Skocz do zawartości
xorg

Allegro przerosło same siebie ?

Polecane posty

Taki mój mały wywód na temat najpopularniejszego serwisu aukcyjnego w Polsce, a zarazem pytanie o Waszą opinię ... :)

 

Generalnie od dłuższego czasu występują problemy z allegro, mogę do nich zaliczyć:

 

a) olewanie każdego - zablokowali znajomemu konto i kazali napisać oświadczenie. Oczywiście zrobił co trzeba i wysłał im pięć dni temu - zero odpowiedzi

:) olewanie każdego część druga - wprowadzili niedawno opcję aktywacji konta poprzez przelew bankowy, później ma w ciągu trzech dni zatwierdzić konto pracownik Allegro - mija czwarty dzień i bez znaku życia

c) olewanie każdego cześć trzecia - zgłaszanie aukcji naruszających regulamin nic nie daje, wszystko zostaje bez odpowiedzi, idioci sprzedają `gówna` i się głupio cieszą wszystkim w twarz bo wiedzą że nawet aukcji im nie usuną

d) problemy techniczne - wczoraj np. każda aukcja była podstroną "trwa łączenie" z zapętlonym javascriptem po czym wyrzucili przerwę techniczną, niedziałające ich płatności (Płacę z allegro) i ogólny problem z funkcjami które zawsze działały (choćby dodawanie opisu przedmiotu).

 

Ogólnie wg mnie wygląda na to że za bardzo chcieli pokazać na co ich stać i po prostu już nie dają rady, teraz ich postawa wygląda na styl "co z tego że to nie działa, ze jeszcze dziesięć innych funkcji, ale zobacz jakie bajery wprowadziliśmy!" ;)

 

Jak Wy to wszystko widzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka
Ogólnie wg mnie wygląda na to że za bardzo chcieli pokazać na co ich stać i po prostu już nie dają rady, teraz ich postawa wygląda na styl "co z tego że to nie działa, ze jeszcze dziesięć innych funkcji, ale zobacz jakie bajery wprowadziliśmy!"

 

Dokładnie tak to widzę. Zdaje mi się, że za mało pracowników mają kompetentnych.

Widocznie sobie źle organizują pracę, mają za mało ludzi w supporcie, za dużo zgłoszeń.

Firmy i sklepy wystawiają hurtowo aukcje, zaczynają sobie nie radzić z tym wszystkim powoli.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Tak to jest jak nie ma konkurencji niestety. Gdyby taki ebay im wisiał na karku to nie mogliby sobie pozwolić na taką fuszerkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To Bartoszu otwieramy eallegro.pl : D?

 

Allegro faktycznie ostatnio daje maksymalnie ciała.

Fumkcja "spory" to tylko fikcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Problemem nie jest platforma aukcyjna (to można kupić lub stworzyć stosunkowo niedrogo) tylko reklama. Jakoś ebay czy świstak nie zagrozili nawet w minimalnym stopniu allegro :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dla mnie Allegro się skończyło wraz z tym, jak wkroczyły te programiki do bidowania w ostatniej chwili - miałem kiedyś taką historię, że kumpel wygrał aukcję, już pokazało się, że jego nick wygrał, a potem dostał mejla, że koniec aukcji i niestety nie wygrał, bo ktoś zabidował tym programikiem, Snipem. Dla mnie to jest totalne dziadostwo, to podważa ideę aukcji.

Allegro oficjalnie nie miało nic przeciwko - tak wyszło i koniec, kwestia serwerów i technikaliów "kogo zaliczyło jako ostatniego"... na forach użytkowników też jest przyzwolenie na to dziadostwo. No ale że ludzie to tępaki, to w sumie normalka... równo wchłaniają siekę dla mas... + to polskie przyzwolenie do kombinowania.

 

A teraz te zmiany w regulaminie, że będzie można bidować bez logowania...

Dobrze, że za dużo z tego dziadostwa nie korzystam... ich pazerność przekracza ludzkie granice...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witamy w erze ŁebDwaZero, gdzie "wszystko w rękach użyszkodników". Właściciele/administratorzy serwisów przestają być od tego, żeby stronę poprawiać, dopieszczać. Teraz polega wszystko na dodawaniu coraz większej ilości bzdurnych pierdół.

