Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Adiasz

Dedicated Server EQ 4 - pytanie o adresy IP

Polecane posty

Cześć

 

Nie mogę nigdzie znaleźć jednoznacznej odpowiedzi dotyczącej dostępnej liczy adresów na dedyku hetznera http://www.hetzner.de/en/hosting/produkte_rootserver/eq4/

 

Może wiecie co oznacza zapis:

4 Dedicated IP (Allocation in accordance with RIPE guidelines) "Alokacji zgodnie z wytycznymi RIPE"?

 

Posiadam wykupiony w/w serwer jednak otrzymałem jedynie jeden numer IP, czy za kolejne 3 muszę jakoś dopłacić czy nie, jak mogę uzyskać informacje jakie są to numery IP? Co muszę zrobić aby móc korzystać z dodatkowych 3 IP? (support hetznera w weekendy nie odpowiada :/)

 

dobra już wiem, trzeba w mega intuicyjnym panelu zglosic zapotrzebowanie na dodatkowy ip

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W panelu Robot pod serwerem powinna by widoczna lista IP do Twojego użytku.

 

Tam też jest formularz to zamawiania IP. Nie płacisz za te, które są opisane na stronie. Za dodatkowe chyba 5 Euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aby uzyskać dodatkowe IP musisz uzasadnić potrzebę - np hosting ssl, lub vps hosting jest zgodne z wytycznymi RIPE. 3 dodatkowe adresy możesz uzyskać bez opłat. Większe ilości są płatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako uzasadnienie dałem potrzebę postawienia 2 niezależnych serwerów www apache i nginx. Na razie nie dostałem odpowiedzi. Czy to uzasadnieni ma prawo przejść? statnet, podaj proszę linka do tych wytycznych RIPE 3 bo nie mogę znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiepskawe to uzasadnienie... Dwa serwery możesz postawić na dwóch osobnych portach, a jak chcesz na :80 mieć wszystko, to można proxy na nginx ustawić ;)

 

Ogólnie chodzi tu o to, że jak wiadomo adresy IP się kończą, i RIPE bacznie ;) weryfikuje, czy nie są nigdzie marnotrawione.

 

PS: Trzeba było zastosować radę statnetu i napisać im, że to do kilku niezależnych SSL się chce :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodałem prośbę o kolejne IP na SSLa... zobaczymy. Tak, oba serwery będą działać na 80, na 2 IP było by łatwiej (tak przynajmniej mówi mój admin ;-)), jak nie to będziemy kombinować z proxy etc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio są bardzo restrykcyjni pod względem przydzielania IP. Te 3 dodatkowe dostaniesz bez zająknięcia ale każdą inną pulę oczekują porządnego uzasadnienia, pisząc o SSL mogą wymagać od Ciebie nazw domen dla których te IP będą. Jak im powiesz, że jeszcze nie wiesz bo np. to klienci sobie wybiorą to mogą Ci odpowiedzieć, że jak już będziesz wiedział to dostaniesz jak je podasz..

Autentyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×