Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
zlotowinfo

budgetvps.pl opinie

Polecane posty

serwer działa kiedy mu się chce, często lagując

bardzo częste są "ataki" które powodują że serwer praktycznie nie działa

panel bardzo ubogi - brak wogóle backupu całego obrazu

często konsola (putty) laguje - co to wogóle za maszyny skoro konsola potrafi lagować, 1,5GHz? a może 50Mhz?

 

 

podawane parametry są bardzo zawyżone, nawet serwer 40% 1Ghz innego dostawcy chodził lepiej

a lagi na konsoli ani razu nie widziałem, no i przynajmniej normalny panel: http://hosting.tmxp.pl/

trochę mi podpadli ale przynajmniej jak chodziło to normalnie

 

dość ciekawie wygląda z promo 6+6 vps4u.pl zbliżona oferta do budgetvps.pl ale i ramu i transferu więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wpisy są prawie takie same

 

 

processor : 0

vendor_id : GenuineIntel

cpu family : 6

model : 23

model name : 06/17

stepping : 10

cpu MHz : 2660.256

cache size : 3072 KB

physical id : 0

siblings : 4

core id : 0

cpu cores : 4

apicid : 0

fdiv_bug : no

hlt_bug : no

f00f_bug : no

coma_bug : no

fpu : yes

fpu_exception : yes

cpuid level : 13

wp : yes

flags : fpu vme de pse tsc msr pae mce cx8 apic sep mtrr pge mca cmov pat pse36 clflush dts acpi mmx fxsr sse sse2 ss ht tm pbe nx lm constant_tsc pni tm2 ssse3 lahf_lm

bogomips : 5320.51

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

myślę że pochodzę jakiś czas na tym i potem spróbuję zbyć tę porażkę :/ - oplacony na rok

potem doinstaluję już manualnie sipserwer, może ktoś się skusi 1-2 miesiące na tego vps

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rozumiem , że masz VPS 3 ? gdzie procesor powinien być ok 2 Ghz ?

 

bo u mnie przy ofercie nr 3 gdzie procek powienien być ok 2 Ghz mam takie cuda

 

processor : 0

vendor_id : GenuineIntel

cpu family : 6

model : 23

model name : Intel® Xeon® CPU X3360 @ 2.83GHz

stepping : 7

cpu MHz : 847.322

cache size : 6144 KB

physical id : 0

siblings : 4

core id : 0

cpu cores : 4

apicid : 0

fpu : yes

fpu_exception : yes

cpuid level : 10

wp : yes

flags : fpu vme de pse tsc msr pae mce cx8 apic sep mtrr pge mca cmov pat pse36 clflush dts acpi mmx fxsr sse sse2 ss ht tm syscall nx lm constant_tsc pni monitor ds_cpl vmx smx est tm2 ssse3 cx16 xtpr sse4_1 lahf_lm

bogomips : 5652.49

clflush size : 64

cache_alignment : 64

address sizes : 36 bits physical, 48 bits virtual

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Picek

rozumiem , że masz VPS 3 ? gdzie procesor powinien być ok 2 Ghz ?

 

bo u mnie przy ofercie nr 3 gdzie procek powienien być ok 2 Ghz mam takie cuda

 

 

 

Ktoś chyba zamiast 70% procesora dał Ci 30%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A taką odpowiedź dostałem

 

Witam,

Taki parametr w /etc/cpuinfo widnieje na wszystkich serwerach, niezależnie jaki limit mają ustawiony. Nie należy sie tym przejmować.

 

 

No to skoro wszystkie serwery tak mają to jak to ma sie do tego

 

Moje: cpu MHz : 847.322

zlotowinfo: cpu MHz : 2660.256

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, konsola dosyć mocno laguje, codziennie coraz bardziej, więc moja przygoda zakończy się po pierwszym miesiącu użytkowania.

