Skocz do zawartości

Polecane posty

Cabana: a umiesz zrobić traceroute ? tracert freecast.pl.

 

Chociaż - z drugiej strony u mnie także się nie ładuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie , nie panikujcie naprawi serwer i wszystko wróci do normy , awarie się też zdarzają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[quote name=lolek :lol:' timestamp='1290714863' post='226149]

Spokojnie już wszystko działa powodem usterki był zasilacz :)

 

Chłopaki co macie dzisiaj takie przerwy? :)

Coś koło 11 i teraz jakoś niedawno. :)

Niedziela dzień wolny :) nie psujcie tam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki co macie dzisiaj takie przerwy? :lol:

Coś koło 11 i teraz jakoś niedawno. :)

Niedziela dzień wolny :) nie psujcie tam :)

 

Hmm dziwne gdyż nie odnotowaliśmy dzisiaj żadnych przerw w dostępie do uslug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[quote name=lolek :lol:' timestamp='1292762235' post='230068]

Hmm dziwne gdyż nie odnotowaliśmy dzisiaj żadnych przerw w dostępie do uslug

 

Może ddos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wszystko działa jak należy, mam tam shared i nie widzę problemów, jeżeli ktoś z was go ma to przy trwaniu zaniku

niech puści tracert

 

Nie no aktualnie jest dobrze. Tylko jak napisałem koło 11 coś cieżko było jakby ktoś pakietował. Z pocztą nie dało się połączyć, a strona ledwo co się otwierała prawie w ogóle.

Tak samo było coś koło godziny 12:30.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no aktualnie jest dobrze. Tylko jak napisałem koło 11 coś cieżko było jakby ktoś pakietował. Z pocztą nie dało się połączyć, a strona ledwo co się otwierała prawie w ogóle.

Tak samo było coś koło godziny 12:30.

 

Pewnie Twój dostawca internetu kupuje transmisję z TKT, bo oni dzisiaj mają jakieś problemy ze sobą ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w nocy (godz 22-23) apache klękało, dzisiaj powtórka. Klęka apache, wypluwa error500 na zmianę z mysql :angry:

Główna się wczytuje, ale te poniżej już nie bardzo.

http://tajemnicekosmosu.pl - moja strona

http://manchester-utd.pl/ - strona kolegi

Edytowano przez Kolopik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Tak kolpik zgadza się ale freecast w porównaniu do innych firm nie ma tego w dupie i stara się za chwile postawić serwery na nogi.

 

Tego nie powiedziałem ;)

 

Na razie wszystko wróciło do normy. Może szef się wypowie cóż to się dzieje ?

Edytowano przez Kolopik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

na wstępie chciałbym zaznaczyć ze praca serwera dostępowego odpowiadającego za konta www została przywrócona ;).

 

Powodem awarii był atak ddos z dużego łącza i musieliśmy czekać aż kylos wytnie ruch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Tak kolpik zgadza się ale freecast w porównaniu do innych firm nie ma tego w dupie i stara się za chwile postawić serwery na nogi.

No, ale przy tym nie musisz obrażać innych firm.

Poza tym wszystko widać tutaj: http://grd.net.pl/freecast/monitor od około 23 do około 7 rano.Więc Twoje twierdzenie raczej upadło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a co mnie obchodzi jakaś zewnętrzna strona ? nie jest to software kylosa, które monitoruje więc ?

Czyli jeśli software kylosa powie, że serwer działa, ale strony są nie dostępne dla userów, to jest ok. No to git. Niech Ci będzie, że serwer działał. Jednak w nocy strona faktycznie leżała.

 

skąd mam to mieć ja czy freecast.pl ? co mnie to obchodzi ? ja jestem zwykły user. że ty masz to mnie to akurat nic nie interesuje.

Monitoring GRD z nikąd sie nie wziął. Freecast poprosił zapewne o założenie monitoringu.

No tak, dobre podejście klienta. Kupić coś i się nie przejmować, że nie działa.

 

a czy freecast to bada ? tego nie wiem ja tam nie robię :)

Czasem mam wrażenie, że jednak tak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Działanie po ssh a działanie na świat to inna sprawa... no ale.... ale...;)

 

GRD.... hmmmmm to chyba freecast go nie ma nie wiem co mnie to jako klienta ? :) nic :)

 

To że koplik pracuje u Ciebie i na wht wytyka każdej innej firmie bugi to już mnie nie interesuje ja tego nie robię jako zwykły klient freecasta czy mzone.. bo co mnie to interesuje ?

