Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
klito

Cyfra +

Polecane posty

Wczoraj mianowicie po przeprogramowaniu dekodera, pojawiły się 3 nowe kanały : D .

 

W Skład nich wchodzą :

Polsat - 7

Polsat News - 8

Polsat 2 - 9

 

Czyżby Cyfra miała pozwolenie na emitowanie programów polsatu ? Jeżeli tak to cyfrowy polsat teraz padnie tongue.gif

 

Czy jakiś błąd ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się tak podepne: która oferta jest najbardziej atrakcyjna. Chodzi mi o jakiś tani pakiet. Nie wiem czy lepsza cyfra+ czy cyfrowy polsat. Jest jeszcze N i TNK ale czy to warte uwagi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak podaje stacja Polsat News od 1 września 2010 r. do oferty platformy satelitarnej CYFRY+ ma dołączyć siedem kanałów Grupy Polsat: Polsat, Polsat 2, Polsat News, Polsat Film, Polsat Play, Polsat Cafe oraz Polsat JimJam. Jest to niezwykle ważne wydarzenie na polskim rynku telewizyjnym, gdyż przypomnijmy, że do tej pory było one dostępne wyłączenie w ofercie platformy Cyfrowy Polsat oraz w sieciach kablowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą ofertę jakiś miesiąc temu miał N :D

Bo mam najwyższy pakiet HD + wszystkie dodatki za 79zł - była jakaś promocja z tym związana.

Więc polecam zainteresować się N`ką.

 

W zasadzie zmieniałem tylko dlatego, że N ma więcej kanałów w HD, a że przy okazji dostałem więcej kanałów i oszczędzam prawie połowę. Oprócz tego obsługa klienta jest dużo lepsza niż w cyfrze.

I ogólnie to wszystkie dekodery cyfry jakie przerobiłem (W ciągu 2 lat chyba 5) robiły problemy :) A to z odczytem programu, a to się samoczynnie wyłączały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cyfra jest dobra , ale ma stary standard kart . Jeszcze teraz sami wprowadzili ofertę spliterów kart i konwerterów do czasy

/

Poza tym ja mam od 6 lat Cyfre + a od 5 We wszystkich pokojach z tym Spliterem (Są bezprzewodowe i kablowe) ja

mam po kablu. Każdy ogląda co chce . Każdy ma w pokoju dekoder . tongue.gif

 

@Marek607

Nie zastanawiaj się bierz cyfrę + tylko nie z tymi Chińskimi dekodetrami tylko z jakimś MediaSat albo Pionner .

Dekodery nie do zarżnięcia / Nawet po zmianie softu.

 

 

 

 

 

 

 

 

P.S. Do moderatorów i obsługi CYFRY + , Splitera używam w obrębie jednego domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co ludzią HD? Większość to bierze do telewizorów z kineskopem . Jak nie masz TV z obsługą HDMI to N nie

potrzebne . Będziesz programy nagrywał na dysk ? Równie dobrze możesz kupisz nagrywarkę HD z DVD i lepiej na tym

wyjdziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te HD nki i tego wszystkiego to się nadaje.... tylko napis HD i wyższa rozdzielczość ( a jakość zaniżona ) .... daje wiele do życzenia.

 

 

Mam cyfrę i polecam : - ) miałem wcześniej nke i nie polecam ( mało programów, min minus że brak polsatu, czy jak ktoś już pisał discovery) akurat brałem z promocją i telewizor 21 cali gratis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj mianowicie po przeprogramowaniu dekodera, pojawiły się 3 nowe kanały : D .

 

W Skład nich wchodzą :

Polsat - 7

Polsat News - 8

Polsat 2 - 9

 

Czyżby Cyfra miała pozwolenie na emitowanie programów polsatu ? Jeżeli tak to cyfrowy polsat teraz padnie tongue.gif

 

Czy jakiś błąd ?

 

Wystarczy poczytać i będziesz wiedział, że nie jest to błąd a porozumieniewink.gif. Jeśli dobrze pamiętam to tych kanałów Polsatu na Cyfrze jest już ogólnie siedem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Moim zdaniem najlepsza jest oferta UPC Select HD z Nagrywarką (TV, Internet, Telefon). Na dzień dobry dostałem przeszło 100 kanałów w tym z 10 na których mi najbardziej zależało, internet 25Mb i telefon gdzie mogę sobie nawijać na stacjonarne do woli ;] W porównaniu do poprzedniej oferty UPC (TV + Internet) i TPSA (Telefon) płacę co miesiąc 30 PLN mniej i mam więcej i lepiej w jakości :D Polecam ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dlatego, że irytowało mnie oglądanie filmów w SD na 46 calowym pudle o.O

Pewnie to, że mam więcej kanałów które mnie interesowały niż miałem na cyfrze za 120 zł o.O

Gdzie w N`ce płacę prawie połowę mniej.

A różnica oglądania w 480p a 720p to jednak duża różnica.

