Skocz do zawartości
Gość Bartosz Gadzimski

Kodowanie w emailach

ISO-8859-2 czy UTF-8  

21 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Z jakiego kodowania korzystasz do wysyłania maili



Polecane posty

Gość Bartosz Gadzimski

Hej,

 

Od jakiegoś czasu się nad tym zastanawiam w jakim kodowaniu wysyłać emaile. Czy zmieniły się jakieś kanony czy "przykazania" do stosowania UTF-8 ?

Niestety obecnie otrzymuje maile w dwóch kodowaniach w stosunku 50/50 co jest trochę kłopotliwe bo albo ja mam krzaki, albo odbiorca.

 

Może trzeba zrobić jakąś inicjatywę aby wreszcie korzystać z utf-8?

 

PS. Ja wysyłam w iso :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No kodowanie u nas to nie lada problem, każdy wysyła do nas emaile praktycznie z innym kodowaniem. :) albo UTF-8, ISO-8859-1 itp.

 

Zawsze odpowiadamy na maile z kodowaniem UTF-8, i raczej z tym kodowaniem chyba nie ma nikt problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety obecnie otrzymuje maile w dwóch kodowaniach w stosunku 50/50 co jest trochę kłopotliwe bo albo ja mam krzaki, albo odbiorca.

Huh? Przecież e-mail powinnien być wyświetlony w kodowaniu w jakim został wysłany (po to ta informacja znajduje się w nagłówkach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście nigdy nie zwracałem na to uwagi ale z ciekawości przeglądnąłem bazę maili i mam różne kodowania a zawsze wyświetla mi prawidłowo. Przypadek błędnego wyświetlania zdarza się mi raz na 2 miesiące? A dziennie dostaję ok. 10 maili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Bartosz Gadzimski:

ostatnią osobą u której widziałem problem z charsetem byłeś Ty oraz maile informacyjne z UnixStormu.

Korzystam z GMAILa i mam wymuszone UTF-8 w ustawieniach;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Hmmm, może to kwestia klienta? Mój Thunderbird patrzy tylko na wybrane przeze mnie domyślne kodowanie przez co mam problemy.

 

Wiem, że w gmail ani np. na o2.pl nie ma problemów.

 

Muszę sprawdzić outlook'a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Outlook wyświetla maile zgodnie z kodowaniem umieszczonym w nagłówkach.

Problem robi się tylko w przypadku, gdy nadawca używa jakiegoś dzikiego MUA, które to nagłówków kodowania nie dołącza.

Ewentualnie dołącza, ale nie to, w którym użytkownik pisze.

A takowe się zdarzają - głównie badziewnie napisane mailery PHP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

To może ktoś poleci jak rozwiązuje problem kilku/nastu skrzynek. Obecnie do jednego katalogu wpływa 6 kont pocztowych. Co do rozwiązań online.... chyba jeszcze się do końca nie przyzwyczaiłem bo albo to wolne albo nie mam dostępu do sieci w drodze (zasięg gsm nawet jak jest to to jest po prostu żałosne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może The Bat, tam masz opcję ustawienia kodowania dla konkretnego konta. Możesz tez zmienić kodowanie przy wysyłaniu każdego listu jednym kliknięciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

A może The Bat, tam masz opcję ustawienia kodowania dla konkretnego konta. Możesz tez zmienić kodowanie przy wysyłaniu każdego listu jednym kliknięciem.

 

Tylko chodzi o to, że do jednego konta przychodzą różne maile.

 

Jakieś propozycje online oprócz gmail?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(...)Jakieś propozycje online oprócz gmail?

 

Prokonto. O o2 można różne rzeczy powiedzieć, ale nie to, że nie znają się na prowadzeniu poczty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Prokonto. O o2 można różne rzeczy powiedzieć, ale nie to, że nie znają się na prowadzeniu poczty.

Nie widzę opcji płatnej. Rozumiem, że rozsyłają mailingi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Też czekam na coś płatnego fajnego, ale nie płatne w jakichś chorych kwotach, że "Enterprise" i od razu 2000 dolarów miesięcznie, tylko jakieś ludzkie opłaty, API itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę opcji płatnej. Rozumiem, że rozsyłają mailingi?

 

Niby tak, ale ja po założeniu tam konta w swojej domenie 5. maja do dziś nie dostałem od nich ani jednej reklamy. Poza tym zawsze można dopisać ich adres mailingowy do blacklisty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też czekam na coś płatnego fajnego, ale nie płatne w jakichś chorych kwotach, że "Enterprise" i od razu 2000 dolarów miesięcznie, tylko jakieś ludzkie opłaty, API itd.

 

ja tak samo chyba jak Ty jestem sceptycznie nastawiony do tego typu usług, aczkolwiek w poszukiwaniu optymalnego rozwiązania przetestowałem

to co oferuje prokonto oraz gmail (czy tam googleapps), gmail przegral z prokonto z uwagi na przyzwoite zarządzanie 'podpiętymi' domenami w prokonto.

 

usługę testowałem dość szczegółowo pod kątem wysyłania maili miedzy innymi na skrzynki na: interie, onet, wp, tlen(wiem wiem), prohost, home (wiecej nie pamietam teraz) , wysyłke testowałem zarówno używając klienta pocztowego (w moim przypadku TheBat) , oraz przy pomocy skryptów php z uzyciem klasy phpmailer. W drugą stronę także wszystko ok (ok dla mnie oznacza ze maile docierają w miejsce przeznaczenia 'szybciej niż nacisnę enter :) ) - więc jak na tą chwilę to poprzenoszę resztę domen pod kątem obsługi poczty tam.

 

 

być może usługa gmail jest rownie dobra, z tego co pamiętam jest tam fajny interfejs do grupowania i obsługi wątków z danym rozmówcą , ale z drugiej strony ja praktycznie nie używam webmaila , wiec postawiłem na prokonto;)

 

w razie jakiś pojawiających się problemów postaram się je opisać, chociaż mam nadzieję że już dalej nie będę musiał szukac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

miałem nadzieje że nie będę musiał wracać do tematu, ale niestety... od kilku dni poczta podpięta pod prokonto działa tak tragicznie ze jestem zmuszony szukać dalej

 

niektóre wiadomości w ogóle do mnie nie docierają , niektóre nie docierają do odbiorców, porażka , a wydawało się przez jakiś czas ze to jest to...

 

 

a więc Sponsi przyznaję Ci rację i przyłączam się do poszukiwań mailservera 'idealnego' ... skończy się pewnie na własnym vps...ehh a już miałem nadzieje nie zawracać sobie tym głowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×