Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
dan

MySQL 5.1.5 OPTYMIZE TABLE nie daje efektu

Polecane posty

Witam,

 

mam małą zagwozdkę: kiedy daje optymalizacje tabel w MySQL (celem defragmentacji) to komenda się wykonuje, ale wychodzi na to że nie daje efektu. Tj. ponowne sprawdzenie tabel/tabeli pokazuje wciąż defragmentację)

 

OPTYMIZE TABLE daję dla MyISAM a ALTER TABLE dla InnoDB i kurde nie ma efektu.

 

VPS XEN, Debian Lenny, DA, MySQL 5.1.5 Jakieś sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość squeezer

Tak z ciekawości, dump/restore załatwia sprawę, czy też nie? Jak duża jest ta tabela? Ile masz fizycznie wolnego miejsca na dysku?

Jeśli o mnie chodzi, to nie przejmowałbym się jakoś nadmiernie tym, że dane nie są idealnie poukładane na dysku. Jeśli często wykonywany jest fullscan tabeli, to i tak zapytanie lub struktura bazy jest FUBAR i to trzeba najpierw poprawić. Odczytywanie rekordów na podstawie danych z indeksu i tak jest z grubsza randomowym odczytem i tak. Owszem, lepiej jeśli głowica nie skacze po całym dysku a tylko w danym rejonie, ale skakać i tak musi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, dump/restore załatwia sprawę, czy też nie? Jak duża jest ta tabela? Ile masz fizycznie wolnego miejsca na dysku?

Jeśli o mnie chodzi, to nie przejmowałbym się jakoś nadmiernie tym, że dane nie są idealnie poukładane na dysku. Jeśli często wykonywany jest fullscan tabeli, to i tak zapytanie lub struktura bazy jest FUBAR i to trzeba najpierw poprawić. Odczytywanie rekordów na podstawie danych z indeksu i tak jest z grubsza randomowym odczytem i tak. Owszem, lepiej jeśli głowica nie skacze po całym dysku a tylko w danym rejonie, ale skakać i tak musi.

 

Jedna tabela ok. 170MB reszta z trudem dobija do 30MB. Dump/restore nie próbowałem bo nie jestem tak przyparty do muru. MySQL fajnie działa ale skoro można ciut lepiej to czemu nie? Odpaliłem no i się zdziwiłem, że nie działa te OPTYMIZE. Na dysku wolnego ponad 4GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość squeezer

Obawiam się, że tego typu problem raczej jest do rozwiązania przez developerów, a nie przez to forum. Jeśli chce Ci się bawić, to spróbuj przygotować procedurę powtórzenia tego błędu i zgłoś buga. Jeśli nie, to będziesz musiał się jakoś nauczyć z tym żyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że tego typu problem raczej jest do rozwiązania przez developerów, a nie przez to forum. Jeśli chce Ci się bawić, to spróbuj przygotować procedurę powtórzenia tego błędu i zgłoś buga. Jeśli nie, to będziesz musiał się jakoś nauczyć z tym żyć :)

 

Wybieram bramkę nr 2 :-). Oczywiście jakby ktoś miał jakiś pomysł/sugestię to ja chętnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×