Skocz do zawartości
athbus

VPS managed dla sklepu

Polecane posty

Chciałbym zakupić serwer vps managed pod sklep internetowy (a właściwie 2 klony sklepu). Moje wymagania:

- transfer ~100GB miesiąc

- 2 adresy ip

- dostęp przez ssh (potrzebuje tylko sftp)

- nie potrafię określić parametrów procesora/pamięci - powiem tylko, że obecnie hostuje jeden ze sklepów na koncie shared w kei.pl i ocieram się o limity, które tam wynoszą 5% maszyny - sklep się rozwija i niedługo limity przekroczy. Dodatkowo chcę postawić drugi sklep. W związku z tym myślę, że sensownym założeniem jest 10-15% maszyny jaką oferuje kei.pl

- najlepiej aby serwer był zarządzany, tak aby ewentualne problemy były szybko i sprawnie usuwane dokładnie tak jak na zwykłym hostingu.

- zależy mi na firmie "renomowanej" - nie będę pisał, że godzina nieaktywności sklepu kosztuje mnie miliony ;-) niemniej jest to coś z czego się utrzymuję i nie mogę sobie pozwolić na wpadki.

- jednym słowem potrzebuję zwykły dobrej jakości hosting na sterydach

 

W zasadzie zostałbym z kei.pl bo firmę tę cenię za fachowość i przez kilka lat współpracy nigdy mnie nie zawiedli, no ale niestety luna oferuje tylko 1 adres ip... Co więc wybrać w podobnej cenie czyli ~1600zł netto/rok (luna II z opcją 10% maszyny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zakupić serwer vps managed pod sklep internetowy (a właściwie 2 klony sklepu). Moje wymagania:

- transfer ~100GB miesiącosting

- 2 adresy ip

- dostęp przez ssh (potrzebuje tylko sftp)

- nie potrafię określić parametrów procesora/pamięci - powiem tylko, że obecnie hostuje jeden ze sklepów na koncie shared w kei.pl i ocieram się o limity, które tam wynoszą 5% maszyny - sklep się rozwija i niedługo limity przekroczy. Dodatkowo chcę postawić drugi sklep. W związku z tym myślę, że sensownym założeniem jest 10-15% maszyny jaką oferuje kei.pl

- najlepiej aby serwer był zarządzany, tak aby ewentualne problemy były szybko i sprawnie usuwane dokładnie tak jak na zwykłym hostingu.

- zależy mi na firmie "renomowanej" - nie będę pisał, że godzina nieaktywności sklepu kosztuje mnie miliony ;-) niemniej jest to coś z czego się utrzymuję i nie mogę sobie pozwolić na wpadki.

- jednym słowem potrzebuję zwykły dobrej jakości hosting na sterydach

 

W zasadzie zostałbym z kei.pl bo firmę tę cenię za fachowość i przez kilka lat współpracy nigdy mnie nie zawiedli, no ale niestety luna oferuje tylko 1 adres ip... Co więc wybrać w podobnej cenie czyli ~1600zł netto/rok (luna II z opcją 10% maszyny).

myślę, że dobrą opcją dla Ciebie będzie oferta statnet.pl (hosting dedykowany)

ewentulanie polecam VPS z mzone lub ionic. W przypadku mzone musisz sobie znaleźć administratora lub skorzystać z ich administracji. W przypadku ionic dorzucają administrację do pakietów większych od root1. Dobry byłby również hosting dedykowany w ionic, tylko, że może Ci zabraknąć transferu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Polecam deho (smallservers.pl / deho.pl), drugi pakiet - raczej będzie lepszy niż Luna 10%, o ile nie przeszkadza ping 40-50ms zamiast 20...

KEI jest fajne, ale jednak czujesz, że bulisz za otoczkę, a nie rzeczywiście za konfig... albo inaczej: to te wszystkie managedy są tak tanie : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście poleciłbym Ci unixstorm, fachowa firma, fachowa obsługa - podobnie jak dhosting, lecz za mniejsze pieniądze, w każdej chwili możesz zrobić upgrade vps, co o managed to musiałbyś się z pewnością sam dowiedzieć ew. wykupić (o ile można) dodatkową godzinę wsparcia o ile to jest pomoc w obsłudze.

W dhosting po doliczeniu 22% VAT wychodzi za najsłabszy pakiet vps 182PLN/mc.

