Skocz do zawartości
SanKen

Aktualizacja pakietów.

Polecane posty

Witam mam pytanie potrzebuje rady jak zaktualizować pakiety takie jak python,phpmyadmin, Niby apt-get upgrade,ale on ściąga niepotrzebne pakiety i je instaluje i dodaje do botowania. Chciał bym zaktualizować te pakiety. Czy lepiej ściągnąć i zainstalować pakiet z strony docelowej i go zainstalować co się wiąże z tym ?

Chodzi mi o to jak zainstalować ściągnięty pakiet z strony na której powstał.

 

ps. przepraszam za początkujące pytania,ale kto pytania nie błądzi,a pytania typ. google.pl to możecie sobie w notatniku napisać,wiem że tam jest wszystko,ale nie jestem z angielskiego zbyt dobry wiec pisze na polskim forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

apt-get upgrade aktualizuje wszystkie pakiety, które masz zainstalowane w systemie i są dostępne ich nowsze wersje. Nic do bootowania nie dodaje ;). Jeśli chcesz tylko zaktualizować python`a i phpmyadmin`a, a są akurat dostępne aktualizacje to piszesz w konsoli:

apt-get install python phpmyadmin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tym, że wersja stabilna (lenny) do jak się domyślam chodzi o Debiana to należy brać pod uwagę to że w stable nie są najnowsze pakiety. Jak chcesz najnowsze to dodaj sobie inne repo do source.list lub takie rzeczy jak skrypty można bez problemu samemu wrzucić, gorzej z binarkami bo tam można bigosu narobić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam Ubuntu 9.10.

 

Witam mam pytanie potrzebuje rady jak zaktualizować pakiety takie jak python,phpmyadmin, Niby apt-get upgrade,ale on ściąga niepotrzebne pakiety i je instaluje i dodaje do botowania. Chciał bym zaktualizować te pakiety. Czy lepiej ściągnąć i zainstalować pakiet z strony docelowej i go zainstalować co się wiąże z tym ?

Chodzi mi o to jak zainstalować ściągnięty pakiet z strony na której powstał.

 

ps. przepraszam za początkujące pytania,ale kto pytania nie błądzi,a pytania typ. google.pl to możecie sobie w notatniku napisać,wiem że tam jest wszystko,ale nie jestem z angielskiego zbyt dobry wiec pisze na polskim forum.

 

python is already the newest version.

phpmyadmin is already the newest version.

Czyli nie znaleziono nowych wersji ?

A według co jest na stronie to są nowe. Można gdzieś sprawdzić jakie są świeże pakiety ? Na stronie dla ubuntu.

 

A co do phpmyadmin to jest wersja już 3.3.3 a ja posiadam 3.2.2 coś o takich nr.

Z pythonem tak samo na ubuntu 10.4 jest wersja 2.6.5. a mam 2.6.4 i nie ma nowej wersji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowsze wersje systemu maja nowsze wersje w repozytoriach. Podobnie z Debianem Lenny i Squeez, możesz albo zrobić update systemu z 9.10 na 10.04

 

To że na oficjalniej stronie jest wersja PHPMyAdmina np. w wersji 3.3.3 nie znaczy, że pojawi się w repo. Np. w Debianie nowy soft do repo (wersje stabilne) trafi dopiero jak przejdzie testy, zależności itp. idea jest by gwarantować niezawodny i bezpieczny soft a nie najnowszy, który nie zawsze jest dobrze przetestowany itp.

 

A cóż takiego ma nowa wersja phpmyadmina w porównaniu do tej której używasz? podyktowane jest to czymś sensownym czy tylko zachciewajką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie za bardzo to mi nie zależy,ale tak spytałem bo widzę że są nowe a ja za nic świecie nie mogę zainstalować nowej.

Można zamknąć dziękuje za pomóc ;)

 

Jeszcze mam pytanie chciał bym zarejestrować domenę. I podpiąć ją do serwera VPS, i hostingu www. teraz pytanie czy jeśli domenę zarejestruje na 1 rok to po tym roku mogę zerwać umowę ? Czy dalej będę musiał ją utrzymywać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak nie opłacisz na następny rok/okres wówczas domena wraca do puli wolnych, no chyba że regulamin usług mówi inaczej, czasami zdarza się tak, że w promocji domenę kupujesz za zeta więc radzę przeczytać dobrze regulamin czy nie ma tam kruczków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem w logout.pl .eu Mam nadzieje że nie będzie to jak z livenetem.... Chociaż domena nie jest na serwerze u nich. Teraz pytanie ile potrzeba czasu aż zostanie ip przekierowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

logout.pl chyba zrezygnowało z maszyn w livenet :)

generalnie propagacja nowych DNS trwa do 24 godzin w praktyce jest czasami nawet i po 4h zawsze możesz przetestować ustawiając sobie jako DNS-y adresy ip. NS-ów które obsługują domenę albo w plikach lokalnie, które mają pierwszeństwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

możesz podpiąć ją zgłaszając do suportu albo jak masz dostęp do HyperVM to w zakładce DNS dodajesz nową domeną. W panelu zarządzania domeną (tam gdzie ją wykupiłeś) ustaw odpowiednie NS-y swojego dostawcy. Jak to logout to zdaje się że ich NS-y to ns1.vps-hosting.pl i ns2.vps-hosting.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mzone I pytanie w panelu mogę dodać to do ns ? ponieważ teraz chciałem dodać do hostingu na głowanet.pl (którego supportu nie POLECAM 0 litości dla nowych użytkowników.) Przekierowałem DNS w logout i dodałem do cpanelu domene i dalej widnieje w tym linku co podałem wyżej. Po czym można poznać ze coś zle zrobiłem. ? Czy mam czekać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×