A ten kto mi powie, że na 46 calowym pudełku w 480p wszystko będzie wyglądało pięknie ładnie, bez żadnego zwężania ekranu będzie dla mnie po prostu śmieszny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj mianowicie po przeprogramowaniu dekodera, pojawiły się 3 nowe kanały : D .

 

W Skład nich wchodzą :

Polsat - 7

Polsat News - 8

Polsat 2 - 9

 

Czyżby Cyfra miała pozwolenie na emitowanie programów polsatu ? tongue.gif

 

Czy jakiś błąd ?

 

Szaring podrożał też od wczoraj ;d

 

 

Fajnie bo nie będzie się trzeba pierdzielić z wyciąganiem ird z dekoderów polsatowskich co by sobie kartke na dreamie odpalić.

 

Epicko!

 

 

 

 

Jeżeli tak to cyfrowy polsat teraz padnie

 

 

Nie polsat tylko Nka :D

 

 

Edit:

 

http://www.cyfraplus...ta.html#pakiet5

 

Polsat jest dostępny w pakiecie powitalnym a to oznacza "Say bay to TNK"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co można obejrzeć na Polsacie prócz F1 i Ibisza?

 

Najlepszą ofertę jakiś miesiąc temu miał N :D

Bo mam najwyższy pakiet HD + wszystkie dodatki za 79zł - była jakaś promocja z tym związana.

Więc polecam zainteresować się N`ką.

 

W zasadzie zmieniałem tylko dlatego, że N ma więcej kanałów w HD, a że przy okazji dostałem więcej kanałów i oszczędzam prawie połowę. Oprócz tego obsługa klienta jest dużo lepsza niż w cyfrze.

I ogólnie to wszystkie dekodery cyfry jakie przerobiłem (W ciągu 2 lat chyba 5) robiły problemy :) A to z odczytem programu, a to się samoczynnie wyłączały.

 

Dokładnie, tylko N nie zdziera za dostęp do kanałów wysokiej rozdzielczości, kanały HD są obok tych SD w normalnej cenie pakietu, żadnych 5 czy 7 zł za kanał. Osobiście miałem okazję skorzystać z jeszcze lepszej promocji, bo za 69 zł dostęp do wszystkich pakietów tematycznych (wraz z 14 kanałami HD) + HBO HD i nFilmHD.

 

http://www.cyfraplus...ta.html#pakiet5

Polsat jest dostępny w pakiecie powitalnym a to oznacza "Say bay to TNK"

 

Bardzo wątpię, to w dalszym ciągu jest abonament. Po drugie, uwierz, bez Polsatu można żyć, poważnie. Nie kupuje się platformy cyfrowej, aby oglądać kanały z "druta".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ps, po co wy tyle za te TV płacicie to ja nie wiem :D

Znasz lepszą ofertę? Bo znajomy szuka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałem, że tyle tu pira... znaczy się "edukatorów" jest.

 

Tak nieco bardziej technicznie:

podłączanie nagrywarki dvd do dekodera sat, szczególnie tych platformowych "HaDeków" jest dosyć dużym nieporozumieniem, bo owe tunery lubią na wyjście scart wpuszczać Macrovision.

No... chyba, że ktoś lubi oglądać plamiasto-rozmyto-rwiący obraz :D

 

Znacznie lepszym wyjściem jest wzięcie jakiegoś tunera PVR, albo też karty satelitarnej do komputera i zrzucić sobie cały strumień DVB do pliku.

 

Znasz lepszą ofertę? Bo znajomy szuka..

Wyrzucić to grające pudło przez okno i żyć bez telewizorni ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyrzucić to grające pudło przez okno i żyć bez telewizorni ;]

Kiedy ja coś ostatnio w TV oglądałem.. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Abonentem Cyfry jestem od lat, ale z racji tego że niedawno kupiłem w końcu plazmę musiałem

pokombinować ze sprzętem. Jeśli ktoś nie ma czasu na zastanawianie się co lepsze i

nie ma ochoty wywalać kasy w błoto, to poniżej przepis na zestaw moim zdaniem optymalny

do odbioru Cyfry+ z HD:

 

1. Kupujemy tuner HD Opticum x403p (ewentualnie x402p jeśli nie potrzebujemy ethernetu) z oryginalnym oprogramowaniem (bo tańszy kilkanaście złotych a i tak będziemy zmieniać soft)

2. Kupujemy kabel HDMI (jeśli jeszcze nie mamy).

3. Kupujemy telewizor z FullHD (jeśli jeszcze nie mamy) ;)

4. Ponieważ tuner Opticum obsługuje jedynie standard CONAX musimy zmienić soft na alternatywny, tzw. mcas.

 

Jak to zrobić:

 

1) ze tej strony: ściągamy plik "Software_globo_220_mcas_amstar_1.1.69.zip" (na stronie jest 1.1.70 ale tego nie testowałem a 1.1.69 działa na pewno)

2) rozpakowujemy zipa na pendrajwa do głównego katalogu, następnie pendrajwa podłączamy do tunera.

3) podłączamy tuner do telewizora a na pilocie wybieramy klawisz "menu".

4) Znajdujemy w menu opcję "aktualizacja oprogramowania" i pokazujmey mu plik z pendrajwa.