W unixstorm o 100zł taniej możesz mieć coś podobnego jak w/w pakiet w dhosting.pl:

 

Procesor współdzielone (2.50GHz): 15.00 PLN

Pamięć (512MB): 16.00 PLN

Dysk (20GB): 10.00 PLN

Limit transferu (50GB + 100GB gratis): 50.00 PLN

Dodatkowe IP: 8.00 PLN

Płatne wsparcie: 1h => 0.00 PLN

System operacyjny: 0.00 PLN

Panel administracyjny: 0.00 PLN

Instalacja: 0.00 PLN

Gratis: 0.00 PLN

 

Oczywiście specyfikacje sprzętu sam sobie wybierasz, brak gotowych pakietów, możesz u nich z pewnością w razie potrzeby zrobić upgrade pakietu. Polecam Ci ze względu, że sam posiadam konto w unixstorm i jest to hosting na sterydach, nie zauważyłem ani jednej przerwy w ich działaniu jeszcze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w nawiązaniu do pańskiego zapytania proponujemy:

 

VPS Business z konfiguracją:

 

Gwarantowany CPU 2,4 GHZ

Gwarantowany RAM 1024 MB

Pamięć SWAP 2048 MB

Dysk twardy 80GB

Miesięczny transfer 800GB

Ilość adresów IP 2

lokalizacja Niemcy

Wirtualizacja Xen

 

Cena: 60zł na m-c

 

CENA PROMOCYJNA CODE: summer50

 

strona http://www.fiberhead.pl

support@fiberhead.com

 

z poważaniem

 

Albert Horyza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zapraszam serdecznie do zapoznania się także z naszymi pakietami hostingu dedykowanego, a więc z serwerami VPS z wliczoną obsługa administracyjną.

 

http://ncgroup.pl/serwery_www.html

 

A dokładniej mówiąc z pakietami:

 

http://ncgroup.pl/hosting_dedykowany_linux.html

 

W przypadku pytań pozostajemy do dyspozycji

 

NETWORK COMMUNICATION SP. Z O.O.

 

Siedziba firmy:

Ul. Piotrkowska 270, 90-361 Łódź

 

Dane rejestracyjne:

Kapitał zakładowy: 100000 PLN

Sąd Rejonowy w Łodzi XX Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

KRS 0000297571

NIP 725-19-63-225

REGON 100451550

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za oferty - przeglądam je sobie. Po wgłębieniu się w szczegóły widzę, że w każdej z ofert typu "managed" jest wyszczególniony czas pracy administratora. W związku z tym chciałbym zapytać czy to jest jedyna różnica między vps managed a root? Przepraszam za głupie pytanie, ale o ile już bawiłem się serwerami root (na swoje prywatne potrzeby potrafię coś tam na Linuksie zrobić, ale nie odważyłbym się prowadzić samodzielnie komercyjnej strony) to jeszcze nigdy nie miałem usługi typu managed. Czy może oprócz tych prac niestandardowych admini sprawują opiekę "ciągłą" nad serwerem mimo tego?

 

Jeśli to jest jedyna różnica to czy nie lepiej wziąć jakieś konto root typu iq root 2 i "dokupić" godziny pracy administratora na wstępną konfigurację? Ogólnie na serwerze po wstępnej konfiguracji nie planuję jakiś większych zmian robić - jedynie co to raz na jakiś czas aktualizacje pakietów. Takie drobnostki jak doinstalowanie czegoś do php itp jestem w stanie zrobić sam. Serwer w zasadzie będzie służył na obsługę tych 2 stron i nic więcej nie planuje na nim odpalać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer typu Managed w zasadzie zawiera zabezpieczenie serwera, instalacja łatek itp.

Czasami w tym czasie możesz poprosić admina, o instalację jakiegoś pakietu czy oprogramowania itp.

Administrator ma także obowiązek podjąć działanie, na serwerze managed w przypadku awarii.

I w zasadzie to tylko tyle. Jak trafisz na dobry support, otrzymasz wiele cennych informacji poprzez helpdesk.

 

Moim zdaniem chyba taniej dokupić taką administrację, do tańszego serwera root o ile znasz się jak pisałeś trochę na Linuxie.

Z czasem szybko "załapiesz" o co chodzi, i sam będziesz mógł zarządzać serwerem.

 

Po zainstalowaniu i skonfigurowaniu serwera, raczej nie powinno się nic dziać.

Ale to także nie jest reguła, szukaj jednak serwera gdzie możesz sobie robić backup na VPS, jest to bardzo ważne i przydatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to jest jedyna różnica to czy nie lepiej wziąć jakieś konto root typu iq root 2 i "dokupić" godziny pracy administratora na wstępną konfigurację?

Cóż. VPS Managed zazwyczaj w swojej funkcjonalności ma także opiekę administracyjną.

Opieka ta powinna mieć to do siebie, że problemy zauważane są na bieżąco - jest jakiś monitoring, czy wszystko działa, a jak coś zaczyna podejrzanie wyglądać, to następują jakieś reakcje.

 

Wstępna konfiguracja ma to do siebie, że reakcja na jakiekolwiek problemy jest także on-demand (i pewnie dodatkowo płatna), a wtedy to już raczej dosyć późno na reakcję...