Do czterdziestki mam jeszcze kawałek, ale już czuję się za stary na tę całą "rewolucję" i "nową erę www". Czas chyba siąść przy radioodbiorniku, włączyć Radio Złote Przeboje i zacząć wspominać czasy, kiedy istnieli webmasterzy, którym zależało na dobrych, treściwych sajtach, a nie na przyciąganiu bezmózgich trolli, byle zarobić parę srebrników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Allegro się skończyło wraz z tym, jak wkroczyły te programiki do bidowania w ostatniej chwili - miałem kiedyś taką historię, że kumpel wygrał aukcję, już pokazało się, że jego nick wygrał, a potem dostał mejla, że koniec aukcji i niestety nie wygrał, bo ktoś zabidował tym programikiem, Snipem. Dla mnie to jest totalne dziadostwo, to podważa ideę aukcji.

Allegro oficjalnie nie miało nic przeciwko - tak wyszło i koniec, kwestia serwerów i technikaliów "kogo zaliczyło jako ostatniego"... na forach użytkowników też jest przyzwolenie na to dziadostwo. No ale że ludzie to tępaki, to w sumie normalka... równo wchłaniają siekę dla mas... + to polskie przyzwolenie do kombinowania.

 

A teraz te zmiany w regulaminie, że będzie można bidować bez logowania...

Dobrze, że za dużo z tego dziadostwa nie korzystam... ich pazerność przekracza ludzkie granice...

 

Odpowiedzmy sobie na pytanie: czy alegro (przez jedno l, coby za frajer SEM nie uprawiać:) to jeszcze platforma aukcyjna czy coraz większy gniot ?

Tzw. snipery to rzecz, która od dawna odciągnęła mnie od walczenia z sercem w żołądku pod koniec aukcji dot. nówki sprzętu, wystawianego jako licytacja w atrakcyjnej cenie.

 

Ale snajpery, opisy aukcji jak dla ćwierćdebili (zgrozą jest to że na aukcjach sprzęt ma N funkcjonalności, podczas gdy nawet sam producent o nich nie wie!), zalew chińszczyzny i podróbek, coraz trudniejsze wyszukiwanie i brak elementarnych opcji (choćby wyszukiwanie zakończonych aukcji danego użytkownika - choć tutaj da się maluśkiego czita zastosować) ale to wszystko jeszcze byłem w stanie przełknąć. Odkąd plagą stało się anulowanie aukcji przed jej zakończeniem, ponieważ "sprzęt uległ uszkodzeniu" wyszczałem się prawie całkowicie na branie udziału w tym przekręcie. Stało się to zbyt nagminne, a pamiętam że raz nawet puściłem do boku maila pytając co to k# ma być za sytuacja, gdy po raz kolejny identyczny (bo nie mogę przecież założyć że to ten sam) sprzęt wystawiany przez gościa spierd*** się na 20 minut przed końcem aukcji ?

Odpowiedź typu copy->paste i idź pan na grzyby.

 

A to że "A" stało się to platformą do przekrętów też nie powinno ujść niczyjej uwadze. Otwieranie konta za kontem ("to nasze nowe konto, ale sprzedajemy już od N lat, zobacz historię konta "xyz"), dlaczego ?! Brak odpowiedzi gdy pytam o konkretne rzeczy dot. przedmiotu, a jeśli już otrzymam re: to dłużej zastanawiam się, czy odpisujący aby na pewno adresatów nie pomylił, bo wylewna odpowiedź cyt. " tak , na aukcji", gdy pytałem o rozmiary i dodatkowe fotki (nic takiego oczywiście nie było) to już norma.

 

Szkoda mi czasu i nerwów, podczas gdy sprawdzone, a nawet i te nówka sklepy (zrozumiałe, klienta trzeba przyciągnąć jakością usług), odpisują konkretnie i w miarę szybko.

 

Z co ciekawszych spostrzeżeń to coraz częściej widzę, że ceny sprzętu na aukcjach są droższe niż w sklepach internetowych.

Porównajcie sobie kilka modeli laptopów z nisko-średniej półki (2-3tys pln).

 

Odnośnie ostatnich ficzerów i braku potrzeby rejestracji kont, to mi prędzej kaktus na d*** urośnie niż alegro zacznie zwracać koszty wystawienia aukcji, bo delikwent się rozmyślił.

 

 

Tak na marginesie, to za dużo naczytałem się artykułów o perypetiach sprzedających / kupujących związanych z aukcjami.

Póki wystawię raz na ruskiego aukcję, to się aż tak nie przejmuję. Co innego gdybym cały interes ubijał na tym serwisie.

 

 

Bartosz: ebay się spalił na starcie. Na dodatek do dzisiaj ta platforma jest dla mnie zbyt siermiężna, pozbawiona jakiejkolwiek ergonomii, a kończąc na kompletnym braku jakiegokolwiek usability i przyjaznego interfejsu.

