Skocz do zawartości
miwda

Legalne zarabianie na własnej stronie.

Polecane posty

Witam wszystkich, jest to mój pierwszy post na Waszym forum.

Uspokajam tylko, że nie jest to kolejny temat o super programie partnerskim ;)

 

Mam 18lat, prowadzę małą stronkę (forum + portal), chciałbym Was zapytać jak legalnie mógłbym sam sprzedawać reklamy na tej stronie (wystawianie rachunków). W tej chwili zmuszony jestem do współpracy ze znajomym, który tworzy stronę razem ze mną i przy okazji może wystawiać mi rachunki na reklamy. Jednak w końcu chciałbym móc robić to samemu.

Wiadomo, że zakładanie firmy jest raczej niemożliwe (rocznie z reklam mam około 5 tysięcy, więc nawet na opłaty na utrzymanie firmy by nie wystarczało), nie jest to dochód ze sprzedanych kilku tysięcy linków na allegro, tylko z 2-3 bannerów, które kupują u mnie pewnie firmy.

 

Z góry dziękuję za porady,

Pozdrawiam,

Maciek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Do głowy na szybko przychodzi mi jedynie płatność SMS. Wszystkie inne sposoby włączają już działalność...

No i jeszcze programy partnerskie, gdzie masz bannery ze swoim refem i nabija kasę gdzieś tam w jakiejś firmie (np. nazwa.pl czy coś, ale tam rzadko kiedy wypłacają kasę albo od jakiejś kwoty).

Poczytaj o tym, poszukaj tutaj na forum - było o tym sporo... wpisz nawet "sms" chyba, o ile limitu słów na "3" nie ma ustawionego, to pewnie te wątki wypluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, chyba źle się trochę wyraziłem, nie chodzi mi o żadne nowe programy partnerskie.

Mam już kilka firm z branży powiązanej z moją stroną, które mi płacą za reklamę np po 1000zł lub więcej (bo np chcą kupić góry na 6m-c) - płatność sms w takiej sytuacji to już całkiem abstrakcja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam 18lat, prowadzę małą stronkę (forum + portal), chciałbym Was zapytać jak legalnie mógłbym sam sprzedawać reklamy na tej stronie (wystawianie rachunków). W tej chwili zmuszony jestem do współpracy ze znajomym, który tworzy stronę razem ze mną i przy okazji może wystawiać mi rachunki na reklamy. Jednak w końcu chciałbym móc robić to samemu.

 

 

Nie musisz zakładać firmy.

Możesz prowadzić sprzedaż do 10 000EUR rocznie. Szczegóły na vat.pl.

Jeśli nie masz jeszcze numeru NIP to załóż sobie w US.

 

 

Dodatkowo jeśli chodzi o podatek dochodowy to kwota wolna od podatku na rok 2010 to 3091zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

ahes czyli tak jakby "nieopodatkowane, ale zarobione kieszonkowe"?

Też luz, ale w sumie to szacun, 18 lat i takie wyniki finansowe, w sumie nietrudno to osiągnąć, ale w takim wieku no ; ) rulez Startupa załóż : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz zakładać firmy.

Możesz prowadzić sprzedaż do 10 000EUR rocznie. Szczegóły na vat.pl.

Jeśli nie masz jeszcze numeru NIP to załóż sobie w US.

 

 

Dodatkowo jeśli chodzi o podatek dochodowy to kwota wolna od podatku na rok 2010 to 3091zł.

 

NIP otrzyma jak pójdzie do pracy. Chyba, że kolega się jeszcze uczy.

 

btw AdTaily.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczytam o inkubatorach, jednak nie wiem czy to nie jest coś zbyt dużego jak na moje potrzeby.

Uczę się chodzę jeszcze do LO, NIP już mam.

 

Też luz, ale w sumie to szacun, 18 lat i takie wyniki finansowe, w sumie nietrudno to osiągnąć, ale w takim wieku no ; ) rulez Startupa załóż : )

Stronka podobne wyniki finansowe ma już od 2 lat, ale bałem się to jakoś bardziej rozpędzać.

Trafiłem po prostu w wąską i nową w Polsce tematykę i jakoś się kręci.

 

W przyszłości mógłbym też otworzyć jakiś sklep internetowy (ale to na pewno nie jak jestem jeszcze uczniem w LO, za dużo pracy). Firmy, które kupują te reklamy są sklepami internetowymi działającymi na terenie całej europy, są to poważne firmy, więc nie chce się bawić w żadne adTaily czy sms'y.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×