Skocz do zawartości
xorg

Popularność PHP

Polecane posty

W roku 1997 język PHP/FI obsługiwało ok. 50 tysięcy domen internetowych. Do roku 2005 udział PHP rósł. Później uległ stabilizacji na poziomie ok. 20 milionów domen[4][15] (9% wszystkich)[16].
Te dane są prawdziwe ? Teraz spotkać witrynę bez zastosowania PHP to już cud, a tu wypisują tylko 9% ?

 

 

* Dane z wikipedii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogę się z nimi zgodzić. Na naszym podwórku PHP jest dominującą technologią, ale wśród zagranicznych serwisów często spotykam perl, ASP i inne rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

No mi się nie wydaje, żeby to było 9% bo to jest mały procent a większość cmsów jest napisana w php.

Nawet jeżeli jakaś webowa aplikacja jest napisana w pythonie czy też perlu to php też tam występuje czasem B)

Przy asp.net też się używa php. Jest to dosyć popularny język i dziwie się czemu jest taki procent.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak że ktoś sprawdził tylko jak wygląda frontend ze strony URL ? to co miało php w rozszerzeniu uznali za standard php, resztę do innych kategorii. Np forum WHT to ewidentny przykład html umieszczonych w odpowiednich folderach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, Kopaczka - podaj źródło, z którego sądzisz, że większość systemów zarządzania treścią to PHP.

 

Bo rozwiązania klasy Enterprise to nie PHP, tylko trio: dot.net, ColdFusion i Java.

A w rozwiązaniach "hobbystycznych" coraz większa jest rzesza miłośników Pythona i Ruby'ego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

Nie posiadam takich statystyk, jeżeli jednak jesteś w ich posiadaniu to podziel się ze mną nimi B)

Może się mylę ale w sieci chyba jest mniejszość rozwiązań jak to napisałeś klasy Enterprise.

 

W Polsce chodź nie mam statystyk jestem niemal pewny, że php dominuje w aplikacjach webowych (stronach, forach itp).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, Kopaczka - podaj źródło, z którego sądzisz, że większość systemów zarządzania treścią to PHP.

 

Bo rozwiązania klasy Enterprise to nie PHP, tylko trio: dot.net, ColdFusion i Java.

A w rozwiązaniach "hobbystycznych" coraz większa jest rzesza miłośników Pythona i Ruby'ego.

Aczkolwiek nadal śmiem twierdzić iż php ma ponad połowę rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z Fierciem, w biznesie głównie .net, potem java. Ale czy ponad połowa? Wątpie, ale napewno sporo osób używa pehapa.

No i faktycznie RoR jest często wykorzystywane w aplikacjach webowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×