A żeby jeszcze było mało, to dizajn i działanie wyszukiwarki wołają o pomstę do nieba. Że jeszcze gardła nie zdarły ...

 

Była jeszcze subasta, na którą zerkałem od czasu do czasu, ale infrastruktura nie potrafiła sprostać ilości aukcji, a tak do końca nie wiem z jakiego powodu dokonała żywota. Nie obchodzi mnie to zresztą.

Świstak nigdy nie podskoczył. Zawsze było tam mało sprzętu, którego ceny najczęściej były identyczne jak w sklepach inetowych. A nawet i większe.

No i od dłuższego już czasu nie jest platformą aukcyjną jako taką.

 

Czas chyba siąść przy radioodbiorniku, włączyć Radio Złote Przeboje i zacząć wspominać czasy, kiedy istnieli webmasterzy, którym zależało na dobrych, treściwych sajtach, a nie na przyciąganiu bezmózgich trolli, byle zarobić parę srebrników.

 

Spróbuj z CB, albo odpal pirackie radio i nadawaj w duchu prawdziwego rock'n'rolla :)

 

 

 

 

A to się kurcze rozpisałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie mam złych doświadczeń z allegro (100% udanych transakcji z których byłem zadowolony - mówię o sprzedażach/zakupach przedmiotów).

 

Ostatnio coś ostro im się popsuła wyszukiwarka, często na popularne frazy pokazywała 0 wyników, po odświeżeniu - pojawiały się magicznie wyniki.

 

Brakuje strasznie paru rzeczy - od wyszukiwania z argumentem OR, możliwości przeglądania wyrywkowych kategorii naraz z zaznaczenie odpowiednich opcji ( opcja szczególnie przydatna przy przeszukiwaniu na allegro samochodów różnych marek).

 

Zastój straszny, mimo że np dopiero teraz zaczęli w 100% wdrażać nowy szablon na allegro ( wystarczy otworzyć aukcje z różnych kategorii głównych i porównać wygląd). Generalnie straszna intelektualna stagnacja - np w dziale z coolerami na CPU nadal nie znają podstawek pod CPU nowszych niż s775 dla intela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z allegro powoli robi sie syf, jak to mój ojciec zawsze mówi, zasrane allegro ;) Banda oszustów i złodziei.

Jeśli Cię okradli to zgłoś to odpowiednim służbom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brakuje strasznie paru rzeczy - od wyszukiwania z argumentem OR, możliwości przeglądania wyrywkowych kategorii naraz z zaznaczenie odpowiednich opcji ( opcja szczególnie przydatna przy przeszukiwaniu na allegro samochodów różnych marek).
oraz NOT brakuje, przykładowo w wyszukiwaniu samochodów aby można było wpisać `NOT czesci`,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a) olewanie każdego - zablokowali znajomemu konto i kazali napisać oświadczenie. Oczywiście zrobił co trzeba i wysłał im pięć dni temu - zero odpowiedzi

Tylko 5 dni? W przypadku blokady konta możesz spodziewać się odpowiedzi po około dwóch tygodniach. Osoby zablokowane nie mają przywilejów rozpatrywania emaili w ciągu 72h :-)

 

;) olewanie każdego część druga - wprowadzili niedawno opcję aktywacji konta poprzez przelew bankowy, później ma w ciągu trzech dni zatwierdzić konto pracownik Allegro - mija czwarty dzień i bez znaku życia

3 dni od momentu zaksięgowania pieniędzy na ich koncie.

 

c) olewanie każdego cześć trzecia - zgłaszanie aukcji naruszających regulamin nic nie daje, wszystko zostaje bez odpowiedzi, idioci sprzedają `gówna` i się głupio cieszą wszystkim w twarz bo wiedzą że nawet aukcji im nie usuną

Może nie potrafisz odpowiednio opisać sytuacji? Często uprzejmie donoszę na użytkowników oferujących tzw "kopie zapasowe" gier do konsol i zawsze aukcja leci do kosza.

 

d) problemy techniczne - wczoraj np. każda aukcja była podstroną "trwa łączenie" z zapętlonym javascriptem po czym wyrzucili przerwę techniczną, niedziałające ich płatności (Płacę z allegro) i ogólny problem z funkcjami które zawsze działały (choćby dodawanie opisu przedmiotu).

http://allegro.pl/announce.php

 

Ogólnie wg mnie wygląda na to że za bardzo chcieli pokazać na co ich stać i po prostu już nie dają rady, teraz ich postawa wygląda na styl "co z tego że to nie działa, ze jeszcze dziesięć innych funkcji, ale zobacz jakie bajery wprowadziliśmy!" :)

 

Jak Wy to wszystko widzicie?

