Skocz do zawartości
kris248

Jak przenieść bazę danych?

Polecane posty

Próbuję przenieść bazę danych z jednego serwera na drugi, postanowiłem że zrobię to za pośrednictwem phpmyadmin. Eksportowałem istniejącą bazę danych do pliku, problem pojawił się jednak podczas importowania bazy na nowy serwer. Za nic nie chce mi się to udać, baza danych niby się wysyła na serwer jednak ostatecznie i tak nie dochodzi to do skutku. Myślę, że może być to wina rozmiaru bazy (30MB), z tego co pamiętam w phpmyadmin widniał zapis, że maksymalny rozmiar bazy to 2MB. Co z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Użyj mysqldump do zrobienia dumpa bazy. (mysqldump --opt baza_danych > baza.sql). Dodatkowo parametry -h, -u i -p do zalogowania.

Użyj mysql do zrobienia importu bazy. (mysql baza_danych < baza.sql). Dodatkowo parametry -h -u i -p do zalogowania.

 

Pod warunkiem, że do bazy jesteś w stanie dostać się z zewn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Niektórzy usługodawcy shared hostingu, pomagają w przenosinach - spytaj swojego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

~kris248, jeśli nie masz zablokowanych wywołań funkcji systemowych w PHP (shell_exec, etc), zawsze możesz spróbować wywołać te komendy w ten sposób.

 

Nie wiem, czy masz jakiś panel, ale np. w DA jest opcja tworzenia i przywracania backupów. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ale skoro kolega ma blokadę na rozmiar bazy to niby jakim cudem ma upchnąć większą niż może? i On nie z eksportem ma problem a z importem ;)

 

@kris248 jeśli nie możesz zaimportować bazy napisz do supportu na nowym hostingu. Powinni pomóc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbuję przenieść bazę danych z jednego serwera na drugi, postanowiłem że zrobię to za pośrednictwem phpmyadmin. Eksportowałem istniejącą bazę danych do pliku, problem pojawił się jednak podczas importowania bazy na nowy serwer. Za nic nie chce mi się to udać, baza danych niby się wysyła na serwer jednak ostatecznie i tak nie dochodzi to do skutku. Myślę, że może być to wina rozmiaru bazy (30MB), z tego co pamiętam w phpmyadmin widniał zapis, że maksymalny rozmiar bazy to 2MB. Co z tym zrobić?

 

A nie łatwiej poprosić usługodawcę o wykonanie pełnej kopii zapasowej konta, przenieść do do innego i przywrócić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

A nie łatwiej poprosić usługodawcę o wykonanie pełnej kopii zapasowej konta, przenieść do do innego i przywrócić?

U niektórych jest z tym kłopot.

Było chyba w temacie o nazwa.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie REPLICATION ;) literowka

 

No to głupszej rady tutaj jeszcze nie czytałem.

 

Polecasz gościowi do przeniesienia 30MB bazy danych miedzy dwoma serwerami replikację danych na poziomie SBD ?

Nie wiem czy wiesz (a z Twojej wypowiedzi raczej nie wiesz) co to jest replikacja. Proszę doczytaj co to jest. Dla ułatwienia dodam, że phpmyadmin nie ma nic wspólnego z replikacją, a co najwyżej podpowiada jakie powinny być ustawienia w pliku konfiguracyjnym mysql.

 

Zajmij się może lepiej poprawianiem błędów w poradach, które są zawarte na stronie, którą tak usilnie reklamujesz. Mam nadzieję, że nikt z tych porad nie korzysta.

 

Te fajniejsze błędy to:

Weryfikacja numeru REGON
/^[0-9]{11}$/

 

To wyrażenie nie weryfikuje REGONU (co najwyżej mówi czy wprowadzono ciąg składający się z 11 cyfr) z dwóch powodów:

- Regon ma 9 cyfr a nie 11

- Ostatnia cyfra jest cyfrą kontrolną i żeby to miało sens to warto by sprawdzić czy jest poprawna.

 

Druga porada jest jeszcze lepsza:

Jak wyszukać adres IP?
Poniżej regułka wyrażeń regularnych określająca adres IP:
/\d{1,3}\.\d{1,3}\.\d{1,3}\.\d{1,3}/

Dzięki tej wspaniałej poradzie okazuje się że jednak adresów IPv4 nie zabraknie bo pozostaje jeszcze niewykorzystana pula od 256.0.0.0 do 999.999.999.999

 

 

Co do tematu to można próbować na wiele sposobów:

- skompresować plik i wgrywać zip, gzip

- wgrywać po kawałku

- jeżeli jest dostęp do baz zdalny to użyć jakiegoś programu na PC do wgranie danych lub użyć opcji synchronize z phpmyadmin

 

to są rozwiązania jeżeli to serwer wirtualny

 

jeżeli jest dostęp do shella na docelowym to ahes podał rozwiązanie

 

jeżeli jest limit na całą baze 2MB tak jak pisał Raffus to nic się nie wymyśli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
- Regon ma 9 cyfr a nie 11

W niektórych przypadkach 14, co też warto wziąć pod uwagę, aby co niektórzy nie czuli zdzwienia że formularz nie przyjmuje REGONu ;)

 

Te fajniejsze błędy to:

I jeszcze umowa SLA do wszystkiego co się rusza B)

Edytowano przez N3T5kY (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

masz racje mialem na mysli funkcjonalnosc SYNCHRONIZE w phpmyadmin a napisalem replikacja

No to jeżeli masz na myśli synchornize to pisz synchronize a nie coś innego bo to jest wprowadzania w błąd i taka porada jest do niczego, bo kiedyś Ci się pomyli i poradzisz komuś że do kopiowania plików służy rm -rf /

 

odnosnie replikacji, to spokojna glowa, uzywam na codzien i zapewniam cie ze rowniez z powodzeniem mozna stosowac do jednorazowej migracji, szczegolnie w przypadkach gdy bazy nie moza wylaczyc nawet na chwile a migracja musi nastapic plynnie

Chciał zauważyć, że w celu ustawienia replikacji należy na chwilę wyłączyć bazę danych a dokładnie zrestartować serwer żeby zmiany w mycnf zadziałały.

 

PS. Proszę żebyś używał poprawnego języka polskiego tj. pisał z ogonkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×