Skocz do zawartości
mauro

Bardzo duzy mailing - soft + konfiguracja

Polecane posty

Witam,

 

mam do zrobienia troche duże zadanie a mianowicie rozesłanie newslettera do pokaźnej ilości użytkowników portalu bo ok użytkowników jest około miliona a i za pół roku liczba będzie jeszcze większa wiec sprawa jest tym bardziej skomplikowana. Myślałem o serwerze vps w miare wydajnym i bez żadnych bajerów postfix + jakiś system w php z kolejkowaniem i wysyłaniem tego w paczkach jednak nie znalazłem takiego. Przeglądając to forum wyczytałem, że dobrym rozwiązaniem jest również skrypt w perlu i bashu jednak nie sprawdzałem tego. Nie ma przymusu co do ilości wysłanej liczby dziennie jednak rozsyłanie takiego newslettera musi zmieścić się w ciągu 4 dni.

 

Bardzo będę wdzięczny za wszelką pomoc w tej sprawie i porad odnośnie konfiguracji i oprogramowania.

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do pytania, może ktoś wymyśli lepszego od mojego rozwiązania B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do pytania, może ktoś wymyśli lepszego od mojego rozwiązania B)

 

A jakie ty masz rozwiązanie:D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Baza z mailami w sql, plus jedna tabelka w której jest zapisane który rekord został ostatnio wysłany. Później cron odpalający skrypt PHP który wysyła paczkę maili oraz oczywiście zapisuje id maila który ostatnio wysłał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pommo dosyć ciekawe ale najnowsza wersja jest z 2008 roku i bardzo małe wsparcie. Może coś innego jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wersja z 2008 ale nowoczesna nawet jak na dzisiaj.

najlepiej za darmo, ze wsparciem i odpowiedziami w 15 minut, z fajerwerkami, z konsultantem-poradnią i nowymi wersjami co 2 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem jest a właściwie go niema, jeśli zastosujesz się do podstawowych zasad:

 

1. Baza maili musi być aktualna; należy śledzić wszystkie zwrotki i kasować takie maile z bazy

2. Serwer poczty przychodzącej musi być szybki i o duże przepustowości - wysyłasz dużo maili musisz liczyć się z dużą liczbą zwrotów. Spamerzy nie dbają o serwer poczty przychodzącej

3. Ogranicz liczbę linków w treści maila - np. wp.pl jest bardzo wrażliwa na liczbę linków w mailu

4. Poczytaj na temat filtrów Bayesian - mówiąc pokrótce musisz uważać na formę i treść maili

5. Wysyłaj pocztę z dużymi interwałami, najlepiej losowymi - czas wysyłki maili możesz skrócić poprzez dodanie dodatkowych adresów IP dla serwera poczty.

6. Systemy poczty typu Gmail, Wp i wiele innych po przekroczeniu pewnej liczby wiadomości od mało zaufanego nadawcy (serwer poczty) poprostu zablokuje "rurkę" i każe spróbować później lub w ogóle odrzuci pocztę - dlatego dla jednego nadawcy 4MLN wiadomości to nic a dla wielu - limit nie do przeskoczenia.

7. Twoje domeny (@domena-nadawcy.pl) muszą być odpowiednio skonfigurowane: dkm i spf

Ze swojej strony mogę polecić: http://hostit.pl/vps/vpsbusiness.html pełną konfigurację z naszej strony - oczywiście, możesz wybrać z ofert wielu innych firm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×