 

Moim zdaniem narzekają tutaj tylko osoby, którym zablokowano konto. "Inżynierzy" allegro najwidoczniej starają się dostosować serwis do światowych norm. Jak np. ukrywanie nicków kupujących, co jest dla mnie totalną bzdurą, ale występuje w innych portalach aukcyjnych. Irytować może wprowadzenie facebooka do allegro w wyniku światowego szału (skretynienia) na punkcie tegoż serwisu, jednak "Lubię to" zostało umieszczone w takim miejscu, w którym nie razi po oczach.

 

Przez 5 lat od rejestracji na allegro mam żal tylko do jednej rzeczy - cholernie nie podoba mi się ten "nowy" wygląd serwisu. Jest ciągle niedopracowany, a stary był prosty i przejrzysty.

 

I pamiętajcie najważniejsze - nieznajomość regulaminu nie zwalnia z jego przestrzegania, a wtedy nie zablokują Wam konta :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 dni od momentu zaksięgowania pieniędzy na ich koncie.
Chyba skoro skorzystałem z tego zamiast listu, to używałem szybkich płatności.

 

Może nie potrafisz odpowiednio opisać sytuacji? Często uprzejmie donoszę na użytkowników oferujących tzw "kopie zapasowe" gier do konsol i zawsze aukcja leci do kosza.
Ważne że Ty potrafisz opisać kopie zapasowe gier, ale nie widzę nawet nic do opisywania gdy aukcja ma tytuł "konto na naszej klasie 2500 znajomych sprzedam"

 

To informacje o awariach które były, a ja napisałem cokolwiek innego. Pierw przeczytaj ze zrozumieniem a później wklejaj.

 

Moim zdaniem narzekają tutaj tylko osoby, którym zablokowano konto.
Jedynym przypadkiem zablokownia konta w tym temacie jest konto mojego znajomego, który się tu nie wypowiadał. Postów jest "trochę" więcej.

 

Na siłe ich bronisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na siłe ich bronisz.

Wyraziłem tylko swoją bezcenną opinię na Twoje głupie insynuacje. Jak komuś coś nie pasuje, to zawsze będzie szukał dziury w całym. Nikt Ci nie każe tam zaglądać, tak samo jak mieć konta na nk.

 

A jeśli uważasz, że jednak musisz, bo bezsensowna krytyka wspomaga Twoje morale, to w moim mniemaniu jesteś osobą z kompleksami, czyli tzw. typowym polaczkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeśli uważasz, że jednak musisz, bo bezsensowna krytyka wspomaga Twoje morale, to w moim mniemaniu jesteś osobą z kompleksami, czyli tzw. typowym polaczkiem.
Generalnie jesteś na publicznym forum więc zachowuj się, pisana głupota ubrana w mądre słowa w cale nie jest dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stare prawo Murphy'ego mówi: jak coś działa, to nie naprawiaj. Allegro działało całkiem sprawnie dość długo, ale jakiś jełop w zarządzie postanowił "Panie i Panowie, wchodzimy w erę łebdwazero!". No i oczywiście wszystko sp*erdol*l*.

 

Nadal korzystam z tego serwisu przy mniejszych transakcjach, ale większe/droższe zakupy robię poza allegro (eBay, e-sklepy konkretnych firm, tradycyjne sklepy). Trochę to smutne, że nabrałem większego zaufania do amerykańców ze spółki eBay/PayPal niż do polskiej firmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

d.v ale tak ze wszystkim w tym kraju jest - co puste, prymitywne, dla debili, to tutaj najlepiej się przyjmuje, na siłę wprowadzają, byle tylko doić kasę na idiotach, bo Allegro z serwisu takiego półzamkniętego przeradza(/iło) się w serwis taki wiesz, ogólnodostępny, że i 10latek i 60latek żeby potrafili wystawić, czyt. by Allegro z jak największej rzeczy ludzi czerpało prowizje. I w gonitwie ku tym "udogodnieniom" zapomniano o paru ważnych kwestiach.. no i jest taki sobie tworek debilo-syfek...

