Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość thetox

laptop stanął w miejscu

Polecane posty

Gość thetox

Witam mam problem z uruchomieniem laptopa tzn próbowałem dzisiaj zainstalować na nim free bsd, ale mi nie wyszło bo za dużo tam bajerów w menu instalacyjnym po angielsku to wyjąłem płytę i zrezygnowałem z instalacji free bsd, i uruchomiłem lapka ponownie i mam taki problem ze.

 

Pokazuje się logo firmowe laptopa Lenovo i stoi w miejscu nic nie Idze dalej ;)

Mam do wyboru tylko F2 i F12

Do biosa nie mogę wejść.

Wciskam klawisze to wydaje dziwek po prostu mam ten ekran i tu utkwiłem :) nic nie idzie dalej

Da się coś zrobić?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thetox

Jak mam zresetować bios w laptopie?

Nie mam nic wgrane tzn ja sam miałem ubuntu a chciałem free bsd, teraz jest tam ubuntu bo przy instalacji nowego systemu formatowanie bym zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thetox

Szukam cały czas.

 

Tu np http://windows7forum...cji-t-4784.html

 

Piszą nie dobre rzeczy ;)

Komputery się psują nie mamy na to wpływu, ewidentnie to jakaś usterka i to poważna moim zdaniem płyta padła bądź procesor acz mogę się mylić, jedno jest pewne na pewno to nie wina aktualizacji, jedynie zbieżność czasu w którym ją wykonałeś. A powiedz mi komputer przy odpaleniu wydaje jakieś dźwięki ?

 

 

Tamta osoba ma to samo co ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thetox

Na gwarancji więc nic nie rozkręcam, mogę wyjąć tylko zasilającą baterię.

I Laptop ma 5 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

Jak wgrałem bootloadera przez przypadek na partycje recovery to serwis asusa dał mi nowiutki dysk bo nie umieli naprawić bootloadera którego bym sobie sam naprawił gdyby mi się karta graficzna i napęd nie zjarał ;)

 

Załączyłem karteczkę, że bootloadera sam naprawię a w logach miałem że mam nowy dysk z notką "Repair OS" :)

 

Jak w lenovo też są tacy pr0 pracownicy to możesz liczyć na nowy dysk :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wyjmij baterie normalna, rozkręć go i wyciągnij te małą...

moim zdaniem uszkodziła ci się partycja rozruchowa z boot

 

Eeee, a co ma partycja do tego przypadku? Przecież jemu w ogóle nie dochodzi do wyszukiwania dysku... Już bardziej kontroler padł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thetox

Mam nadzieje ze szybko mi to zrobią i nie będzie problemów, chyba gwarancji mi nie anulują przez instalacje oprogramowania, bo to nic do tego przecież nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eeee, a co ma partycja do tego przypadku? Przecież jemu w ogóle nie dochodzi do wyszukiwania dysku... Już bardziej kontroler padł.

Ano ma... co niektóre biosy (szczególnie ami) dosyć dziwnie zachowują się, jak nie mogą MBRa poprawnego wykryć. Wtedy właśnie startup zawiesza się na etapie wykrywania dysków, a do BIOSu nie chce wejść.

 

Moja rada - wyjmij dysk (powinien być dostępny w kieszonce zabezpieczanej właściwie jedną śrubką, która raczej nie jest plombowana), podepnij go do jakiegoś innego komputera (raczej to będzie normalne sata ;) ), po czym usuń całkowicie tablice partycji.

Jak przełożysz dysk do laptopa to powinien ci się wybootować z dvd-romu i będziesz mógł zainstalować coś od nowa.

 

PS: Reset BIOSu nic tu raczej nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fercio ma rację, ale czy nie masz czasem plomby na kieszeni. Pisałeś że jest to nowy lapek.

Jeszcze wejdź na stronę producenta i poszukaj tego problemu, czesto opisują takie błędy błędy i jak to uruchomić ponownie.

 

Na dole (na drugiej stronie, zaraz koło nalepki licencji Windowsa) na nalepce masz numer seryjny S/N, ten numer wpisz na stronie producenta, wtedy bardzo łatwo szukać sterów i pomocy dla konkretnego modelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

Fercio ma rację, ale czy nie masz czasem plomby na kieszeni. Pisałeś że jest to nowy lapek.

Jeszcze wejdź na stronę producenta i poszukaj tego problemu, czesto opisują takie błędy błędy i jak to uruchomić ponownie.

 

Na dole (na drugiej stronie, zaraz koło nalepki licencji Windowsa) na nalepce masz numer seryjny S/N, ten numer wpisz na stronie producenta, wtedy bardzo łatwo szukać sterów i pomocy dla konkretnego modelu.

 

To, że niema plomb nie znaczy, że jak coś zrobimy to nie stracimy gwarancji..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thetox

Nic nie rozkręcam do poniedziałku dużo nie zostało:)

Gdy by to był komputer stacjonarny to już dawno bym go rozkręcił, nawet na gwarancji bo już tak robiłem jak padł mi dysk po pół roku, musiałem kupić nowy, i inne czasem przypadki się zdążały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lenovo w większości swoich laptopów robi dyski coś ala hotswap. Które można wyciągnąć po odkręceniu 1 śrubki. Więc jeśli wolisz oddać laptopa na gwarancję i stracić go na jakieś 14 dni, zamiast wykonać prostą czynność. Którą defakto wolno Ci wykonać, bez utraty gwarancji, to już jest tylko Twój wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thetox

Odebrałem dzisiaj laptopa :) wyszło tak ze dostałem całkiem nową sztukę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś miałem podobny problem z moim laptopem. Reinstalowałem system, pierwszy restart i zatrzymuje się na logo Asus. Do biosu nie dało się wejść. Więc wyciągnąłem dysk. Uruchamiam laptopa i o dziwo nie zatrzymało się na logo, tylko wyskoczył napis, że nie ma bootowalnego dysku. Więc uruchomiłem laptopa z płyty cd(Ubuntu live cd). I potem na włączonym laptopie włożyłem dysk, wykryło, uruchomiłem gParted i z formatowałem cały dysk. Wyłączyłem laptopa, zainstalowałem system i wszystko działało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie wkładanie dysku na włączonym sprzęcie (o ile nie jest hot-swap) nie jest najlepszym pomysłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Behemoth - standard SATA ogólnie przewiduje hotswapowanie :)

Jedyny problem może być jedynie, jak cuś gdzieś źle podłączysz kabelka i zrobisz przypadkiem jakieś zwarcie, albo będziesz odwrotnie wtyczkę wciskał.

Natomiast jeśli robione jest to dedykowaną kieszonką z prowadnicami, to włożenie jej nie powinno niczego popsuć.

 

PS: A jeśli chce się wyjmować takowy dysk przy włączonym systemie to też bez problemu można - tylko wypadało by pamiętać o wcześniejszym odmontowaniu go z systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W standardzie SATA tak na prawdę ciężko coś źle podłączyć.

Chociaż różnych magików już widziałem.

Fakt faktem nie doczytałem o możliwości podłączania podczas pracy systemu. Wydawało mi się, że to zależało od możliwości MB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×