Skocz do zawartości
Gość

[szukam] Rozbudowanego shareda lub resellera

Polecane posty

Gość

Hej,

 

Dawno nic nie poszukiwałem odnośnie hostingu i wyszedłem trochę z formy : )

 

Szukam rozbudowanego konta shared albo małego resellera. Są 3-4 stronki, docelowo pewnie do 10 w ciągu roku, a potem pogadamy o większych parametrach. Zależy mi na świętym spokoju : )

 

Generalnie MUSOWO:

1. może być DA, może być coś autorskiego (mile widziane, bo już bokiem mi wychodzi DA :), ale broń boże cPanel

2. na razie ze 2-3GB na dysku (ale z wewnętrznym oversellingiem), na razie max 10GB transferu (w ciągu pół roku będę potrzebował tak 5/30, bo jak mi się spodoba, to przeniosę więcej gratów - z ceną proporcjonalnie wyższą)

3. mega jakość i obsługa, serwery w Polsce

4. menedżer plików albo SSH (tylko mc, tar, gzip)

5. musowo loginy mejlowe w postaci login@domena.tld (tu puszczam oczko do Krzysztofa ; )

 

Stronki lekkie, na CMS Made Simple lub Joomla.

Wysiadam się najprawdopodobniej z dużego VPSa, który leżał odłogiem (znikome obciążenie), a buliłem krocie - to początek mojej migracji.

 

Hmmm... chyba to wszystko : ) jakieś staty by się przydały indywidualne dla subkont lub domen.

 

Będę to dawał za darmo paru ludzikom, więc musowo musi być jakieś osobne logowanie do subkont (patrz punkt 1 jako funkcjonalność panelu) i choć darmo, to chcę, by moja reputacja nie była zszargana.

 

Budżet: najlepiej rozliczenie albo na 3 miesiące za np. 100zł-150zł netto albo na pół roku za max 300zł netto. Jeśli będzie fajna oferta, to mogę dorzucić do 33 procent mojego budżetu.

 

Ciutkę myślę o dhosting.pl, bo widzę, że chłopaki rozbudowali panel, ale jednak średnio mi tam zawsze phpmyadmin biegał. Idealna by była Luna w KEI, ale mam na to budżet w wysokości powyższej : )

Podobał mi się zawsze panel Ogicom, ale ich model biznesu przeraża mnie bardziej niż ten home/nazwy...

 

Że tam zgadzam się na dawanie ofert, ale bardzo proszę firmy o wyczucie, czy są na tyle profi, by tu pisać : ) dziękuję firmom, które ja bym sam mógł założyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie unixstorm.org - nic innego dobrego i nie zabójczo drogiego nie wpada mi do głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Za tanio : ) 244zł za 20GB dysku na resellerze, nawet jeśli to promocja... wiem, że są wporzo, ale... no ale heh : ) ja mam chore wyznaczniki zaufania do firm - ale w sumie od 5-6 lat się nie przejechałem na żadnej, którą wybrałem w pełni świadomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za tanio : ) 244zł za 20GB dysku na resellerze, nawet jeśli to promocja... wiem, że są wporzo, ale... no ale heh : ) ja mam chore wyznaczniki zaufania do firm - ale w sumie od 5-6 lat się nie przejechałem na żadnej, którą wybrałem w pełni świadomie.

Ja też byłem trochę zaskoczony ceną, ale nie mam się właściwie o co doczepić, bo rzeczywiście jestem zadowolony z ich usług. To co by Ci mogło nie pasować to tak:

1. Support nie działa 24/7, tylko w godzinach pracy biura, no ale wiadomo, awarie są usuwane na bieżąco

2. SSH masz dopiero w najdroższym pakiecie reseller

3. Własny ReverseDNS też jest dopiero w ostatnim pakiecie.

 

Poza tym to nie mam żadnych ale. Podobnie prezentuje się też vipower.pl. No masz jeszcze hekko, tak jak wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za tanio : ) 244zł za 20GB dysku na resellerze, nawet jeśli to promocja... wiem, że są wporzo, ale... no ale heh : ) ja mam chore wyznaczniki zaufania do firm - ale w sumie od 5-6 lat się nie przejechałem na żadnej, którą wybrałem w pełni świadomie.

 

 

Ty to jednak masz jakieś zboczone podejście do sprawy czasem... :)

Może wystawię ci FV x2 za taką samą usługę jak jest taniej oficjalnie i będzie pasować? : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dobra, Megiteam prawie było fajne... ale niestety SSL na pocztę obowiązkowy, a ja nie mam zamiaru po Pomorzu jeździć ludziom skrzynek ustawiać : )

 

Dhosting zaraz sprawdzę czy mają serwery pop3/smtp jako smtp.domena.tld a nie tylko domena.tld...

