Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
r4d3k

Przekierowanie index.php na stronie głównej

Polecane posty

Gość Picek

Ciekawe dlaczego logout przekierowuje razem z index'em i co to ma wspólnego działaniem powiadomień i płatności?...

 

Widocznie też jest zamknięty , czy tam skonsolidowany z głownym serwisem

 

Co do przekierowań, nie pisałeś nigdy strony www, że takich prostych rzeczy nie rozumiesz to po co zabierasz głos wyśmiewając (w dodatku innych publicznie)

 

Co do przekierowań i ich związku, chodziło o systemy płatności itp, po co zmieniać wszystko... skoro serwis jest zamknięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale mam wykształcenie informatyczne i strony internetowe tworzę od lat -nastu. Stąd właśnie uważam iż jest to zrobione nieudolnie - na moich stronach jak wklepiesz 'adres.com/index.php' to przekieruje cię do 'adres.com/'. Jak widać masz bardzo blade pojęcie o tym jak prawidłowo powinno to funcjonować i nie wiem po co zabierasz głos jak z twoich wypowiedzi jasnn wynika że się na tym nie znasz

 

Co do przekierowań i ich związku, chodziło o systemy płatności itp, po co zmieniać wszystko... skoro serwis jest zamknięty

 

a co to ma wspólnego z przekierowaniem strony głównej? piszesz bzdury! Co ma z tym wspólnego strona główna, która zresztą na logout.pl przekierwali zdaje się prawidłowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Picek

Wybacz, ale mam wykształcenie informatyczne i strony internetowe tworzę od lat -nastu. Stąd właśnie uważam iż jest to zrobione nieudolnie

a na studiach pascal i programowanie na kartce? :)

 

- na moich stronach jak wklepiesz 'adres.com/index.php' to przekieruje cię do 'adres.com/'. Jak widać masz bardzo blade pojęcie o tym jak prawidłowo powinno to funcjonować i nie wiem po co zabierasz głos jak z twoich wypowiedzi jasnn wynika że się na tym nie znasz

 

O kurcze, to na wht admini się nie znają też :)

 

http://www.webhostingtalk.pl/index.php

 

co te index.php robi, - pisz szybko do adminów wht, niech to naprawiają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Google doskonale sobie z index.php radzi, najczęściej nie indeksując tego. Sam także najczęściej stosuję przekierowanie z index.php na "/" gdyż tak łatwiej.

 

Dla bardziej uszczypliwych zawsze można by zastosować pod

if ($_SERVER["REQUEST_URI"]=="/index.php){
echo '<link rel="canonical" href="http://http://www.webhostingtalk.pl" />';
}

by google wiedziało gdzie jest główna treść i by nie było "dubli"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@picek - nie wiem jakie ty frustracje próbujesz rozładowywać na forum ale niech ci to wyjdzie na zdrowie :) odniosłem się do tego co napisał kamil0624 i uważam iż interpretuję to prawidłowo. Ty nie potrafisz podać ani jednego sensownego argumentu a że z jakichś powodów nie podoba ci się to co ktoś pisze uciekasz się do płytkich wycieczek osobistych - żenada. Są fora gdzie z miejsca dostał byś za coś takiego przynajmniej warna - na twoje szczęście nie tutaj. A już całkowicie śmiesznym jest to co napisałeś wyżej, chociaż nie, czekaj - zrób mi listę wszystkich stron które tak mają a napiszę do wszystkich, bo bez tego chyba nie uśniesz...

 

Odnośnie samych przekierowań to wystarczy dobry standardowy .htaccess - mój ma 11 linijek i załatwia wszyskie tego typu problemy bez żadnego wysiłku. Póki strona działa, tak jak w tym przypadku - forum - to pół biedy, kwestia podejścia admina który albo to olewa albo chce mieć wszystko "cacy". Gorzej gdy próbuje się zrobić przekierowanie, a wychodzi "pseudoprzekierowanie" - przecież zrobili je chyba właśnie po to by ludzie wchodzący na vps4u lądowali na bh - a średnio im to wyszło bo jak ktoś ma w ulubionych czy wchodzi z linka z /index.php to strona zamiast przekierować normalnie się wyświetla... Jak dla mnie fuszerka. Jak już pisałem wcześniej, na logout wyszło im przekierowanie razem z index.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×