Skocz do zawartości
klito

[Powłoka] Shell przez www

Polecane posty

Siemka. Mam obecnie problem z łączeniem się z moim VPS-kiem, NAsz kochany Profesor zblokował 22 port mad.gif

 

I nie ma jak się połączyć, HyperVM i jego konsola nie zdaje egzaminu jakieś alternatywny sposób ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie to zrobi z innego, nieblokowanego kompa... Ważne, że dowiedział się co zrobić.

A konkretniej:

w pliku /etc/ssh/sshd_config zmień linię, w której będzie "Port 22" (lub "#Port 22") na "Port xxxx", gdzie xxxx to nowy numer portu. Upewnij się jedynie wcześniej, że ten port jest otwarty. I zapamiętaj go, bo bez niego nie połączysz się w ogóle ;)

w Putty (zakładam, że właśnie z tego najpopularniejszego klienta korzystasz) zmieniasz port na głównej zakładce i viola!

 

P.S.: Damian, nie każda firma działa tak jak Twoja niegdysiejsza. W wielu firmach, jeśli kupiłeś usługę unmanaged, to masz unmanaged i oni nie tylko nie chcą, ale wg. wielu regulaminów wręcz nie mają prawa grzebać w plikach na serwerze, chyba, że użyszkodnik złamał prawo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Port wiem jak zmienić .

 

Problem w tym, że w całej szkole odblokowane są tylko : 443, 21,80 i chyba 23.

 

Po 2. Sciaganie jakiego kolwiek programu jest blokowane przez j... opiekuna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ustaw port ssh na 80 i po problemie ;)

A tak na serio - jeśli na bramie jest postawiony ISA Server, to nic ciekawego nie wskórasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na 80 mam www . . Sprubuje na 443 . Na bramie prawdopodobnie Windows server 2008 Chyba . Wiem ze Windows .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odblokowane porty są pewnie w użytku, więc nie ruszy. Spróbuj jakiś nietypowy .

Jak ma spróbować inny nietypowy jeżeli ma tylko dostępne to, o których napisał ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam najlepszą, jedyną, najmojszą radę:

WEŹ SIĘ DO NAUKI. Po to idziesz do szkoły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
np 99999999999996 takiego chyba nie zablokowali no nie :)?
Jasne że nie, bo to wykracza za zakres portów. Specyfikacja TCP przewiduje 16 bitów w nagłówku dla portu, jest to unsigned, co daje 65534 portów.

 

Poza tym to działa w sposób że sprawdza port przez który się połączyć i jeżeli nie ma go na liście (tj.

443, 21, 80, 23) to blokuje połączenie, a nie że mają ustalone zakresy zablokowanych portów.

 

Strach pomyśleć że Ty mogłeś komuś serwery konfigurować.

 

Głupim, aczkolwiek mogącym się sprawdzić rozwiązaniem byłaby jakaś konsolka w php, jest takie coś albo drugie "coś" ;) ale prawdziwej konsoli to rzecz jasna nie zastąpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam najlepszą, jedyną, najmojszą radę:

WEŹ SIĘ DO NAUKI. Po to idziesz do szkoły...

 

I po co nabijasz sobie posty ?

 

Szkoda mi słów kolego na ciebie .

 

Sprubuje na 23 . Odpalić zobaczymy

 

XORG

Jakie znasz konsolki w php ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza tym to działa w sposób że sprawdza port przez który się połączyć i jeżeli nie ma go na liście (tj.

443, 21, 80, 23) to blokuje połączenie, a nie że mają ustalone zakresy zablokowanych portów.

Ewentualnie jeśli jest tam na serwerze doinstalowany pakiet isa server i ktoś wreszcie go właściwie skonfigurował, to wtedy działa jako serwer proxy (trzeba jego adres podać w ustawieniach jako proxy http) bez bezpośredniego routingu między sieciami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XORG

Jakie znasz konsolki w php ?

W moim poście są dwa linki, tylko ich nie widać ;) zerknij dokładnie. To podane są przykłady, jest ich oczywiście więcej.

 

btw a może warto zagadać do profesora iż potrzebujesz jakiś port do połączeń ssh w celu naukowym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

imo weź sobie lapka + blueconnecta i nikt Ci nic nie będzie blokował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Po 2. Sciaganie jakiego kolwiek programu jest blokowane przez j... opiekuna

Jak szkoła ma "adminów", to dała standardowe hasło np.

 

men2006

 

poszukaj w necie, są na to patenty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wkręciłem się do kółka informatycznego w klasie ;D . Każda klasa informatyczna ma swoje konta . I podobno działa

to na zasadzie . że konto np. 14if110 ma bramkę na serwie . I udało mi się z nauczycielem ugadać odblokowanie

dla mojego konta. cool.gif Czyli działa mi SSH, ftp i wql All biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do obejścia tego typu problemów idealnie nadają się takie aplikacje jak ajaxterm czy shellinabox. Moim zdaniem ten ostani jest najlepszy, cechuje go prosta konfiguracja, wsparcie https nie jest apletem javy , opartry na javascript.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×