAdmin z całą resztą (prosiłem o instalację "pod klucz"). I dodałem do niego wczoraj wieczorem kilka domen. Jedną świeżynkę + kilka starych z innego serwera. I teraz tak.

 

Kiedy podpinalem nowe domeny (swiezo kupione) pod starego dedyka (ktorego tez mam od jakiegos czasu w OVH) to po ustawieniu DNSow i dodaniu domeny do DA byla ona aktywna juz po 30min. Stare domeny po zmiane DNS przez noc juz tez byly aktywne.

 

Wczoraj dodalem stare domeny do mojego nowego dedyka do DA i zmienilem im DNS oraz kupilem nowa domene i odrazu ja dodalem do nowego dedyka i jeszcze ich nie ma :/

 

Czy to tylko kwestia DNSow (za mało czasu mineło? choć w starym dedyku tak jak pisałem zwykle dla świeżych domen trwało to 30min dla starych ok 10-15h) czy cos jeszcze musze gdzies aktywowac/zmienic w panelu OVH lub może jeszcze coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
./szklana_kula @27323-nowy-kimsufi-i-dns
err> http://www.webhostingtalk.pl/topic/16429-wazna-uwaga-dt-umieszczania-prosb-o-pomoc-w-konfiugracji-serwerow-dns-dla-waszych-domen/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W konfiguracji binda zakomentuj linię listen-on, bo dns działa aktualnie na localhost

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej,

prawdopodobnie Twój BIND nie jest włączony/nasłuchuje tylko na localhoscie.

 

; <<>> DiG 9.2.3 <<>> @91.121.180.45 http://semedia.pl A

;; global options: printcmd

;; connection timed out; no servers could be reached

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy bind działa ci na tym serwerze (ks363492.kimsufi.com) i nasłuchuje na wszystkich interfejsach ( netstat -tanpu )

Bo na chwilę obecną

 

C:\Users\Konrad>nslookup

> set type=SOA
> server ks363492.kimsufi.com
Serwer domyťlny:  ks363492.kimsufi.com
Address:  91.121.180.45

> semedia.pl
Serwer:  ks363492.kimsufi.com
Address:  91.121.180.45

*** ks363492.kimsufi.com nie może odnaleźć semedia.pl: No response from server
>

 

 

Edit: Wow - trzy podobne odpowiedzi w tym samym czasie :)

Edytowano przez Fiercio (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Edit: Wow - trzy podobne odpowiedzi w tym samym czasie :)

 

też wchodząc spodziewałem się jednej ; ) ok dziękuje za uwagi.. przekazałem adminowi (gdybym jeszcze wiedzial gdzie i co zmienic :) to bym sobie poradzil).

 

Czyli "włączenie BINDa" czy "zakomentowanie linii listen-on" powinno pomóc? Tak czułem, że coś z bindem jest nie tak bo dziwne to dla mnie było, że nie działa.

Dziękuje za pomoc : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, drobna poprawka i będzie wszystko działać.

 

Jak to defaultowa instalacja DA to jeszcze niech prze kompiluje EXIM (ręcznie, nei z custombuilda) dla dla pewności by nie było problemów z mailami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy po włączeniu binda domemy będą już działać poprawnie czy będę musiał coś zmienić/resetować/ustawiać? Domeny dodane na tego dedyka mają ustawione DNS od wczoraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

powinno po jakimś czasie zacząć działać poprawnie.

Po zmianie konfiguracji binda, pamiętaj o zresetowaniu usługi;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to, że już działa : ) Admin szybko się tym zajął. Dziękuje za pomoc! : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze moje pytanie do Was gdzie lub jakim programem mogę sprawdzić czy domena została dobrze przeniesiona i na co zwrócić uwagę (nie chce za każdym razem pytać na forum tylko samemu chce umieć sobie poradzić z tym tematem. Troche przenoszenia domen mnie czeka)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje znów Waszej pomocy w diagnozie tego co się dzieje. Grubo ponad tydzień temu przeniosłem swoje domeny z jednego kimsufi na drugi. Zmieniłem ustawienia DNS u operatora domen i przeniosłem pliki. Niektóre domeny działają poprawnie ale kilka z nich co jakiś czas pokazuje standardowy tekst Apacha, który jest u mnie:

 

"Apache is functioning normally" - czyli domena zachowuje się tak jakby była przeniesiona na poprawny DNS ale nie miała żadnych plików wgranych jeszcze a czasem działa poprawnie i wyświetla stronę. Taka mała loteria.

 

Chodzi o domenę - http://www.przyslowia-cytaty.com/

 

DNS1: ks363492.kimsufi.com

DNS2: ns.kimsufi.com (na kimsufi, z którego przeniosłem strony jest taki sam Secondary DNS).

 

 

Proszę o informacje co może być tego przyczyną. Z początku myślałem, że chodzi o to, że DNS sie do konca nie rozpropagowal ale tydzień później już wydaje mi się to dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prosze o pomoc w rozwiazaniu problemu, ktory opisalem wyzej. Prawie wszystkie domeny juz dzialaja prawidlowo. Jednak jedna (a wlasciwie jej subdomeny) nie do konca jeszcze dzialaja.

 

 

Dane DNS jak powyzej a subdomeny to:

 

http://www.poznan.ikorepetycje.net/ - ta dziala

 

http://www.warszawa.ikorepetycje.net/ - ta nie dziala ;/ i nie wiem co jest przyczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

subdomena poznan dziala praktycznie caly czas ale juz warszawa czy krakow czesciej nie dzialaj niz dzialaja.

 

 

Przenioslem wszystko jakies 2 tygodnie temu. Z tego co czytalem propagacja DNS trwa ok 48h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem na kilku łączach. Wszędzie działa. Może u siebie masz problem z dnsami? Z jakich korzystasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×