 

[ konar ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy w ciągu ostatnich dni kilka ataków z vps w budgetvps, problem dotyczył jednej z kilku maszyn fizycznych dedykowanych dla platformy BudgetVPS.pl. Obecnie problem nie powinien występować.

 

 

 

 

 

 

Może mocy brakuje na dedyku już ;)

 

 

 

Nie wiesz, to się nie wypowiadaj. Nie korzystamy z dedyków. Wszystkie serwery są naszą własnością i są kolokowane w DC Nephax w Gdańsku.

 

 

 

 

Szanowny 'zlotowinfo' support jest od tego, support, nie forum.

 

Jeśli dobrze łączę nicki z osobami to wydaje mi się, że na każde Pańskie zgłoszenie reagujemy wręcz błyskawicznie i jeśli potwierdzamy problem to jest on rozwiązywany w ciągu chwili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@marekxbx, może ustosunkujesz się do mocy procesora, a nie odbijasz piłeczkę za każdym razem powołując się na domniemane ataki?

Jeżeli jest on Z platformy budgetvps, to widzę że nawet prostego monitoringu loadu nie ogarniacie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, konsola dosyć mocno laguje, codziennie coraz bardziej, więc moja przygoda zakończy się po pierwszym miesiącu użytkowania.

 

[ konar ]

 

szczęśliwiec, ja byłem głupi i opłaciłem na rok z góry :/

 

dziś dwa pady, do konsoli nawet nie udawało się mi połączyć

centralka prawie 0% procesora, strach pomyśleć jakbym postawił tam cs'a

 

co ciekawe 23:13 serwer sam się restartuje, mieć tylko nadzieję że admini się wzięli do roboty wreszcie...

 

 

wziąłem wczoraj z alvotech.de najtańszy pakiet - no niebo a ziemia, nawet firewall w panelu, zapowiada się dłuższa współpraca na więcej maszyn

cs16.zasms.pl chcesz się ze mną zmierzyć zawołaj na gg: 4612824 ;)

ping ok. 45, w grze: ok. 65 (nie ma to jak niemieckie serwery)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@marekxbx, może ustosunkujesz się do mocy procesora, a nie odbijasz piłeczkę za każdym razem powołując się na domniemane ataki?

Jeżeli jest on Z platformy budgetvps, to widzę że nawet prostego monitoringu loadu nie ogarniacie...

 

Maksymalna moc procesora powinna być przydzielona zgodnie z ofertą, suma ze wszystkich rdzeni powinna być ~ równa limitowi w ofercie.

 

 

Jeśli ma Pan problem z mocą procesora proszę napisać do supportu.

 

 

 

-

Co do monitoringu - korzystamy z bardzo zaawansowanych rozwiązań jesli chodzi o monitoring, jak tylko system wykrywa informację podejmowana jest interwencja, czasami klient jest szybszy, albo klient zadzwoni w momencie trwania interwencji, można to wtedy błędnie zinterpretować.

 

Ponadto przypominam, że oferta o której tutaj rozmawiamy jest ofertą budgetową. Nie kierujemy jej do osób / firm zajmujących się istotnymi projektami. Dla tych osób jak wszyscy dobrze wiedzą jest oferta znajdująca się na stronie internetowej o adresie będącym jednocześnie nazwą firmy.

 

 

 

co ciekawe 23:13 serwer sam się restartuje, mieć tylko nadzieję że admini się wzięli do roboty wreszcie...

 

 

Bardzo ciekawe, zgłosił Pan jeden.

 

Uważam, że postępuje Pan z nami bardzo nieuczciwie.

 

Zaproponowano Panu migrację na inny serwer, skoro na tym miał Pan tak poważne problemy. Na Pańskie zgłoszenia reagujemy błyskawicznie, prawie natychmiast zajmując się sprawą.

 

Pan natomiast w rewanżu rozpisuje się na forum o niewiadomo jakich problemach z wydajnością platformy (nie konkretnego serwera czy danej usługi), reklamuje Pan inne firmy w temacie o nas.