 

EDIT: OK, mają pop3/smtp.domena.tld, także lipa : )

 

Szukam dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...

 

4. menedżer plików albo SSH (tylko mc, tar, gzip)

5. musowo loginy mejlowe w postaci login@domena.tld (tu puszczam oczko do Krzysztofa ; )

 

...

Widze, ze IQ.pl ze wzgledu na powyzsze punkty juz skresliles. Napewno te dwie niedogodnosci zostana zrekompensowane wysoka jakoscia uslug i bardzo dobrym podejsciem do klienta.

 

Przemysl sprawe - niczego lepszego nie znajdziesz. Polecam, nigdy nie zawiodlem sie na tej firmie.

Wlasciwie to dzieki IQ.pl rzadko odwiedzam to forum, gdyz nie mam zadnych problemow i inne super oferty nie sa dla mnie pokusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja IQ znam i od 5 lat mam to samo stanowisko : ) niestety, heh

korzystam i polecam, ale jednak no... mi osobiście te moje "punkciki" tam mi przeszkadzają : )

 

A tak odnośnie tematu to powiem Wam, że nasz rynek hostingu to porażka totalna : )

home, nazwa/serwery, kei i ich Luna, do tego dhosting, megiteam z nowych, ew. unixstorm, a tak to wszyscy jadą w ofertach z kontami za 50zł rocznie : ) masakra : )

że VPS w Niemczech za stówę netto managed "albo nic"... to mnie przeraża! Halooo, panowie, jest nisza : ) hosting średniego kalibru (że nie shared za 50zł rocznie, ale też nie VPS za 100 netto miesięcznie - coś między tym, a tym) - do dzieła! : ) tylko tam wtedy trza support 24/7 (chociaż mejlowy) "i takie tam"... serio nikt nie chce w takie rzeczy wchodzić? : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
serio nikt nie chce w takie rzeczy wchodzić

Najwidoczniej nie, bo taka kwota

1) powoduje już, że banalnych pytań klienta to nie wypada olewać,

2) nie jest jeszcze opłacalna, żeby zatrudniać multum osób w helpdesku pracującym 24/7.

 

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za tanio : ) 244zł za 20GB dysku na resellerze, nawet jeśli to promocja... wiem, że są wporzo, ale... no ale heh : ) ja mam chore wyznaczniki zaufania do firm - ale w sumie od 5-6 lat się nie przejechałem na żadnej, którą wybrałem w pełni świadomie.

 

Witaj,

 

 

Mimo wszystko zachęcam jednak przynajmniej do sprawdzenia i przemyślenia. Na życzenie (po indywidualnym kontakcie) mógłbym uruchomić np. któryś z pakietów Reseller (poza "Reseller-Pro") dla Ciebie bezpłatnie, na 7-14 dni.

 

Czasami nie warto sugerować się tylko cenami. W naszym przypadku główny powód takiej, a nie innej promocji to zwyczajnie nadwyżki własnego sprzętu. Jak wiadomo - od 3 lat zajmowaliśmy się bardzo mocno serwerami gier, z czego od kilku miesięcy sukcesywnie odchodzimy. W efekcie w ciągu pół roku zwolniło nam się już 5-6 maszyn w całkiem mocnych konfiguracjach, więc mamy bardzo duży zapas mocy do przeznaczenia na nowe cele (w tej chwili moglibyśmy nawet przyjąć kilka tys kont WWW na raz - bez problemu). Łącze mamy też w zapasie, a że nie dzierżawimy serwerów, to też nie mamy problemu ze "zwracaniem" się kosztów takiej dzierżawy.

 

Generalnie mamy też u siebie trochę klientów, dla których nawet 5 minut awarii to istna tragedia, newsy w dużych serwisach, rozgłaszanie w TV, itd (część osób z WHT pewnie kojarzy o kogo chodzi), więc naprawdę - dostępność usług to najwyższy z priorytetów i to się tutaj nie zmieni, niezależnie od ceny (w sumie w tej chwili tylko konta WWW/Reseller mamy tanio - większość cen "przeraża" potencjalnych naszych klientów...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Fiercio mam podobne przemyślenia... ale jednak w czasach kryzysu i braku pomysłów na biznes....

 

Michał dzięki, obserwuję, analizuję : )

 

Pliz nie PW-ować mi, bo nie mam czasu odpisywać : )) sorry dla priwowców za brak odpowiedzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×