5) czekamy ok pół minuty - gotowe. Wkładamy kartę z cyfry skanujemy satelitę.

6) Włączamy Eurosport HD i oglądamy US Open. ;)

 

Dodakowo to jak mamy dysk na USB to możemy na niego oczywiście nagrywać programy które potem możemy odtworzyć na tunerze albo komputerze. Film jest w dosyć dziwnym formacie i na początku linuksowy mplayer nie chciał go łapać, ale

doszedłem jak go "przekonwertować", na format DVD, ewentualnie jedynie połączyć w jeden jeśli nie chcemy tracić na jakości:

 

#!/bin/bash

formatdvd () {
for file in `ls -A1 ???.dvr`; do
 dd if=$file bs=64k skip=1
done | mencoder -oac copy -ovc lavc -of mpeg -mpegopts format=dvd:tsaf \
 -vf scale=720:576,harddup -ofps 25 \
 -lavcopts vcodec=mpeg2video:vrc_buf_size=1835:vrc_maxrate=9800:vbitrate=5000:\
keyint=15:vstrict=0:aspect=16/9 -o movie.mpg -
}

formatmaly () {
for file in `ls -A1 ???.dvr`; do
 dd if=$file bs=64k skip=1
done | mencoder -oac copy -ovc lavc -of mpeg -mpegopts format=dvd:tsaf \
 -vf scale=640:480,harddup -ofps 25 \
 -lavcopts vcodec=mpeg2video:vrc_buf_size=1835:vrc_maxrate=9800:vbitrate=5000:\
keyint=15:vstrict=0:aspect=16/9 -o movie.mpg -
}

polacz () {
for file in `ls -A1 ???.dvr`; do
 dd if=$file bs=64k skip=1
done > movie.mpg
}

# ----------------------- wybierz format --------------------
#formatdvd
formatmaly
#polacz
# -----------------------------------------------------------

 

Skrypt jest napisany na kolanie ale działa, w zależności co chcemy uzyskać odhaszowujemy sobie na dole odpowiednią opcję, a hashujemy inne.

 

Aha - nie wiem jakim cudem, ale tuner daje sobie radę z niektórymi kodowanymi kanałami, np Dorcel TV czy XXL śmiga bez płacenia za cokolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HD Opticum x403p to dobry tuner HD ? hmmm ostatnio rozmawiałem z kimś kto w tym siedzi i dobry tuner HD to taki od 900 zł w górę...

 

Pewnie nie tylko siedzi ale i sprzedaje, to co się dziwić. ;)

Ciekawe kryterium jakości - cena. Jak bardzo chcesz tuner za 900 złotych to ci go opchnę za 900 złotych. ;)

 

jak działa ten twój serio jest wszystko ok ? nie sypie się ?

 

Nic się nie sypie przełącza kanały o niebo szybciej w porównaniu z pionieerem którego miałem poprzednio a jakości obrazu nic nie mogę zarzucić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie jest dziwny format ;) to po prostu MPEG2/TS, czyli zrzut części transpondera.

Od "zwykłego" MPEG2 różni się tym, że pozwala także na zapis wielu ścieżek dźwiękowych jednocześnie oraz zapis napisów. Z tym, że to już bardziej zaawansowane tunery mają, i wymaga to dosyć szybkiego dysku, bo inaczej będzie niemiłosiernie rwać.

 

Pod Windowsem mając ffdshow plus Haali Media Splitter spokojnie się to otworzy bez konwertowania.

 

A to, czemu oglądasz "niechcący" płatne kanały - te alternatywne softy tak mają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A powiedź mi czy pod te usb można podłączyć dysk na usb na który to będę nagrywał filmy ?? bo chce kupić tuner... miałem bez hd przez to co napisałem ale skoro ten działa oki no to się raczej skuszę...

 

Jasna sprawa że można nagrywac filmy. W dodatku możesz aktywaować funkcję timeshift (w tle cały czas na twardy dysk nagrywa się bieżąco oglądany program), dzięki czemu możesz np. sam sobie zrobić "replaya" z gola w meczu. Albo jeśli np. w połowie filmu stwierdzisz że dobrze byłoby go nagrać, to nagra ci się cały film od początku, a nie tylko od połowy. Nie wiem jak tam wymagania co do dysku o których pisze Fiercio, ja mam WD Passport Essential 320GB nagrywam na niego programy w HD i nic się nie rwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy nagrywaniu z jedną ścieżką dźwiękową steredo materiału nie-HD to nie są takie wysokie.

Da się wtedy nawet i na pendrive nagrywać.

 

Ale dump całego strumienia, tym bardziej strumienia HD+DD5.1 to już na byle czym się nie nagra.

Mowa tu głównie o pendrivach, bo większość dysków w przejściówkach usb spokojnie da sobie radę.

Ewentualny problem może być tylko z zasilaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Póki co biernie obserwuje bo aż tak mi sie nie pali, ale jak bede zdecydowany ( bliżej gwazdki bo są wtedy jakieś promocje) to wiem do kogo się zgłosić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×