 

Ponadto jak widzę do tej pory nie wie Pan, bądź nie chce Pan wiedzieć gdzie zgłaszać problemy, jeśli Pan zechce z miłą chęcią przytoczę tutaj wszystkie opcje kontaktu.

 

Już wyjaśniam dlaczego po 23 Pański serwer przestał odpowiadać:

 

"Panie Andrzeju, na początek proponuję Panu migrację na inny serwer fizyczny obsługujący ofertę BudgetVPS.pl, bezpłatnie.

 

Prosze o informację kiedy mogę to wykonać.".

 

 

Na to pytanie kolegi udzielił Pan odpowiedzi "w dowolnym momencie". Oczywiście zanim zdążyłem Panu napisać w zgłoszeniu, że właśnie przenosze Pański serwer, Pan zdążył pochwalić się na forum jak to usługa znowu Panu nie działa i jacy to jesteśmy be.

 

panel bardzo ubogi - brak wogóle backupu całego obrazu

 

Zarówno ja jak i kolega podawaliśmy już Panu tą informację co najmniej raz.

 

 

W bardzo niedługim czasie, prawdopodobnie w ciągu tygodnia, zostanie uruchomiona nowa wersja panelu VPS, która będzie zawierała niniejszą funkcję.

 

Ponadto do tej pory na życzenie nieodpłatnie wykonywaliśmy taką usługę dla klientów, co nie jeden użytkownik tego forum może potwierdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no cóż jestem poprostu zwykłym internautą, dzielę się z innymi swoją wiedzą

jeżeli coś się zdarza raz OK, jeżeli nagminnie... - poniekąd problemy potwierdza inna osoba

 

prawdopodobnie sam start usługi jako budżetowej był błędem,

może nie da się już bardziej obniżyć kosztów w Polsce, co naturalnie rozumiem

 

chciałem wziąć kilka maszyn u was, a nawet spróbować resellingu

a tu ledwo zacząłem... kontakt z supportem dobry, no ale telefony też kosztują, tym bardziej Play

 

jednak dzięki wam zauważyłem że play ma nowy prefiks: 530 a to istotne do kierowania ruchu na centralce

aktualnie betamaxy nie do przebicia, w polsce wszędzie do play drożej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@zlotowinfo, w godzinach roboczych dostępny jest też telefon stacjonarny do biura :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jednak dzięki wam zauważyłem że play ma nowy prefiks: 530 a to istotne do kierowania ruchu na centralce

aktualnie betamaxy nie do przebicia, w polsce wszędzie do play drożej

Na czym zarabiają również inni operatorzy i się nie chwalą, szczególnie gdy MTR maleje a oni nie obniżają stawek.

Kierowanie ruchu jest złudne, bo numery można przenosić między operatorami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Picek

A taką odpowiedź dostałem

No to skoro wszystkie serwery tak mają to jak to ma sie do tego

 

Moje: cpu MHz : 847.322

zlotowinfo: cpu MHz : 2660.256

 

A daj uname -a jak możesz

 

Jeżeli /proc/cpuinfo wszedzie (na każdym VPS) pokazuje tyle samo i to taką niestadnardową wartość a jest to openvz to coś tu nie gra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Maksymalna moc procesora powinna być przydzielona zgodnie z ofertą, suma ze wszystkich rdzeni powinna być ~ równa limitowi w ofercie.

 

 

Jeśli ma Pan problem z mocą procesora proszę napisać do supportu.