Takie przykłady z brzegu - zapychająca się skrzynka pocztowa użytkownika ADMIN zżerająca całą dyskową quotę, przez co nic nie działa; jakaś dziura w skrypcie, a co za tym idzie rozsyłka spamu i trafienie na czarne listy; i tak jeszcze można by wymieniać...

 

A później jest wielki płacz na forach, jaka to firma X jest bee, bo klientowi mającemu root-vpsa nie chce naprawić jego posypanej konfiguracji natychmiast, a on traci przez to "miljony".

 

 

Wniosek z tego taki: jak czujesz się na siłach i masz czas zarządzać i monitorować to samodzielnie, to możesz sobie sprawić root-vps + wstępną konfigurację.

Jeśli natomiast czas wolisz poświęcić na rozwój swoich sklepów, to oddanie zarządzania serwerem wykwalifikowanej w tej dziedzinie firmie będzie znacznie mniej stresującym zadaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o takie przypadki mi chodziło - przy hostingu ktoś tam monitoruje czy nie jest rozsyłany spam, w razie ataków na serwer ktoś stara się je wyeliminować itp. I tu właśnie pojawia się pytanie czy w przypadku vps managed mam rozumieć, że taka opieka administratora jest w cenie, czy też jedynie mam serwery typu root + 1h/2h pracy administratora na żądanie. A może "prawda" leży gdzieś po środku, tj. jedne firmy zakładają taką opiekę w cenie, a inne (w rozumieniu te tańsze) już nie.

 

W pierwszym przypadku jestem skłonny zapłacić za taką usługę, w drugim już nie konieczne. Tak jak pisałem jestem w stanie sam na bieżąco dbać o swój serwer z ewentualnie małą pomocą raz na jakiś czas administratora. Natomiast nie mam na tyle wiedzy, aby czuć się na siłach w zapobieganiu atakom hakerów i raczej nie będę miał czasu aby aż tak szczegółowo wgryzać się w tą tematykę.

 

Dajmy na to pakiet iq managed 1 w cenie 199zł/miesięcznie rozumiem jako:

administrator dba o bieżące aktualizacje mojego vps, dogrywanie łatek bezpieczeństwa, monitoruje czy serwer nie jest ofiarą ataku/nie rozsyła spamu. Dodatkowo mam 2h pracy administratora miesięcznie na rzeczy niestandardowe np. proszę go o instalację czegoś nietypowego na serwerze, dodanie czegoś do cron'a, doinstalowanie jakiegoś nietypowego modułu php - czy dobrze rozumiem istotę managed?, czy raczej w wypadku wyboru firmy mam pytać czy managed u nich to to samo co managed u konkurencji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wprawdzie nie mogę wypowiadać się za inne firmy ale w naszym przypadku wygląda to tak:

 

http://ncgroup.pl/managed_reseller.html

 

Proszę zwrócić uwagę na pierwszy pakiet. Właśnie taki zakres administracji jest wliczony w usługi hostingu dedykowanego które świadczymy.

 

A więc, oddajemy do Pana dyspozycji serwer z zainstalowanym panelem administracyjnym. Od tej pory wszystkie czynności które może Pan samodzielnie zrobić z poziomu przeglądarki www, wykonuje Pan osobiście. Do nas należy dbanie o to aby wszystkie zainstalowane usługi funkcjonowały poprawnie. Dla przykładu, jeżeli przestanie działać poczta, traktujemy to jako awarie krytyczną i usuwamy zgodnie z tabelą ( proszę pamiętać że podane czasy to czasy maksymalne, wszystkie prace staramy się wykonać tak szybko jak to jest możliwe i najczęściej awarie krytyczne są usuwane w ciągu 20 - 60 min.).

 

Jeżeli na serwerze nic złego się nie dzieje, do naszych obowiązków można zaliczyć aktualizację oprogramowania, kontrole logów, prace związane z bezpieczeństwem itp. Czyli wszystkie czynności które nie mogą zostać wykonywane cyklicznie aby serwer pracował prawidłowo.

 

Do tego wszystkiego dochodzą 2 godziny w miesiącu prac planowych. Inaczej mówiąc jest to "koncert życzeń klienta" W tym czasie możemy zainstalować dodatkowe moduły, zainstalować inną bramkę do poczty www itd. Czyli wykonujemy wszystko to co nie wchodzi w standardową konfigurację serwera, a o co klient prosi nas ze względu na swoje indywidualne preferencje związane z konfiguracją.

 

NETWORK COMMUNICATION SP. Z O.O.

 

Siedziba firmy:

Ul. Piotrkowska 270, 90-361 Łódź

 

Dane rejestracyjne:

Kapitał zakładowy: 100000 PLN

Sąd Rejonowy w Łodzi XX Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

KRS 0000297571

NIP 725-19-63-225

REGON 100451550

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×