Skocz do zawartości
_BARI_

* [wirtualny] Hosting pod stronę priv!

Polecane posty

Witam wszystkich,

 

mam taki PROBLEM (dla mnie duży) a dla niektórych żaden... otóż potrzebuje hosting pod prywatną stronę (w późniejszym terminie prywatnej firmy) a że się na tym nie do końca znam liczę na waszą pomoc - w tym momencie posiadam "tak jakby" projekt strony na darmowym hostingu PRV.pl jesli ktos chce zerknąć to proszę - www.fizbar.prv.pl - przyznam że jestem mocno zawiedziony i niezadowolony...

 

Rozglądam się więc za płatnym hostingiem (chętnie wykupie też domenę pl. lub com.pl) w cenie ok 100zł rocznie (120zł też nie będzie źle:)). Ale tak na prawdę nie wiem na co się zdecydować - firm jest mnóstwo - ofert również - o każdym hostingu mówi się zarówno dobrze jak i źle ... magister google podsuwa mi tematy sprzed kilku lat do czytania a rynek zmienia się z dnia na dzień.

 

Nie będę ukrywał że jestem w tym momencie na etapie czytania regulaminów webd.pl, klatka.pl, oraz hekko.pl w poszukiwaniu ukrytych kosztów i kruczków (bo i dlaczego na jednym domena kosztuje za odnowienie ok 55zł a na innym ponad 100zł - dziwne)...

 

Co wy o tych hostingach myślicie - może podsuniecie coś bardziej konkretnego - moja strona na pewno nie będzie odwiedzana 1000razy dziennie (przynajmniej na razie) ani nie będzie tam kilkuset megowych plików do downloadu....

 

Zależy mi jednak na intuicyjnej obsłudze wszystkiego ....

 

Z góry dziękuję za wszystkie sensowne odpowiedzi.

 

Mirek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
(bo i dlaczego na jednym domena kosztuje za odnowienie ok 55zł a na innym ponad 100zł - dziwne)...

A co w tym dziwnego? To nie chleb, więc każdy może ustalać dowolną cenę.

U nas przykładowo, 50,02 zł brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domena kosztuje wszędzie inaczej i to są prawa rynku. Jak kupujesz chleb w sklepie to w drugim masz promocję gdzie jest taniej.

 

Webd oraz Hekko to porządne firmy, śmiało możesz zamawiac tam usługę.

 

A najlepiej to przetestować kilka firm, wtedy będziesz miał lepsze rozeznanie. Jak już bierzesz testy, weź pod uwagę i naszą B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy że chciałbym wziąć test jakiegoś hostingu - to na co powinienem szczególnie zwrócić uwagę (jak już mówiłem nie jestem w tym zbyt biegły)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co w tym dziwnego? To nie chleb, więc każdy może ustalać dowolną cenę.

U nas przykładowo, 50,02 zł brutto.

 

a co piekarnia nie może ustalić własnej ceny za swoje produkty? więc wg. ciebie kto to robi jak nie oni? B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1) stabilnośc działania serwerów ( czy strona działa dosyć szybko, czy nie ma przerw w dostępie)

2) support - czas odpowiedzi na maile

3) regulamin i cennik

Jak juz Adam napisal patrz na ceny odnowień - u adama weź sobie domene .pl - tanio i bez haczyków.

4) najważniejsze - poszukaj NIP-u na stronie - nie bierz hostingu u krzaka.

 

hekko.pl to dobra i solidna firma - nie będziesz zawiedziony.

 

Ze swojej strony polecam jeszcze mzone, glowanet, ionic, vipower.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, może dajmy spokój już z tym pieczywem....

 

A coś więcej na temat?

 

nie bierz hostingu u krzaka.

 

??????

 

Widzę że jednak firmę HEKKO.pl dość dużo osób poleca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę że jednak firmę HEKKO.pl dość dużo osób poleca...

 

Raczej powinieneś być zadowolony z ich usług, firma pewna ma biuro w Gdyni chyba na Warszwskiej.

A jak już konkurencja czyli My poleca Ci jakąś firmę, to się nawet nie powinieneś zastanawiać ;)

 

Nie wiem jak u nich z domenami, ale domeny kupujesz gdzie masz najtańsze odnowienie, nie musi być w tej samej firmie co hosting.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bo hekko.pl to porządna firma ;)

 

Krzakiem nazywamy osoby oferujące hosting i nie posiadające firmy , czyli m.in. nie rozliczające się z US

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Astron

Ja bym jednak na Twoim miejscu nie ograniczał się do Hekko. Okresy testowe mają też glowanet, mzone, prohost i wiele innych. W czasie okresu testowego przetestuj pomoc techniczną- zadaj im jakieś ciekawe pytanie. ;) Do tego sprawdź czy panel Ci odpowiada. Proponowałbym kupić domenę tam, gdzie ma się hosting, nie jest to konieczne, choć wg mnie wygodniejsze.

 

Wg wszelkich komentarzy mogę odradzić z góry webd.pl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę mam opory przed zakładaniem kont na wszelkich stronach żeby testować hosting - bo wydaje mi się to mało fair, poza tym obawiam się jakiś późniejszych konsekwencji np. finansowych z powodu zapomnienia złożenia rezygnacji czy innych podobnych zjawisk.