Włączę się do tego tematu, nie korzystam z budgetvps, lecz z oferty Hitme.net.pl, ostatnio również miałem problemy z mocą procesora, okazało się że zamiast 4 rdzeni VPS widzi tylko 1:

root@11867:~# cat /proc/cpuinfo

processor : 0

vendor_id : GenuineIntel

cpu family : 6

model : 30

model name : Intel® Xeon® CPU X3430 @ 2.40GHz

stepping : 5

cpu MHz : 1197.028

cache size : 8192 KB

physical id : 0

siblings : 4

core id : 0

cpu cores : 4

apicid : 0

fpu : yes

fpu_exception : yes

cpuid level : 11

wp : yes

flags : fpu vme de pse tsc msr pae mce cx8 apic sep mtrr pge mca cmov pat pse36 clflush dts acpi mmx fxsr sse sse2 ss ht tm syscall nx rdtscp lm const ant_tsc ida nonstop_tsc pni monitor ds_cpl vmx smx est tm2 ssse3 cx16 xtpr sse4_ 1 sse4_2 popcnt lahf_lm

bogomips : 4788.11

clflush size : 64

cache_alignment : 64

address sizes : 36 bits physical, 48 bits virtual

power management: [8]

 

Wszystko fajnie, tyle że wynajmuję VPS z procesorem "do 2.0 GHz", szkoda tylko że zniknęło 800MHz. Wiadomość do boku wysłana, jakież było moje zdziwienie kiedy z boku dostałem odpowiedź na ten problem: system po czasie wymusza parametry VPS'a które Pan zakupił, lub jeśli obciąża Pan nadto maszynę - wszystko fajnie tyle że obciążenie znikome, obciążenie cpu według munina nie osiąga wartości 1GHz, a tu nagle ni stąd ni zowąd VPS ma reboot, 3 rdzenie znikają, vps widzi to co dałem i moje forum zwyczajnie nie wyrabia (a IPB tak pamięciożerne nie jest....).

 

root@11867:~# uname -a

Linux 11867 2.6.18-194.17.1.el5.028stab070.7 #1 SMP Fri Oct 1 14:17:14 MSD 2010 i686 GNU/Linux

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, tyle że wynajmuję VPS z procesorem "do 2.0 GHz", szkoda tylko że zniknęło 800MHz. Wiadomość do boku wysłana, jakież było moje zdziwienie kiedy z boku dostałem odpowiedź na ten problem: system po czasie wymusza parametry VPS'a które Pan zakupił, lub jeśli obciąża Pan nadto maszynę - wszystko fajnie tyle że obciążenie znikome, obciążenie cpu według munina nie osiąga wartości 1GHz, a tu nagle ni stąd ni zowąd VPS ma reboot, 3 rdzenie znikają, vps widzi to co dałem i moje forum zwyczajnie nie wyrabia (a IPB tak pamięciożerne nie jest....).

 

Widocznie Pan marek jak zwykle sie przeliczyl (czyt. oversell z grubej rury) i po cichu ogranicza klientom cpu. Ci ktozi sie 'skumaja' albo sa zwodzeni, albo po czasie limit jest zwiekszany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sam już nie wiem co robić...

 

coś czuję że moja centralka która większość czasu prawie nie używa procesora

potem gdy potrzeba trochę mocy, nie potrafi już się rozepchać, gdyż moc procesora zajeły inne vpsy

 

może znacie jakiś soft co dociąży serwer, i odciąży gdy będzie potrzebny do pozostałych działających usług

np. zapodam jakiś skrypt mocno obciążający serwer, z najniższym priorytetem na vpsie, by potem oddał moc samej centralce

 

a może np. archiwizatorek rar, który będzie testował w kółko to samo archiwum

może ktoś podpowie jak zrobić pętlę...

 

na razie w jednej z zakładek opery, odświeżam stronę logów rozmów co 5 sekund

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up: zainteresuj się bashem.

Twoje pakowanie może wyglądać tak:

 

#!/bin/bash

while [ 1>0 ]; do

zip -r dane.zip dane

rm dane.zip -rf

done

Zapisujesz sobie jako skrypt.sh później dodajesz prawo wykonywania i odpalasz skrypt.

Ponieważ 1 jest zawsze większe od 0, skrypt będzie wykonywał się w nieskończoność.

"dane" to folder z plikami, które chcesz pakować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×