 

Web2.0 to jest ogólnie upraszczanie, dawanie użytkownikowi poczucia "władzy", a jednocześnie wplątanie tam durnych reguł i zasad, często dla starszych userów dziwnych, zbyt upraszczających, takich "na chama"... jak wprowadzili nową grafikę, to już wiedziałem, że nic dobrego z tego nie będzie... wielgachne pola i przyciski "dla debili"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, jak napisałeś, "poczucie władzy" to ułuda. Wystarczy popatrzeć, ile władzy mają userzy takiego np. Fejsbuka.

Poza tym Web2.0 w głównej mierze przyczynia się do zaśmiecania sieci. Nie jestem zwolennikiem cenzury, wręcz przeciwnie, mam raczej libertyńskie poglądy społeczne i polityczne, ale ułatwianie każdemu debilowi wyrażania siebie w każdej możliwej płaszczyźnie uważam za lekką przesadę. Nie musimy cenzurować netu, ale wystarczy, że będzie na tyle trudno korzystać z niego, że małpy z IQ poniżej np. 80 punktów sobie nie poradzą i będziemy mieli platformę dla ludzi, a nie niedorozwojów. Tak samo uważam za przesadę ułatwianie ćwierćinteligentom korzystania z serwisu aukcyjnego, bo to prowadzić może wyłącznie do kłopotliwych sytuacji. Sama administracja i zarząd Alledrogo przejadą się na tym pomyśle, kiedy zostaną zasypani tonami durnych pytań od tzw. "dzieci neo" i skargami użytkowników, którzy z takimi poprzez serwis się zetknęli. Już w tej chwili administracja serwisu nie wygląda za dobrze, sytuacja najwyraźniej wymyka im się spod kontroli, po wprowadzeniu tych wszystkich "udogodnień" chyba zupełnie stracą panowanie nad tym, co się tam wyprawia. A w takim żywiole aż się prosi o (kolejne) problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, jak napisałeś, "poczucie władzy" to ułuda. Wystarczy popatrzeć, ile władzy mają userzy takiego np. Fejsbuka.

Poza tym Web2.0 w głównej mierze przyczynia się do zaśmiecania sieci. Nie jestem zwolennikiem cenzury, wręcz przeciwnie, mam raczej libertyńskie poglądy społeczne i polityczne, ale ułatwianie każdemu debilowi wyrażania siebie w każdej możliwej płaszczyźnie uważam za lekką przesadę. Nie musimy cenzurować netu, ale wystarczy, że będzie na tyle trudno korzystać z niego, że małpy z IQ poniżej np. 80 punktów sobie nie poradzą i będziemy mieli platformę dla ludzi, a nie niedorozwojów. Tak samo uważam za przesadę ułatwianie ćwierćinteligentom korzystania z serwisu aukcyjnego, bo to prowadzić może wyłącznie do kłopotliwych sytuacji. Sama administracja i zarząd Alledrogo przejadą się na tym pomyśle, kiedy zostaną zasypani tonami durnych pytań od tzw. "dzieci neo" i skargami użytkowników, którzy z takimi poprzez serwis się zetknęli. Już w tej chwili administracja serwisu nie wygląda za dobrze, sytuacja najwyraźniej wymyka im się spod kontroli, po wprowadzeniu tych wszystkich "udogodnień" chyba zupełnie stracą panowanie nad tym, co się tam wyprawia. A w takim żywiole aż się prosi o (kolejne) problemy.

 

Jak wyszła koncepcja alternatywnej, płatnej sieci globalnej byłem przeciwko. Od pewnego czasu sądzę, że dość szybko wykupiłbym abonamencik dostępowy :D

 

Reasumując o alegro, to zastanawia ostatnia opcja umożliwiająca zakup bez rejestracji. Podczas kupowania itemu przez niezarejestrowanego jest on ciągle widoczny na aukcji. Co jeśli podczas dokonywania przelewu (niekoniecznie musi to być wykonywane z miejsca), na aukcję wjedzie zarejestrowany użytkownik i kupi owy przedmiot, a niezarejestrowany przeleje kasiorę dużo później ?

Dostanie jakiekolwiek powiadomienie o tym że przedmiotu, który chciał kupić na aukcji już nie ma ?

Czy dostanie wała, bo puści kasiorę ... a sprzedawca generalnie może powiedzieć wtf ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie nad tym myślałem, może będzie tak że masz załóżmy 5 min od "kupienia" i od razu przekierowuje cię na PzA, ale co będzie jak masz np. ING BŚ a tu już przelewy nie dochodzą od razu nawet na konto w tym samym banku, albo tak jak mówiłeś ktoś wejdzie 30sek później i też kupi i też zapłaci ale np. on będzie miał w innym banku w którym dochodzi kasa przez PzA od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×