Skocz do zawartości
agland

[wirtualny] Poszukuję hostingu SEO

Polecane posty

Ogólnie sqlite do WP polecam tylko dla małych serwisów do kilkudziesięciu podstron - wtedy ma to sens. Duże - only mysql.

Wg mnie liczy się odwiedzalność, a nie ilość podstron.. Panie łebmajster. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DawPi - i tak, i nie.

Dla mnie liczyły by się oba na raz.

 

Bo mając dużą odwiedzalność przy ładnie rozplanowanym sqlite, do tego jakiś akcelerator pomiędzy, to da się to jako-tako przeżyć.

Natomiast spory plik z danymi (przy dużej ilości artykułów to on lekko spuchnie), do tego na tyle dynamiczny, że z obowiązkiem odczytywania co każdy request może na prawdę trochę potrwać. Tym bardziej, że możliwość cacheowania jest tu lekko ograniczona, w porównaniu do dedykowanego temu daemona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DawPi, a jaki wpływ ma odwiedzalność na wielkość i wydajność bazy? Żaden... Decyduje ilość treści.

SQLite daje radę przy dużej odwiedzalności i małej bazie. Natomiast w przypadku odwrotnym, duża baza i mała ilość odsłon - niestety już nie. Polecam postawić przynajmniej kilkaset wp na sqlite a później się wypowiadać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam postawić przynajmniej kilkaset wp na sqlite a później się wypowiadać :D

Kurde, sorry. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do WP miały by być dodawane artykuły, ale tylko przeze mnie i z automatu jakiegoś. Strony były by raczej nie odwiedzane, ale myślę, że artykuły były by dodawane w sporej ilości. 

 

 

 

 

A co powiecie na rozwiązanie np 100 WP na jednej bazie, z tego co czytałem jest taka możliwość, ale czy przy takiej ilości

 

Domyślam się, że najlepsze byłby CMS na plikach tekstowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

najlepsze to sa dedykowane aplikacje ale to juz inna architektura, inne koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skąd takie informacje panie admin? Z moich doświadczeń wynika iż jest odwrotnie - kilkumegowa baza sqlite potrafi znacznie spowolnić cms-a. Wystarczy 1000 postów na WP i robi się mała masakra, np: blog działa tylko w nocy gdy serwer jest nieobciążony... a komunikaty typu "max. execution time 60s exedeed in file XXX on line YYY" stają się normalką. Na tym samym serwerze, wp z większą bazą mysql działa cały czas bez problemów.

Ogólnie sqlite do WP polecam tylko dla małych serwisów do kilkudziesięciu podstron - wtedy ma to sens. Duże - only mysql.

 

 

Na sqlite powinno być o wiele lżej dla konta, aczkolwiek nie można przewidzieć dokładnie jaki będzie ruch i co na tym blogu będzie dorzucone z modułów, cronów itp, generalnie odradzam stawianie czegokolwiek w ilości xx na tego typu kontach, chyba że jest to lekkie zapleczko statyczne lub jakiś piko cms 5-6 podstron (już byli tacy co próbowali upchnąć 100 seo katalogów i dobrze się to nie skończyło ;) ).

 

 

Czytamy ze zrozumieniem.

Po 2 zaplecze na WP hmmm chyba tylko po to by po postawieniu 200 sztuk powiedzieć jestem hardkorem :D Zaplecze ma być, małe lekkie, dobrze się indeksować i szybkie do postawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To niby czego nie zrozumiałem?...

 

ad. 2 - wp na sqlite jak najbardziej szybko się stawia i świetnie się indeksuje, do tego posiada mnóstwo przydatnych pluginów i skórek. Ciężko o bardziej uniwersalny cms na zaplecza. Ale niestety WP to kobyła w dodatku mniej wydajna od Joomli nawet :/ przydało by się jakieś wp-light. A jak ktoś postawi 200 wp i nie będzie umiał na tym zarobić... Panie Pawle, przecież to czysty pieniądz - kilkaset zł/miesiąc, a nie robienie dla fanu ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 A co powiecie na CMS oparty o pliki txt? Jak to wygląda przy dużych obciążeniach i dużej ilości wpisów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

źle :) to zazwyczaj najmniej wydajne rozwiązanie. Na pewno będzie obciążało serwer bardziej niż mysql i prawdopodobnie działało wolniej od sqlite. Niestety z tego co mi wiadomo nie ma wydajniejszych rozwiązań niż bazy danych i dla stron z dużą ilością treści i obciążeń nie ma właściwie alternatywy. Mysql ma tą zaletę iż zazwyczaj serwery są optymalizowane pod to rozwiązanie, a z pdo to już różnie bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×