Skocz do zawartości

Polecane posty

Zapewne wypowiem się jeszcze na ten temat, bo nie tylko ja z takim problemem list RBL mam problem :)

 

Niestety mimo szczerych chęci firmy hostingowej i rozmów z portalem, który jest na liście RBL problem jest nadal. Szkoda, że człowiek płaci za hosting chcąc mieć coś lepszego i myśli że będzie o niebo lepiej niż darmowe, a tutaj okazuje się, że połowa narodu korzysta z darmowych e-maili, które nie dochodzą do płatnego hostingu bo są na listach RBL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku było tak, że kontaktowałam się z interia.pl, wp.pl, onet.pl, o2.pl i w ciągu dwóch miesięcy interia.pl,wp.pl i onet.pl załatwiło sprawę już do mnie wiadomości e-mail dochodzą z tych portali, tylko o2.pl nie potrafi sobie z tym poradzić bo od prawie roku z darmowych kont e-mail na portalu o2.pl raz dochodzą, a raz jest tak, że ludzie mający tam skrzynki e-mail dostają zwrotki z powiadomieniem iż nie można wysłać wiadomości e-mail po czym ta wiadomość dochodzi raz a już kolejne nie. Tak się to zapętla w kółko raz dobrze raz źle. Myślałam o zmienieniu hostingu, ale okazuje się, że nikt z firm hostingowych jakie mnie interesowały nie zapewni, że taki problem nie wystąpi też u nich. Wszyscy używają filru list RBL :) I w taki sposób mam e-mail na który nie dochodzą wiadomości z portalu o2.pl :)

 

I tutaj mam pytanie : Czy tylko dwie osoby na forum hostingowym miewa taki problem ?

bo oprócz Pana maniks-a nikt nie narzekał na taką sytuację. Wszyscy to olewają czy są w niewiedzy, że do nich wiadomości e-mail niedochodzą z takiego portalu jak o2.pl ? Albo może niech ktoś poleci dobrą firmę hostingową, która da radę temu problemowi list RBL :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podejzewam ze wiekszosc osob (my tak robimy) ma wlasne serwery pocztowe i modyfikuje wpisy jakie otrzymuje w ramach RBL dla walsnego spokoju i swoich klientow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku było tak, że kontaktowałam się z interia.pl, wp.pl, onet.pl, o2.pl i w ciągu dwóch miesięcy interia.pl,wp.pl i onet.pl załatwiło sprawę już do mnie wiadomości e-mail dochodzą z tych portali, tylko o2.pl nie potrafi sobie z tym poradzić bo od prawie roku z darmowych kont e-mail na portalu o2.pl raz dochodzą, a raz jest tak, że ludzie mający tam skrzynki e-mail dostają zwrotki z powiadomieniem iż nie można wysłać wiadomości e-mail po czym ta wiadomość dochodzi raz a już kolejne nie. Tak się to zapętla w kółko raz dobrze raz źle. Myślałam o zmienieniu hostingu, ale okazuje się, że nikt z firm hostingowych jakie mnie interesowały nie zapewni, że taki problem nie wystąpi też u nich. Wszyscy używają filru list RBL :) I w taki sposób mam e-mail na który nie dochodzą wiadomości z portalu o2.pl :)

 

I tutaj mam pytanie : Czy tylko dwie osoby na forum hostingowym miewa taki problem ?

bo oprócz Pana maniks-a nikt nie narzekał na taką sytuację. Wszyscy to olewają czy są w niewiedzy, że do nich wiadomości e-mail niedochodzą z takiego portalu jak o2.pl ? Albo może niech ktoś poleci dobrą firmę hostingową, która da radę temu problemowi list RBL :)

 

Skorzystaj z usług firmy, gdzie RBL-e można wyłączyć (najlepiej we własnym zakresie z poziomu PA) np. kei.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko o2.pl nie potrafi sobie z tym poradzić

Z moich obserwacji wynika, że grupa postmasterska o2 ma to całkowicie gdzieś.

Bo nie potrafią nawet odesłać listy swoich serwerów MX, a nie sądzę, żeby to, co publikują w rekordzie spf (4 klasy /24) to wszystko były smtp-outy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×