Skocz do zawartości
Gość

Produkty InvisionPower czy co innego?

Polecane posty

Gość

Hello,

 

Tym razem chciałbym poradzić się Was odnośnie wyboru ścieżki postawienia serwisu z prawdziwego zdarzenia. Pomysł jest, lay na ukończeniu, wszystko rozplanowane, rozrysowane i przemyślane. Teraz chciałbym wybrać ścieżkę, którą będę dreptał przez najbliższy powiedzmy rok, by postawić serwis, wypromować go i zatrzymać odwiedzających na dłużej niż 15 sekund ; )

 

Chciałbym mieć frontend wyglądający jak portal (ale nie Onet, raczej troszkę mniej krzykliwy i "nasr... napaćkany" informacjami, raczej schludnie, poukładanie, czyściutko i ładnie), musowo od razu forum i najlepiej jakieś jeszcze funkcje społecznościowe. Znam Joomla i Jomsocial i jest to niezbyt duży wydatek (nie licząc ewentualnych dodatków do tego dodatku), bo 150 dolarów za sensowną wersję Jomsocial.

Pewnie dałbym rade to wszystko skleić i dorzucić do tego np. phpBB3.

 

Pytanie - czy iść tą drogą, czyli Jomsocial na Joomli + moja praca, czy jednak... kupić pakiet rozwiązań Invision Power. Mam do wydania z prywatnej kasy ultra max 1000 PLN i celuję wstępnie właśnie w IPB + Content + być może Blog + być może Downloads (choć trochę boję się szumu wokół tych delikatnych spraw typu pobieranie i udostępnianie plików).

 

Jest jeszcze SocialEngine, za 250 dolców + forum za prawie 50, razem prawie $300, plus chyba 150 PLN za tłumaczenie, bo nie chciałoby mi się już nad nim siedzieć samemu.

 

Generalnie serwis lokalny (ale duże miasto), skierowany na edukację. Takie tam klimaty. VPS do tego jest, także luz.

 

Jeśli ktoś może wyjść z jeszcze innym kontrrozwiązaniem dla IPB+dodatki, bardzo proszę o opinie i porady.

 

Darmowych rozwiązań mam już dość (Elgg czy inne takie), bo człowiek użera się nad pierdołami, chciałbym wydać konkretną kasę i mieć przynajmniej to minimum kultury programistycznej zachowane.

 

Musowo skrypt musi być po polsku, najlepiej natywnie.

Dzięki,

 

Sponsi/Miłosz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

Forum to polecalbym ci jednak IPB niż vb.

Może i vb jest uważane przez wielu za lepsze ale moim zdaniem IPB jest bardziej intuicyjne w obsłudze, lekkie no i tansze.

 

Druga sprawa to support.

Dla vbulletin jest vbhelp.pl ale gdyby nie parę osób z ekipy to forum już dawno by upadlo. Ba, nawet na shoutboxie dogadywali sie zeby stworzyć konkurencyjny support vb :(

 

Dla IPb masz 2 supporty prowadzone przez Dawidów : DawPi i Spanner . Na obydwu ci szybko pomogą w każdej sytuacji, Spanner robi dużo styli a Dawid modów więc o dodatki nie trzeba się martwić.

 

Co do portalu się nie wypowiadam bo się zwyczajnie w to nie zagłebiałem ( nie miałem takiej potrzeby). Są mostki z wordpressem, joomlą , mam gdzieś mostek DLE - VB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy portalu społecznościowym nie przydałoby ci się jeszcze IP.Gallery?

 

Sam mam portal w tej chwili na Joomla + Przemo, bardzo poważnie rozważam migrację na IPB + Blog + Gallery + MSSQL Driver + integracja ze stroną opartą na Umbraco (prawdopodobnie z użyciem IP.Converge).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

vicodin raczej będzie to coś na zasadzie serwisiku frontend z newsami (to będzie wortal tak naprawdę), a forum będzie po części tablicą ogłoszeń...

 

Czyli na razie IPB + dodatki... heh

 

Buddypress nieźle wygląda, "ale" to jest WP ; /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spanner

Ja oczywiście polecam Ci IPB, chociażby z racji tego, że mogę zaoferować Ci 5% rabatu przy zakupie licencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A racji zamiłowania do IP.Board i wszystkiego ze stajni IPS-u, polecam ich produkty. Kupując więcej aplikacji za jednym razem uzyskujesz przyjemne rabary - 5% za każdy dodatkowy produkt ( na całą sumę ). W dodatku bajecznie prosta integracja z Twitterem czy Facebookiem sprawia, że forum nabierze rozmachu i na tych serwisach.

 

Jeśli to ma być serwis społecznościowy to na pewno zakup IP.Gallery jest konieczny - wszak ludzie muszą gdzieś dodawać swoje sweet focie. :(

 

W IP.Content można wyczarować naprawdę super portal - z chęcią się tego podejmę, ale pod warunkiem, że ktoś stworzy i potnie layout..

 

 

W razie dodatkowych pytań zapraszam.

