Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
outlaw

Tworzenie folderu spam

Polecane posty

Mam zainstalowanego DirectAdmina i chciałbym, aby dla każdego dodawanego użytkownika tworzył się dodatkowy folder spam do którego lądowałyby maile oznaczone przez spamassassina jako spam. Co muszę edytować żeby takowy folder się tworzył automatycznie?

 

OK znalazłem i spamassassin jest wł dla nowych kont, jednak jak zrobić żeby konkretne ustawienia też były domyślnie, bo teraz jest wł, ale wszystkie wiadomości lecą do głównego folderu zamiast do spamu ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z kolejnym problemem sobie poradziłem, ale teraz ma problem który chyba nie jest standardowy.

Zrobiłem na domenie przekierowanie catch-all na maila, jednak kiedy przychodzi jakiś spam który nie kwalifikuje się do usunięcia tylko do przeniesienia do folderu spam, zostaje stworzona scieżka do ktalogu /home/domena/konto/spam... oczywiście konto to nie istnieje bo mail był wysłany na dowolny mail z domeny. Jak zrobić żeby mail trafiał normalnie na docelową skrzynkę?

 

Jakie rozwiązania stosujecie u siebie? Może nie przenosicie maili do folderu spam tylko oznaczacie temat i wrzucacie do odbiorczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie rozwiązania stosujecie u siebie? Może nie przenosicie maili do folderu spam tylko oznaczacie temat i wrzucacie do odbiorczej?

Rozwiązaniem jest nie używanie catch-all bo na losowe adresy przychodzi tylko spam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×