Skocz do zawartości
Oliwer91

VPS Centos 5 instacja środowiska graficznego

Polecane posty

Zoozool, chłopak jest totalnie zielony - uważasz, że tamte linki mu pomogą?

 

Oliwer, kupiłeś serwer VPS oparty na OpenVZ z zainstalowanym systemem operacyjnym opartym na Linuksie. Standardowo nikt nie instaluje na takowych środowisk graficznych, łączymy się do takich serwerów przez SSH, do którego dane dostałeś w momencie aktywacji Twojego serwera. Do połączenia się z SSH możesz użyć programu o nazwie Putty. Z jego pomocą uzyskasz dostęp do konsoli(powłoki, shella) Twojej maszyny wirtualnej("serwera"). Dopiero z jej poziomu możesz zainstalować środowisko graficzne, używając do tego odpowiednich komend, które mogą się różnić w zależności od posiadanej przez Ciebie dystrybucji Linuksa(w CentOSie robimy to za pomocą komendy yum - poczytaj o niej). Sądzę, że masz na ten temat naprawdę małą wiedzę, więc jeżeli potrzebujesz dobrze skonfigurowanego serwera, zleć to komuś innemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zoozool, chłopak jest totalnie zielony - uważasz, że tamte linki mu pomogą?

 

Oliwer, kupiłeś serwer VPS oparty na OpenVZ z zainstalowanym systemem operacyjnym opartym na Linuksie. Standardowo nikt nie instaluje na takowych środowisk graficznych, łączymy się do takich serwerów przez SSH, do którego dane dostałeś w momencie aktywacji Twojego serwera. Do połączenia się z SSH możesz użyć programu o nazwie Putty. Z jego pomocą uzyskasz dostęp do konsoli(powłoki, shella) Twojej maszyny wirtualnej("serwera"). Dopiero z jej poziomu możesz zainstalować środowisko graficzne, używając do tego odpowiednich komend, które mogą się różnić w zależności od posiadanej przez Ciebie dystrybucji Linuksa(w CentOSie robimy to za pomocą komendy yum - poczytaj o niej). Sądzę, że masz na ten temat naprawdę małą wiedzę, więc jeżeli potrzebujesz dobrze skonfigurowanego serwera, zleć to komuś innemu.

 

 

Dzięki jakiś jeden który mnie zrozumiał :(

http://wiki.centos.org/HowTos/FreeNX chciał bym to zainstalować mam putty podłączyłem się ale nie umiem tego zainstalować napisz co zrobić krok po kroku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oliwer, stwierdzam ze to Ci sie i tak do niczego nie przyda - wielu rzeczy w linuksie nie wyklikasz :(

 

 

Ja zaczynalem swoja przygode z VPS w marcu. W pierwszy tydzien robilem reinstalke serwera chyba z 30 razy :) - ale warto uczyć się obsługi metodą prób i błędów i oswajać się z konsolą.

 

 

 

 

Pozdro i powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Temat do kosza !

A po co do kosza? Może się komuś przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×