Skocz do zawartości

Polecane posty

Szukam jakiegoś taniego vps na którym trzymałbym backupy, kilkadziesiąt stronek itp. Jaki vps polecacie? Zapoznałem się z ofertą hitme i ceny OpenVZ wyglądają dosyć atrakcyjnie.

 

W ogóle jakie parametry muszę mieć żeby móc hostować ok 50 stronek, niektóre z małymi bazami na mysql, raczej nie duży ruch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tani vps na backupy to średni pomysł, no chyba że korzystasz ze sprawdzonej oferty firmy która nie istnieje od 15 minut. pomijając jednak dywagacje, jakie masz konkretnie widełki cenowe miesięcznie oraz jakie wymagania co do lokalizacji VPS? musi być w kraju nad Wisłą czy inne lokacje też wchodzę w grę? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zauważ, że część VPS nie ma backupu, tzn. backup musisz zrobić we własnym zakresie. Lepszym pomysłem wydaje się być jakieś malutkie konto na hostingu współdzielonym z codziennym backupem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

zauważ, że część VPS nie ma backupu, tzn. backup musisz zrobić we własnym zakresie. Lepszym pomysłem wydaje się być jakieś malutkie konto na hostingu współdzielonym z codziennym backupem.

 

A żeś palnął..

Łukasz chce trzymać backupy na jakimś serwerze a Ty mu polecasz shareda?

Jak je niby będzie zasysać? file_get_content? :)

I ile miejsca dostanie? 1GB?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A żeś palnął..

Łukasz chce trzymać backupy na jakimś serwerze a Ty mu polecasz shareda?

Jak je niby będzie zasysać? file_get_content? :)

I ile miejsca dostanie? 1GB?

 

Pozdrawiam

shared z cronem i obsługą jakiś prostych skryptów (ew. wywyływanych z poziomu php)

miejsca dostanie tyle ile wykupi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

shared z cronem i obsługą jakiś prostych skryptów (ew. wywyływanych z poziomu php)

miejsca dostanie tyle ile wykupi :)

 

No z leksza się nie opłaca cenowo.

Nie wiem który normalny człowiek robi ze shareda serwer backupowy.

Tym bardziej, że na większości sharedów security nie jest na najwyższym poziomie.

 

Po drugie autor tematu prosił o ofertę serwerów vps a nie sharedów..

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś taniego vps na którym trzymałbym backupy, kilkadziesiąt stronek itp. Jaki vps polecacie? Zapoznałem się z ofertą hitme i ceny OpenVZ wyglądają dosyć atrakcyjnie.

 

W ogóle jakie parametry muszę mieć żeby móc hostować ok 50 stronek, niektóre z małymi bazami na mysql, raczej nie duży ruch.

 

Spokojnie powinien Ci wystarczyć na taki backup VPS około 20 - 30GB dysku.

Musisz jeszcze mieć na uwadze transfer jeśli wysyłasz dane na inny serwer, to także zależy od tego jak często chcesz zrobić taki backup. Czy raz dziennie, czy też może raz na miesiąc.

Firm ma pełno, najlepiej przetostować kilka z nich i wtedy będziesz miał wgląd na działanie serwera, pomocy technicznej czy czasu odpowiedzi z BOK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aaaa czyli nie każdy vps oferuje backup...

Moje backupy będą pochodzić z innego serwera i będą to backupy baz danych, plików konfiguracyjnych itp, wysyłane będą ftpem do vps.

 

Jak z tymi parametrami? Czy OpenVZ 512 z hitme.net.pl wystarczy?

Tak przy okazji jaka jest opinia o hitme, bo kilka przeczytałem i jedni chwalą inni nie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

Większość lepiej chwali ionic.pl i statnet.pl

Ceny masz podobne i myślę, że chyba lepszą oferte masz w statnecie i ionicu niż w hitme..

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cenowo jest podobnie, jednak w hitme dostałem odpowiedź, bo pisałem w sprawie własnej konfiguracji żeby obniżyć jeszcze trochę cenę i otrzymałem małą zniżkę i wychodzi bardzo dobrze cenowo i parametry są lepsze niż w dwóch pozostałych o których piszecie.

 

Jak się ma sprawa obsługi klienta, szybkości supportu i jakości działania hitme?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś taniego vps na którym trzymałbym backupy, kilkadziesiąt stronek itp. Jaki vps polecacie? Zapoznałem się z ofertą hitme i ceny OpenVZ wyglądają dosyć atrakcyjnie.

 

W ogóle jakie parametry muszę mieć żeby móc hostować ok 50 stronek, niektóre z małymi bazami na mysql, raczej nie duży ruch.

 

Polecam naszą ofertę promocyjną: http://pvt.pl/taniej.php

Serwer LITE VPS w cenie 20 zł netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No czytałem o hitme i chyba sobie odpuszczę... Zainteresowała mnie oferta ionic.pl, jednak napisałem rano maila z pytaniem o własną konfigurację vps i do teraz nie otrzymałem odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może niepotrzebnie się wtrącam, zaraz pewnie znajdą się mądrzejsi, którzy napiszą, że nie mam racji, ale ja na backupy wykorzystuję naprawdę taniego VPSa w Hetznerze. Kosztuje mnie jakieś $7 (czyli niewiele ponad 20 zł) miesięcznie. 256MB RAM (burst 384MB), 20GB dysky, nielimitowany transfer na łączu dedykowanym 5Mbit. Chodzi sobie na tym spokojnie okrojony Apache, MySQL, proftpd, squid i parę innych rzeczy. Na dzień dzisiejszy, 43 dni od wykupienia usługi mam 100% uptime, łącze nie przymula, supportu nie widziałem na oczy, bo nie potrzebuję... A znalazłem to na lowendbox.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×