Skocz do zawartości
kszymon0

Wydajność procesora

Polecane posty

Witam,

 

Zastanawiam się który procesor posiada większą moc obliczeniową (chodzi mi o to, który z tych procesorów będzie miał lepsze rezultaty):

- Intel Celeron 1,7GHz

- Intel Atom D510

- AMD Sempron 2800+

 

Osobiście uważam że Atom ale chciałbym się poradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Atom. Wydaje mi się, że tu drugi rdzeń "robi różnicę" (ang. "mejks e dyfrens" B). Mam to na netbooku Wind U230. Petara, właśnie jestem po dwutygodniowej awarii mojego desktopa i normalnie na tym netbooku zrobiłem fuszkę (ciut prowizorka, no ale jednak) i to w 12 calach (jakoś nie chciało mi się monitora podłączać.

 

Dwa rdzenie to jest to, nie ma bata. Aczkolwiek pewny nie jestem, ale wolałbym mojego Winda niż notebooka nawet na Celeronie/Sempronie : )P do tego 2GB RAM i śmiga, heh

Z drugiej strony tam by był pewnie dysk 3,5 cala normalny, że tak powiem, to może i by nadrobiły... zależy o co chodzi pewnie, do tego zależy od wdrożenia, heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się wyłamię ;). We wszystkich zastosowaniach 1 wątkowych Sempron 2800+ będzie szybszy od Atoma D510. W operacjach wielowątkowych atom będzie niewiele szybszy lub porównywalny do Semprona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi :-)

 

Chciałbym się zapytać jeszcze o dwa procesory teraz odnośnie osiągnięć serwerowych (serwery gier, serwery www).

 

Athlon II X2 250 czy Pentium Dual-Core E6500

 

Co lepiej będzie się spisywało INTEL czy AMD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co lepiej będzie się spisywało INTEL czy AMD?
Zależy do czego dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedys mialem podobny dylemat przy wyborze serwera ze wzgledu na CPU. Zastanawia mnie jak to jest z wydajnoscia tych starszych Xeonow w odniesieniu do nowszych, ale z nizszej polki np.

 

Xeon 3.4Ghz 800FSB EM64T vs Xeon E3050 2.13Ghz

 

Ewentualnie analogiczna sytuacja z AMD:

 

Opteron 254 2.8Ghz vs Opteron 2218 2.6Ghz

 

W obu przypadkach pierwszy procesor ma 1 rdzen, a drugi 2 rdzenie przy czym zazwyczaj konfiguracje z pierwszym sa dwuprocesorowe.

 

No i pytanie czy lepiej miec 2x CPU czy 2x rdzen w 1 CPU?

 

Jesli ktos jeszcze pokusilby sie porownac Opterona 254 2.8Ghz do Xeona 3.4Ghz 800FSB EM64T to byloby super. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli ktos jeszcze pokusilby sie porownac Opterona 254 2.8Ghz do Xeona 3.4Ghz 800FSB EM64T to byloby super. :)

 

Opteron 254, będzie wydajniejszy do Xeona 3,4GHz 800FSB EM64T, a przy tym będzie pobierał mniej prądu. Opteronki z serii 2XX to był największy sukces w dziejach AMD, jeśli chodzi o wydajność w przeliczeniu 1MHz AMD - 1MHz Intel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×