 

Pozdrawiam,

DawPi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Jeszcze odpowiedz sobie na pytanie czy będziesz modyfikować czy raczej nastawiasz się na gotowe rozwiązania.

 

Na wht masz IPB i za chwilę portal na ip.content ale do tego potrzeba programistę na pełny etat. IP.Content jest fajny ale to bardziej framework + dodatki niż coś chociaż trochę gotowego.

 

Ja w podobnej sytuacji poszedłem w joomla + jomsocial + kunena + drobne dodatki na http://www.pella.pl i bardzo mi się to rozwiązanie podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to vb jest lepszy. Jeśli samemu się nie umie robić dodatków to wystarczy popatrzeć na vbulletin.org

 

Do tego vbseo i jazda.

 

Nie wiem jak tam support pl bo nigdy nie był mi potrzebny - bo do czego jak znasz angielski?

 

Szybkie update jeśli chodzi o bezpieczeństwo, szybko bugi poprawiają (zgłosiłem problemy z uploadem dużych plików i pamięcią to w 2 dni miałem poprawioną wersję).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bartosz no właśnie Joomla+Jomsocial+Kunena rozważałem, bo w sumie taniej wychodzi + wiem co i jak w Joomli, Jomsocial też używałem próbnie.

 

IPB jak tam trzeba tak grubo doprogramować to trochę mnie to przeraża, bo wydam tysiaka i dalej tysiaka za programistę - a to wszystko jest jednak niepewne.

 

Gallery nie potrzebuję - to będzie dla kumatych ludzi : )

 

Rozum mówi IPB, serce i portfel mówią Joomla+pierdółki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

IPB jak tam trzeba tak grubo doprogramować to trochę mnie to przeraża, bo wydam tysiaka i dalej tysiaka za programistę - a to wszystko jest jednak niepewne.

 

Tysiak? Będzie mało, uwierz mi jest z tym problem.

 

Rozum mówi IPB, serce i portfel mówią Joomla+pierdółki...

 

U mnie rozum powiedział joomla+pierdółki .

 

Jeśli chcesz forum + dodatki weź IPB, jeśli chcesz portal + forum + dodatki weź joomla + jomsocial.

 

Przy okazji co chwilę mogę dodać jakąś fajną funkcjonalność bo jest tak dużo nowych dodatków do joomli i jomsocial + pełna integracja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal śmiem twierdzić iż jeżeli planujesz otworzyć coś "dużego", to jednak traf powinien być na vBulletin - przemawia za tym jeden bardzo mocny argument, mianowicie największe fora w sieci są właśnie na tym silniku. Nie bez powodu.

 

Support jest świetny, masa dodatków, które są cały czas rozwijane - vbulletin.org & vbulletin.com Ci w zupełności wystarczą.

 

Jeżeli chodzi Ci o pozycjonowanie owej witryny, to masz kolejny świetny dodatek o nazwie vBSEO - nieporównywalna jakość do CommunitySEO, wiele bardziej użyteczne i efektywne. Ponadto, do vB masz dużo innych modów pomagających w SEO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

xorg jak będzie 200-300 przynajmniej miesięcznie z reklam, to nawet nie będę dyskutował... na razie to będzie tysiak + 200-300 miesięcznie z mojej prywatnej kieszeni, więc heh : )

 

Spojrzę na vB jeszcze.. Woltlab też ma portal widzę.

 

Na razie "J", ale obadam W i vB...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

vBulletin najlepsze ale i najdroższy :) Gdybym miał te 185$ (ew. na support 70$ bodajże) + 150$ na vbseo to już bym miał forum z vb :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie wiem czy ciekawa propozycja, ale może nie obadałeś :)

Mianowicie jak to ma być społecznościowo coś tam to może dolphin? (Z góry mówię, nigdy nie miałem do czynienia. Po prostu wiem, że istnieje. Więc podsyłam być może Ci się spodoba.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie... te wszystkie Elggi i Dolphiny to lipa, a komercyjna wersja Dolphina to już kosmos kosztuje...

 

vB obadam, ale to jak upał ciut minie ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Jakiś miesiąc temu rozważałem przejście na vBulletin m.in. ze względu na cms. Wynik - totalna porażka vbulletin. Nie ma nawet połowy funkcjonalności, którą oferują produkty Invision nie mówiąc, że wersja 4 została strasznie skrytykowana odnośnie błędów, stabilności i generowanego obciążenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dobra, Jomsocial kupione, nawet kuponik miałem, także w miarę luz...

teraz miesiąc obrabiania itd...

hehe

 

Za rok o tej porze przyjdę po lickę IPB albo wynajmę proprogramera za 10k ; )

 

Dzięks jeszcze raz,

 

M/S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spanner

Dobra, Jomsocial kupione, nawet kuponik miałem, także w miarę luz...

teraz miesiąc obrabiania itd...

hehe

 

Za rok o tej porze przyjdę po lickę IPB albo wynajmę proprogramera za 10k ; )

 

Dzięks jeszcze raz,

 

M/S

 

 

Zawsze możesz używać i Joomla i IPB :) do połączenia obu jest dodatek więc wszystko może pozostać w "rodzinie" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×