Skocz do zawartości
Change

Karta graficzna

Polecane posty

Proszę o pomoc w wyborze karty graficznej do domowego PC, głównie do filmów, neta, ale także do gier więc czym lepsza tym lepiej ;) Budżet, do 400zł. Preferuje nowe. Myslalem o NVIDIA GeForce GTX 260, może znajdę coś lepszego w tej cenie? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Dasz radę dołożyć do budżetu 97 PLN ? Polecam Asus GeForce GTS450 1024 MB TOP 925/4000. Właśnie sam kupiłem i 5 minut temu zainstalowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym momencie mam ATI - Sapphire radeon hd 4670 i jestem niezadowolony. Jakieś błędy, ścinki, coś. Nie wiem czy może model trefny czy o co może chodzić.. Na gwarancje nie mogę oddać bo niby działa, ale czasami po prostu tnie lub wyskakują kolorowe zabawki ekranie ;) Wcześniej zawsze NVIDIA i byłem zadowolony. Może przez jeden zły model ATI się przerażam, ale wolę NVIDIe :D Rozważe @up ale też droga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Change: masz odpowiednio dobry/mocny zasilacz ?

Odpowiedź noname 1000W nie jest odpowiedzią pozytywną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weź ATI, rzeczywiście nie palą się tak szybko jak geforce'y. Co do 1GB pamięci - udowodniono, że narazie to chłyt reklamowy, dlatego bierz 512 za to lepszą :) Więcej tu ma do gadania procesor grafiki niż pamięć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Najważniejszy jest procesor karty graficznej, taktowanie itd ale pamięć też jest bardzo ważna. Miałem kartę z 320 MB pamięci na szynie 320 bit, kartę z 512 MB pamięci na 128 bit i teraz mam kartę 1 GB na 128 bit i w tej grze (pozycja niszowa) co w nią gram to pamięć robi bardzo dużo, praktycznie od przycinki dość mocnej, przez średnią po zupełny brak :)

 

Poza tym soft od ATI jest podobno do dupy i ustawienie na optymalne warunki zajmuje sporo czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bierz coś o możliwie najszerszej szynie pamięci / prędkości koprocesora graficznego / prędkości pamięci, nie patrz na model - highendowy model o mniejszym numerku przewyższa lowendowy o niższym (mowa oczywiście o braciach z tej samej serii).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4670 i to od Saphire nie daje rady? Ja mam mobilnego Radka 4550 i jakoś nie narzekam. Może gierki, które na nim odpalałem (SW:TFU, Sniper:GW, Wiedźmin, FIFA11, Fallout3) mają za niskie wymagania, żeby stwierdzić, że to słaba karta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, może trefny model, ale nie wyrabia, Najczęściej przejawia się to gdy szybko przełączam między programem 32 a 64 bit i przy okazji zmieniając rozdzielczość (np. minimalizuje grę). Potrafi się ściąć, często konkretnie - tylko reset pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wygląda raczej na problem ze sterownikiem, a nie samą kartą. Jaka wersję sterów instalowałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem różnych wersji.. karta chodzi u mnie od stycznia. Do windows7 samych sterowników ATI wiele nie ma, więc zdążyłem wypróbować wszystkie. W tym momencie mam najnowsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Change, takie pytanie. Jaka reszta twojego sprzętu? Potrzebne to jest do tego aby dobrać kartę graficzną której twój komputer nie będzie ograniczał :)

Jeżeli podasz resztę sprzętu spróbuję doradzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Change sprzęt już wybrał, poprosił nawet o zamknięcie tematu, więc jeśli w niedługim czasie nic nie napiszę- zamknę go;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poprosiłem, jednak widzę kolejne wypowiedzi więc teraz proszę się wstrzymać :)

Co do sprzętu - co mam podać? Proc athlon II 425 - niekręcony, 3gb ram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna? Jakie dokładnie pamięci? Marka, model.

 

Dobra to tak. Podkręć ten procesor, spróbuj odblokować rdzeń i pamięć L3 cache (jeżeli to na twojej płycie głównej możliwe). I kup raczej tą kartę:

http://techplanet.pl/index.php?gk=0&k=8&id=48139&v=zo&ord=nazwa&f=more&filtr=szukaj

Wcześniej jak ją miałem to była idealna, bardzo wydajna jak za tą cenę. Chodź i tak ją musiałem zmienić wraz z nowym komputerem. Chciałbym aby mój GTX480 był chociaż tak cichy i chłodny jak ten Radeon :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MOBO: AsRock M3A770DE, pamięci goodram 1333mhz - proc 2.7ghz. Co do odblokowywania rdzenia, w większości procesorów tego typu się da, w moim - czytałem - nie da.

Co do Twojego przykładu, też myślałem, ale znalazłem ofertę używanych - http://allegro.pl/ati-radeon-hd-4850-512mb-2xdvi-pci-e-s-video-i1304495798.html - a że wchodzimy w okres świąteczny to każda złotówka się liczy. Jak myślicie, nada się? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak 512 mb Ci wystarczy to możesz brać :) Chodź i tak niedługo gry zaczną wykorzystywać lepiej pamięć więc lepiej wziąć już 1gb aby potem zaoszczędzić sobie następnej wymiany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz kartę na tyle lat i zamierzasz kupić model mający już 2,5 roku? Nie ma obsługi dx11 - to za jakiś czas może boleć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×