Skocz do zawartości
ixik

ripe guidlines ipv4, gdzie znaleść te zasady?

Polecane posty

Mógłby ktoś podrzucić linka do tych zasad, szukałem na stronie ripe ale jakoś nie udało mi się znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie mam tam konta, chodzi mi o to że hetzner pisze że ip przyznaje zgodnie z zasadami RIPE. Chciałbym więc te zasady poznać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz ze potrzebujesz na certyfikaty ssl, pod dodatkowe serwery vps (uzycie vps per usluga dns, mysql, apache) i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz ze potrzebujesz na certyfikaty ssl, pod dodatkowe serwery vps (uzycie vps per usluga dns, mysql, apache) i tyle.

To dostanie request nakazujący podanie, pod jakie serwery ;p

 

A wytyczne dot. adresacji, to mniej więcej następujące: zakaz bezsensownego* rozdawnictwa adresów sieciowych.

* - to, co da się puścić na jednym, trzeba puszczać na jednym, a nie jakieś sełośmiecie produkować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

za bardzo czarujmy temat, adresy IP są dla ludzi i jeżeli są potrzebne to są potrzebne i trzeba je pozyskać, cała procedura ma na celu odsianie ludzi którym nie chce się myśleć tylko idą po najmniejszej linii oporu. Niestety ponieważ utarło się że potrzeba oszukiwać żeby dostać nowe klasy to

- wszyscy kantują żeby je mieć

a idąc dalej tą ścieżką

- nie da się dostać adresów nie kantując

czyli wszystko robi się bardzo ludzkie

 

Gdyby wszystkie adresy pod certyfikaty SSL jakie są na wnioskach naprawdę je miały na świecie byłoby kilkadziesiąt razy więcej certyfikatów niż jest w obiegu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×