Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
d.v

Najtańszy netbook z matrycą 12"

Polecane posty

Czołem Panowie.

 

Mam do Was pytanie - gdzie mogę znaleźć (poza oczywistym Allegro) jakiegoś naprawdę taniego netbooka? Chodzi mi o coś z ofert Asusa, HP, Fujitsu, IBM/Lenovo, Toshiby. Przez moje "wypaczenia" unikam Samsungów i Acerów (i nie próbujcie mi tłumaczyć, że są ekstra - nie przyjmuję tego do wiadomości, koniec, kropka).

Nie musi to być żaden z najnowszych modeli, wręcz przeciwnie, może być coś nieco starszego (a co za tym idzie tańszego), chodzi wyłącznie o to, żeby dało się na nim skorzystać z neta (wbudowane WiFi to oczywistość w tego typu sprzęcie). Będzie go używać moja matka, starsza kobieta, której potrzebny jest do obsługi konta bankowego i od czasu do czasu skorzystania z Wikipedii itp. System operacyjny też mnie raczej nie interesuje, bo najchętniej zainstalowałbym jej na tym jakiegoś Linuxa.

Cena, w jakiej chciałbym się zmieścić to ok. 800-900zł. Proszę o linki do konkretnych ofert.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Niestety, w 12 calach "nie idzie za tym - tańszego", bo te 12 cali to nie jest nic starego, wręcz przeciwnie. Co więcej, nie opłaca się brać starego Atoma jednordzeniowego z 1GB RAM i Windows 7 Starter i takiego 12-calowego ekranu, to wszystko będzie niezbyt bombowo działać. Proponuję dozbierać jednak te 200zł-300zł różnicy, bo z tego, co pamiętam po ostatnich poszukiwaniach (jakieś 3 miesiące temu kupiłem Winda U230 na platformie AMD) takie to są różnice. Za tysiaka z małym hakiem masz stare 10calowe, jednordzeniowce (w które też ci idioci pakują 7 SE), potem masz 200zł drożej jakieś dziwne hybrydy właśnie 12 cali + 1 rdzeń i 7SE, a za 1500-1600 masz 12 cali, 2 rdzenie. Czasem stówę z hakiem taniej da radę znaleźć takie coś bez systemu, jeśli masz już oryga. Naprawdę, odradzam, bo za 3 miesiące będziesz oblizywał się na widok 2rdzeniowców i nowych jakichś Neo2 czy coś 12-calowców i znowu marudził, że zbierasz kasę na 12 cali : )

 

Za 800-900 kupisz jakąś używkę może z pierwszych 12-calowców, z 1 rdzeniem właśnie i 1GB RAM... od gościa, który miał dość wydajności tego komputerka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wnikliwą analizę, Spons, ale przeczytaj proszę jeszcze raz mój post. Nie będę się na nic oblizywał, bo to: primo - nie jest sprzęt dla mnie, secundo - ma służyć wyłącznie do korzystania ze strony iPKO i ewentualnie kilku innych bzdur (bez flaszy, ch*jów-mujów i innych bajerów). Jeden nie najszybszy rdzeń, 0,5-1GB RAMu i jakikolwiek dysk o pojemności większej niż 10GB spokojnie do tego wystarczą. I nie wymądrzaj się znajomością modeli mobilnych procków, bo mnie to nie interesuje, potrzebuję czegoś TANIEGO i PROSTEGO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli może to być sprzęt trochawo starszy, to może zainteresuj się IBM X30 plus jakaś karta WiFi na PCMCIA?

Ewentualnie IBM T40 - on już ma wbudowane wifidełko, ale matrycę ma 14".

 

Taki przykładowy link: http://allegro.pl/kultowy-ibm-t40-14-wifi-radeon-7500-okazja-i1190926779.html

Plus ewentualnie nowa bateria za ~200zł.

Tak akurat w środku twoich widełek cenowych wyjdzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem idealnie będą pasowały ibmy z serii x60(na allegro od 750 zł) lub x60s.

 

Będzie to wydajniejsze od nettopa, a przy tym znacznie solidniejsze ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×