Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam.

 

Chciałbym prosić o podanie ceny kolokacji sprzetu:

 

Dell POWEREDGE 1750

Obudowa: 1U

Procesor: 2 x Intel Xeon - 2800MHz 533FSB 512 kb cache

Pamięć: 2 GB DDRAM ECC

Zasilanie: 2 zasilacze 530 W

 

Chodzi mi o NAJTAŃSZĄ ofertę jaką posiadacie. Nie ukrywam że łącze 1Mb/s wystarczy. Jestem w stanie podpisać umowe na ROK (są jakieś upusty?), jeśli cena będzie satysfakcjonująca.

Zastanawiam się na Ionic / szara / kdc i inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie prościej bo wszystkich nie znam z Krakowa a np. Jak szara.net mi wyjechala z kwotą 280 zł za hoteling to myslalem że ze stołka zlece - za taka kwote to mam takiego jak moj Dedyk (wynajety) i nie musze sie obawiac o to ze cos moze się zepsuć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie prościej bo wszystkich nie znam z Krakowa a np. Jak szara.net mi wyjechala z kwotą 280 zł za hoteling to myslalem że ze stołka zlece - za taka kwote to mam takiego jak moj Dedyk (wynajety) i nie musze sie obawiac o to ze cos moze się zepsuć...

 

Jeśli chcesz wpięte oba zasilacze i to są xeony o których ja myślę to cena jest normalna,

Napisz ile i jaki masz CPU, czy potrzebujesz 2 porty zasilania etc. etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za taka kwote to mam takiego jak moj Dedyk (wynajety)

Taa, tylko, że ten twój wynajęty dedyk, to pewnie będzie przy takiej cenie nie dość, że serweropodobny składaczek, to jeszcze umieszczony w leśniczówce wuja Henia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz wpięte oba zasilacze i to są xeony o których ja myślę to cena jest normalna,

Napisz ile i jaki masz CPU, czy potrzebujesz 2 porty zasilania etc. etc.

 

Ogólnie nie znam się na tym, szafy / towery itd - to dla mnie czarna magia - chce poprostu mieć podpięte łącze 1 - 2 Mb max. - Zasilanie nie mam pojęcia czy "Xeony" bo mam zamiar kupić serwer dedykowany 1U o takich parametrach. - Chce poprostu przyjechać do DC (Bo jestem z Olkusza więc Krakow najlepiej mi pasuje) - Zainstalować sobie Swoj system operacyjny (windows Server 2008) i mieć w domu mozliwość korzystania z Dedyka.

 

Transfer miesięczny? - Najlepiej bez ograniczeń choć pewnie 500 - 1000 GB to max jaki zużyje, łącze jak wspomniałem wyżej...

 

Będe chciał zakupić taki sprzet w styczniu i od razu zacząć z niego korzystać w Krakowskim DC :]

 

Jak ceny takiego hotelingu się wahają? Czy długość umowy ma jakieś znaczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie znam się na tym, szafy / towery itd - to dla mnie czarna magia - chce poprostu mieć podpięte łącze 1 - 2 Mb max. - Zasilanie nie mam pojęcia czy "Xeony" bo mam zamiar kupić serwer dedykowany 1U o takich parametrach. - Chce poprostu przyjechać do DC (Bo jestem z Olkusza więc Krakow najlepiej mi pasuje) - Zainstalować sobie Swoj system operacyjny (windows Server 2008) i mieć w domu mozliwość korzystania z Dedyka.

 

Transfer miesięczny? - Najlepiej bez ograniczeń choć pewnie 500 - 1000 GB to max jaki zużyje, łącze jak wspomniałem wyżej...

 

Będe chciał zakupić taki sprzet w styczniu i od razu zacząć z niego korzystać w Krakowskim DC :]

 

Jak ceny takiego hotelingu się wahają? Czy długość umowy ma jakieś znaczenie?

 

łącze u nas od 99 netto / mbps

kolokacja od 140 netto 1RU - wliczone 350W

transfer na 1Mb 1000GB może być problemem :D

 

Długość umowy nie ma znaczenia większego, kolokacja to nie usługa a'la dedyk że masz "lojalke" dłuższą masz taniej,

u nas są minimum roczne - w kolokacji jest o wiele więcej roboty (obsługa fizyczna "odwiedzających" itd :D ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli interesuje cię wybitnie budżetowe wstawienie tego serwera, bez większych gwarancji środowiskowych, to poszukaj sobie w okolicy jakiejś właśnie leśniczówki u wujka Henia - czyt. jakiejś kablówki / trzepaka isp / itp. który ma nadmiar łącza, to może jakoś się dogadacie.

 

Natomiast jeśli chcesz profesjonalne warunki kolokacyjne, z gwarancjami umownymi, jakimś sensownym sla, to niestety, ale musisz się przygotować, że 280zł to wbrew pozorom bardzo mało, jak za taką prądożerną maszynkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może Katowice ? dokładnie tyle samo co do Krakowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

195.95.129.1 IP testowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się na Ionic / szara / kdc i inne.

 

najlepszą ofertę, w Krakowie, dostaniesz chyba w ionic (jakość/cena)

dodatkowo masz jeszcze

krdc, kr-cpd, kki-bci, comarch, connected, kei? no i to co sam napisałeś

w każdym razie nie polecam connected.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie znam się na tym, szafy / towery itd - to dla mnie czarna magia - chce poprostu mieć podpięte łącze 1 - 2 Mb max. - Zasilanie nie mam pojęcia czy "Xeony" bo mam zamiar kupić serwer dedykowany 1U o takich parametrach. - Chce poprostu przyjechać do DC (Bo jestem z Olkusza więc Krakow najlepiej mi pasuje) - Zainstalować sobie Swoj system operacyjny (windows Server 2008) i mieć w domu mozliwość korzystania z Dedyka.

 

Transfer miesięczny? - Najlepiej bez ograniczeń choć pewnie 500 - 1000 GB to max jaki zużyje, łącze jak wspomniałem wyżej...

 

Będe chciał zakupić taki sprzet w styczniu i od razu zacząć z niego korzystać w Krakowskim DC :]

 

Jak ceny takiego hotelingu się wahają? Czy długość umowy ma jakieś znaczenie?

 

przy serwerze o którym piszesz nie dostaniesz dobrej ceny (rachunki za prąd zuzywany przez przestarzałą konstrukcje)

 

jesli Twoje potrzeby są takie jak opisałeś to naprawde proponuje rozwarzyc opcje zakupu dedyka i ew. postaiwenia na nim swojego systemu operacyjnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×