 

Chciałbym się zdecydować na coś konkretnego....zauważyłem też że są nie jako dwa panele oferowane jeden to coś c-panel (o ile dobrze pamiętam) i directadmin (o ile dobrze pamiętam) - czy to coś podobnego - któryś jest lepszy (w mniemaniu prostszy)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Jak juz Adam napisal patrz na ceny odnowień - u adama weź sobie domene .pl - tanio i bez haczyków.

4) najważniejsze - poszukaj NIP-u na stronie - nie bierz hostingu u krzaka.

 

hekko.pl to dobra i solidna firma - nie będziesz zawiedziony.

 

Ze swojej strony polecam jeszcze mzone, glowanet, ionic, vipower.

 

No i hekko.pl daje widze domene pl. gratis do hostingu za ok 62zł / rok - ciekawa propozycja ... pytanie czy jest w tym jakiś haczyk? Może nie teraz ale za rok ... w cenniku domen pl. nie stoi jakos szczegolnie drogo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bierz serwer w hekko, dostajesz jeszcze domenkę gratis ;)

 

Według mnie DirectAdmin jest prostszy, bardziej intuicyjny.

Cpanel bardziej rozbudowany, dla mnie niewygodny :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dostajesz domene na rok, a później ją odnawiasz po ich tanim cenniku. Żadnych haczykow.

 

Jak dla mnie to DA jest prostszy niż cpanel, ale jak kolopik napisal - cpanel ma ogrom funkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam UnixStorm.org. Możesz skorzystać z ref'a z podpisu ;)

 

A co to znaczy :) ?

 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się wszystkich szczegółów na temat ich oferty po prostu do nich zadzwoń. Sam tak robię, gdy chcę być wszystkiego pewny

 

Też bym tak zrobił gdybym wiedział o co dokładnie mam pytać i na co zwracać uwagę - ba tym bardziej gdybym rozumiał odpowiedzi swojego rozmówcy - gdzie padają zwroty techniczne itp...

 

Dlatego też zwróciłem się z prośbą o pomoc do was - obeznanych w tych sprawach...

 

Będę musiał jeszcze zwrócić uwagę jakim panelem dysponuje Hekko.pl bo skoro directadmin jest prostszy i bardziej intuicyjny byłby dla mnie lepszy do ogarnięcia...

 

Na chwile obecną bardzo dziękuję za wasze odpowiedzi - przynajmniej upewniliście mnie co do firm które brałem pod uwagę - oczywiście przejże strony o których jeszcze wspomnieliście żeby mieć większe rozeznanie.

 

Mirek.

 

A ktos wie ile w mzone kosztuja domeny pl i com.pl bo ja nie moge znalezc cennika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co to znaczy ;) ?

 

To że ma interes abyś tam kliknął, dostanie kase za Twoje zamówienie. :)

 

Odnośnie dzwonenia do firmy, niewiele to da. Pozwoli tylko sprawdzić czy telefon działa.

Najlepszym sprawdzianem dla danej firmy jest okres testowy, chociaż i to nie gwarantuje niezawodności.

 

Hekko jak i większość firm dysponuje Directadminem (chyba że zmienili coś w ostatnim czasie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MZONE a możesz mi powiedziec ile u was kosztuje domena pl.? i jej odnowienie - bo zainteresował mnie wasz hosting SW2000DA ... ale o domenach nie moge nic znalezc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MZONE a możesz mi powiedziec ile u was kosztuje domena pl.? i jej odnowienie - bo zainteresował mnie wasz hosting SW2000DA ... ale o domenach nie moge nic znalezc...

 

Mzone nie oferuje domen o rozszerzeniu ".pl"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mzone nie oferuje domen o rozszerzeniu ".pl"

 

No właśnie już zauważyłem - a na tej najbardziej mi zależy...cóż wybór w takim razie padnie na hekko.pl - które w tym momencie testuje na 14 dni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mzone nie ma .pl pewnie dlatego, że firma mieści się w UK :P

 

Mamy Domeny PL ale niestety nie mamy atrakcyjnych cen jeszcze, cały czas szykamy odpowiedniego partnera do domen.

 

MZONE a możesz mi powiedziec ile u was kosztuje domena pl.? i jej odnowienie - bo zainteresował mnie wasz hosting SW2000DA ... ale o domenach nie moge nic znalezc...

 

Domenę kup w masternecie lub ovh, hosting u nas i będziesz napewno zadowolony. :P

Już za kilkanaście/kilkadziesiąt godzin wchodzi nowa oferta promocyjna, będzie pewnie szałowo :)

Wszystko o 50% taniej (z wyjątkiem serwerów dedykowanych, domen i certyfikatów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domenę kup w masternecie lub ovh, hosting u nas i będziesz napewno zadowolony. ;)

 

A czemu nie glowanet.pl ? Mają domeny taniej niż masternet i ovh B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czemu nie glowanet.pl ? Mają domeny taniej niż masternet i ovh

 

Może być i Głowanet, niedługo także u i nas po tych cenach. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I teraz wszyscy chyba od MasterNET.pl odgapiają niskie ceny domen ;-P , ale pamiętajcie że przy licznie domen grubo ponad 5-cio cyfrowej utrzymanie i ich obsługa jednak kosztuje swoje nie tylko pieniądze ale i czas a wszystko i tak się kończy się na pieniądzach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×