Skocz do zawartości
PRV

Potrzebny serwer dedykowany.

Polecane posty

Witam serdecznie.

Potrzebuję serwera dedykowanego.

 

Transfer do max 1gb/s. Cała prace portalu będzie rozłożona na kilka serwerów. Min 4GB ram na serwerze. i min 500gb dysk twardy.

 

Czy mogę znaleźć coś tańszego niż ovh.pl ? Chce żeby serwer był w Europie.

Możecie mi coś polecić?

 

Serwer będzie służył do wymiany plików wgraj/wyślij.

 

Pozdrawiam i czekam na sensowne odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Ponownie.

Oczywiście znam wszystkie te Serwerownie. Zależy mi tez na tym żeby support był polski. Dlatego tez bardziej przymierzam się do OVH niż do leaseweb.com Jednak oferta Leaseweb wyszłaby taniej prawdopodobnie. I jest możliwość zmian parametrów za dopłacą cą jest bardzo dużym atutem tej serwerowni. Gdyby miała polski Support to byłoby naprawdę super. A tak nawiasem co oznacza " 50Mbps 95th percentile*" Głównie chodzi o 2 cześć wyrażenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Ponownie.

Oczywiście znam wszystkie te Serwerownie. Zależy mi tez na tym żeby support był polski. Dlatego tez bardziej przymierzam się do OVH niż do leaseweb.com Jednak oferta Leaseweb wyszłaby taniej prawdopodobnie. I jest możliwość zmian parametrów za dopłacą cą jest bardzo dużym atutem tej serwerowni. Gdyby miała polski Support to byłoby naprawdę super. A tak nawiasem co oznacza " 50Mbps 95th percentile*" Głównie chodzi o 2 cześć wyrażenia?

 

 

Proszę bardzo PO POLSKU I NA LEASEWAB.COM !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Bardzo.

 

Przepraszam Bardzo ale oferta z www.dediserv.eu ma się nijak do oferty z OVH ponieważ jest dużo drożej niż na leasewab.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz dokładnie ile funduszy przeznaczasz na utrzymanie i setut dla serwera. Będzie znacznie łatwiej coś poradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie. Nie będzie łatwiej. Serwery OVH 4.5grosza za 1GB ruchu. Szukam czegoś tańszego. Możliwie czegoś najtańszego i najlepszego zarazem. Jeżeli nic nie znajdę wtedy Biorę z OVH tego http://www.ovh.pl/produkty/eg_best_of.xml Przy zwiększeniu ruchu na stronie będę brał kolejne te serwery. To jest najlepsze wyjście. Jeżeli ktoś potrafi mi przedstawić tańsze rozwiązanie a zarazem lepsze to czekam na wszelkie sugestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie ma nic tańszego i lepszego. OVH to jest już raczej bardzo, bardzo tanio, przy jako tako sensowniej jakości, no i oczywiście serwery we Francji.

Skoro znasz resztę serwerowni, to o ile chcesz trzymać jako tako jakość i piwnica w bloku cię nie interesuje, nikt tutaj nic lepszego raczej nie wymyśli.

 

Chyba tak "jest łatwiej" napisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Bardzo.

 

Przepraszam Bardzo ale oferta z www.dediserv.eu ma się nijak do oferty z OVH ponieważ jest dużo drożej niż na leasewab.com

 

Wspominałeś coś o: "Zależy mi tez na tym żeby support był polski" więc czasem trzeba zapłacić za język polski.

A wracając do www.dediserv.eu to support maja dobry. Ciężko Tobie będzie znaleść coś za mniej jak 400 z groszami + jeszcze oplata instalacja. Prawda jest taka że jak człowiek chce coś znaleść na już to zawsze jest problem z wyborem. Przez właśnie takie poszukiwania mam kilka maszyn w róznych miejscach ale to juz inna historia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak w Europie Nic tańszego niż ovh.pl jeżeli chodzi hosting dedykowane znaleźć się nie da? Oczywiście z polskim suportem? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem czemu sie upierasz na polski support? czemu zakładasz ze serwer bedzie sprawiał problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

95th % ma sens wtedy gdy ruch jest liczony na wielu serwerach gdyz wtedy srednie sie rozkladaja. W przypadku jednego serwera wystarczy ze lacze bedzie wysycone przez 2 dni na 100mbit to bedzie Pan musial placic za pelne 100mbit czyli cena serwera z 50mbit 95th + dodatkowe 50mbit za overage.

 

Jezeli chodzi o Pana kalkulacje 4.5 gr za GB to przy zakupie gwarantowanego porty 100mbit jest mozliwe nawet do 24tb (nie mowie o wysyceniu 24h) wtedy ta kalkulacja wyglada troche inaczej 24000 x 0.045 = 1200PLN - napewno mozna kupic serwer z laczem 100mbit gwarantowanym ponizej tej kwoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Moim skromnym zdaniem najlepszą dla mnie opcją aktualnie oczywiście jest serwer z OVH a mianowicie ten: http://www.ovh.pl/produkty/eg_best_of.xml

 

Stosunkowo tani dobry sprzęt oczywiście jak wcześniej wspomniałem cały portal nie będzie działał na 1 serwerze dedykowanym wiec w momencie gdy będę miał 10 takich Serwerów będzie to już nie do zawieszenia. Co do 100mb/sec Tak oczywiście gdy Ja bym bardzo chętnie wziął jakiś serwer z tym łączem byle było by nielimitowane atrakcyjne cenowo wraz z jakimś sensownym sprzętem. Wiadomo że liczba serwerów musiała by być większa zważywszy na parametry serwerów dedykowanych. Ponieważ z założenia te z łączem są 100mb/s są na maszynach mniej wydajnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wszystko zalezy od specyfiki ruchu. Ja mam klientow ktorzy wysycaja swoje lacze 100mbit 24/7 wiec w takim przypadku ma to jak najbardziej sense. Jezeli wyjorzystuje Pan 10TB na jednym serwerze i wiecej nie da rady to ma to faktycznie mniejszy sense. Mozna tez postawic kilka serwerow, ktore wspoldziela lacze - wtedy wie Pan ze lacze zostanie wykorzystane.

 

Pozdrawiam,

Dino Strzeminski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×