 

Po pierwsze mój nick to Kolopik :)

Poza tym nie wytykam nikomu bugów. Jako klient Freecast grzecznie napisałem, że coś jest nie halo z serwerem. Nie robię nikomu na złość, chyba , że ty tak twierdzisz. Na to nic nie poradzę.

 

Pozdrawiam,

Kacper

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie interesuje co Cie nie interesuje, więc po co dalej piszesz skoro to Cię nie interesuje?

 

Działanie po ssh a działanie na świat to inna sprawa... no ale.... ale...;)

Czyli serwer i tak nie działał, bo nie miał wyjścia na świat.

 

To że koplik pracuje u Ciebie i na wht wytyka każdej innej firmie bugi to już mnie nie interesuje ja tego nie robię jako zwykły klient freecasta czy mzone.. bo co mnie to interesuje ?

Nie przypominam sobie żeby wytykał komuś bugi, może Ci się przyśniło. No ale jak faktycznie tak było, to porządna firma zrobi z takich informacji użytek i poprawi działanie usług, itp. I do tego się nie obraża, bo ją to interesuje, że inni użytkownicy Internetu interesują się działaniem firmy.

Jeśli klienta interesują usługi w firmie, w której ma hosting, to chętnie podrzuca pomysły na nowe rzeczy. Chyba, że go to nie interesuje, tak jak pady serwera, bo w końcu napisałeś, że monitoringi Cie nie interesują, bo jesteś przekonany, iż serwer działał. A takie monitoringi są zakładane, bo klienci interesują się działaniem swoich stron (Ty jesteś wyjątkiem). Jeśli nie mogą otworzyć swojej strony, to sprawdzają monitoring i odrazu widzą, czy to jest problem z ich ISP czy z usługodawcą hostingu.

 

Dodatkowo zainteresuj sie interpunkcją, bo widać, że to też Ciebie nie interesuje. A jednak powinno zainteresować, bo ciężko czyta się takie wypowiedzi.

 

Ale koniec OT, bo nic interesującego nie wnosimy do tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mr Miodek, nie rób kolejny raz z siebie błazna.

Na statystykach GRD widać wyraźnie, że serwer freecast 1) nie odpowiadał na requesty WWW; 2) nie odpowiadał na requesty FTP; 3) nie odpowiadał na requesty DNS.

 

I na prawdę mało kogo obchodzi to, że SSH na tym serwerze działa ktoś-tam-coś-robi, bo użyteczne usługi za które delikwent płaci, to nie działają...

Druga sprawa to taka, że lokalny monitoring przez jakiekolwiek DC może wskazać owszem jakieś symptomy awarii. Ale NIJAK nie jest WIARYGODNYM miernikiem DOSTĘPNOŚCI usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, ale przy tym nie musisz obrażać innych firm.

Poza tym wszystko widać tutaj: http://grd.net.pl/freecast/monitor od około 23 do około 7 rano.Więc Twoje twierdzenie raczej upadło.

 

Oooops...

Monitoring Freecast'a powstał, ale nie został ogłoszony jeszcze przeze mnie do niczyjej wiadomości i w teorii służył tylko dla mnie osobiście... Mój błąd. Przepraszam wszystkich, w szczególności administrację Freecast. Moja naiwność, że nikomu nie będzie się chciało wklepać grd.net.pl/xyzabc/monitor/

 

 

Jeśli to DDoS, to ja to rozumiem. Każdy musi przyznać, że to nie jest łatwe z takim atakiem się uporać. Przez ostatnie kilka miesięcy serwer działał bez jakichkolwiek większych problemów.

 

 

Jeśli już jednak jesteśmy w temacie... To niestety problem nadal istnieje.

Najpierw wspomniane ok. 8 godzin poprzedniej nocy, później po południu przeszło godzina, krótkotrwałe kilkukrotne problemy wieczorem. I gdy już zdawało się, że jest w porządku i nawet otrzymałem email od administracji, że problem zażegnany... ok godz. 01:38 zaczęło się ponownie.

 

Ale jeśli to nadal DDoS - to ja to rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

jak sie okazało powodem problemu nie jest atak DDos lecz generowanie dużego obciążeni serwera przez jednego z naszych klientów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak sie okazało powodem problemu nie jest atak DDos lecz generowanie dużego obciążeni serwera przez jednego z naszych klientów

Znaczy, że jak niby pomyliliście nadmierną utylizację zasobów z ddosem ? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znaczy, że jak niby pomyliliście nadmierną utylizację zasobów z ddosem ? :-)

Nie pogrążaj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×