Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Frazes

Strona typu "download" bez skryptu "php" - czy się da?

Polecane posty

Hej !

 

Czy ktoś bardziej doświadczony mógłby mi napisać czy byłoby możliwe zrobienie bezpiecznej strony typu "dowload", umożliwiającej wyświetlanie w przeglądarce i ściąganie zawartości z określonego folderu i zawartych w nim podfolderów na serwerze (oczywiście bez możliwości "wyjścia" poza ten wyznaczony katalog i modyfikacji zawartych w nim plików), bez użycia do tego skryptu "php" (chodzi o to, żeby nie obciążać nim serwera i żeby ta strona zużywała sam transfer)[ b]???[/b]

 

Taką stronę chciałbym utworzyć na "hostingu" "www" oferowanym przez "Superhost".

 

Z góry dzięki za odpowiedź ;)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej !

 

Czy ktoś bardziej doświadczony mógłby mi napisać czy byłoby możliwe zrobienie bezpiecznej strony typu "dowload", umożliwiającej wyświetlanie w przeglądarce i ściąganie zawartości z określonego folderu i zawartych w nim podfolderów na serwerze (oczywiście bez możliwości "wyjścia" poza ten wyznaczony katalog i modyfikacji zawartych w nim plików), bez użycia do tego skryptu "php" (chodzi o to, żeby nie obciążać nim serwera i żeby ta strona zużywała sam transfer)[ b]???[/b]

 

Taką stronę chciałbym utworzyć na "hostingu" "www" oferowanym przez "Superhost".

 

Z góry dzięki za odpowiedź ;)!

 

Byłoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłoby.

detale by się przydały ;)

 

Nie jestem pewien, ale raczej trzeba by było konfigurować serwer webowy do tego, bo taki apache listuje zawartość katalogu z mozliwoscia "wyjscia" z niego na domyslnej konfiguracji.

 

a nie możesz uzyc maluczkiego skryptu php, który by listowal zawartość katalogu, a ty bys na poczatku dodal tylko link bez nazwy pliku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawa dokładnie wygląda tak, że na tej stronie "download" mam zebrane ponad 4 GB plików związanych ze "sceną" komputera "Commodore 64" i w tej chwili używam na niej skryptu "AutoIndex". Wszystko wygląda i działa dobrze, ale jeśli ktoś zacznie ściągać na raz większą ilość plików (a bywa, że ktoś "zessa" na raz połowę całej strony ;) ... ), to obciążenie procesora skryptem od razu rośnie do krytycznych poziomów i żeby uniknąć takich sytuacji muszę ograniczać dostęp do strony hasłem, a to się trochę mija z celem, bo chodzi o to, żeby te pliki były łatwo dostępne...

 

Wiem, że najprościej byłoby dać do tych plików dostęp przez "ftp" i wtedy nie byłoby żadnego problemu, ale trudno znaleźć oferty "hostingu", który by udostępniał "w zestawie" "ftp" z "anonimowym" dostępem i ograniczeniem na tym koncie możliwości działania tylko do "downloadu", a zabawa w 'VPSy" jest dla mnie zbyt kosztowna i skomplikowana, dlatego szukam rozwiązania, które nie zmieniałoby zasady działania strony, tzn. umożliwiało wyświetlanie listy i ściąganie plików przez przeglądarkę, a jednocześnie, żeby samo ściąganie tych plików nie obciążało serwera skryptem, tylko "zużywało" sam transfer, którego mam pod dostatkiem...

 

Jeśli ktoś mógłby może doradzić mi jakiś inny skrypt, który spełniałby to o czym napisałem będę wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro transferu ci pod dostatkiem, to po prostu włącz autoindeksację plików via Apache dodając do htaccess'a komendę

Options +Indexes

i usuwając plik index.php/html/etc.

 

Wtedy sam serwer www natywnie będzie ci robił listing całej zawartości katalogu.

 

Problem tylko z hotlinkami, ale tu można to przez rewrite rozwiązać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro transferu ci pod dostatkiem, to po prostu włącz autoindeksację plików via Apache dodając do htaccess'a komendę

Options +Indexes

i usuwając plik index.php/html/etc.

 

Wtedy sam serwer www natywnie będzie ci robił listing całej zawartości katalogu.

 

Problem tylko z hotlinkami, ale tu można to przez rewrite rozwiązać.

 

Właśnie o czymś takim w pierwszej wersji myślałem, żeby sam serwer tworzył tą listę plików i folderów, tylko jak wtedy zrobić, żeby nie można było "wyjść" poza folder zawierający te pliki i podfoldery, tzn., żeby nie można było "szaleć" po całym serwerze, bo mam na nim też inne strony???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o czymś takim w pierwszej wersji myślałem, żeby sam serwer tworzył tą listę plików i folderów, tylko jak wtedy zrobić, żeby nie można było "wyjść" poza folder zawierający te pliki i podfoldery, tzn., żeby nie można było "szaleć" po całym serwerze, bo mam na nim też inne strony???

robisz to taj jak Ci podał Fiercio czyli

w plik .htaccess dodajesz linijkę

Options +Indexes

ale ten plik wrzucasz do konkretnego podfolderu w public_html którego to się tyczy (po którym można szaleć ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

robisz to taj jak Ci podał Fiercio czyli

w plik .htaccess dodajesz linijkę

Options +Indexes

ale ten plik wrzucasz do konkretnego podfolderu w public_html którego to się tyczy (po którym można szaleć ;))

 

Acha, dzięki to spróbuję pokombinować ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×