Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
surma

[wirtualny] Hosting WWW - jaki?

Polecane posty

Posiadam hosting WWW w boo (nie miałem wtedy jeszcze konta w banwku).

Jako że parametry tego hostingu mnie nie zadawalają (Za takie parametry zbierać 8zł/mc? zdzierstwo!) planuje przesiadkę na inny serwer.

Jaki hosting www polecacie? Moje wymagania to:

 

1GB miejsca

Baza MySQL musi być oczywiście (ok 300MB lub wspołdzielona z miejscem na stronę)

Jakieś 10GB transferu

brak limitów do co liczby plików na ftp (k**w mnie bierze z tym limitem w boo)

Nielimitowana ilość domen/subdomen do podpięcia

Możliwość płatności co miesiąc, ew. 3 miesiące (nie chcę wykupować oferty na tak długi okres - gdyby firma się zwinęła, albo cuś, to wiadomo..)

przydała by się obsługa cURL

aha.. i cena! nie powinna przekraczać 5zł/mc

 

tak jak wcześniej wspomniałem, posiadam już konto w banku, więc preferowana przeze mnie płatność to DotPay, lub przelew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobacz ofertę z sygnaturki.

 

Pakiet Start 3

 

najkrótsza płatność 6 mc

 

Wychodzi 6zł10gr na miesąc. Ewentualnie płatność z góry na rok to wyjdzie 5zł

 

Co do tego ,że firma się zwinie nie masz się co obawiać.

 

Jakość - na wysokim poziomie, serwery w Warszawie, wysoki uptime

 

Możesz oczywiście wziąć sobie testowe konto za FREE :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

y.. Przejrzałem wszystkie wasze oferty, jednak najbardziej mi się spodobała firma, którą polecił mi mój kumpel.

Co myślicie o tym serwerku w OVH?

http://www.ovh.pl/se...rafic_500gb.xml

 

A przejrzałeś chociaż specyfikację ? Bo przecież ona nie spełnia Twoich wymagań, które podałeś na początku !!!

 

Chcesz bazę 300MB a tam jest

Rozmiar bazy danych 25 MB

 

Rozczarowaniem tez może być

Maksymalny rozmiar wiadomości 10 MB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozczarowaniem tez może być (...)

Poczta elektroniczna służy do wysyłania tekstowych wiadomości, a one w 10MB raczej się mieszczą.

Do transferu plików wymyślono optymalniejsze, nie wymagające tak wielkiego overheadu protokoły.

Ot chociażby taki FTP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczta elektroniczna służy do wysyłania tekstowych wiadomości, a one w 10MB raczej się mieszczą.

Do transferu plików wymyślono optymalniejsze, nie wymagające tak wielkiego overheadu protokoły.

Ot chociażby taki FTP.

 

Tak mówi teoria, praktyka jest taka, że czasami potrzebne jest to więcej niż 10MB. Szczególnie kiedy ma się do czynienia z pracami nad grafiką a po drugiej stronie są Panie/Panowie z biura dla których hasło ftp jest czarną magią i jedyną opcją dostarczenia plików jest mail.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak mówi teoria, praktyka jest taka, że czasami potrzebne jest to więcej niż 10MB. Szczególnie kiedy ma się do czynienia z pracami nad grafiką a po drugiej stronie są Panie/Panowie z biura dla których hasło ftp jest czarną magią i jedyną opcją dostarczenia plików jest mail.

Aż tak trudno podać URI w postaci

ftp://biuro:mojehaslo@mojserwerftp.pl

i powiedzieć, żeby tam po prostu przeciągać-i-upuszczać pliki?

 

Bo o ile drobnicę (jakieś doce jednostronnicowe itp.) można przeboleć, to transmisja wielkich wiadomości z narzutem ~40% nie jest zbyt efektywna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż tak trudno podać URI w postaci

ftp://biuro:mojehaslo@mojserwerftp.pl

i powiedzieć, żeby tam po prostu przeciągać-i-upuszczać pliki?

 

Bo o ile drobnicę (jakieś doce jednostronnicowe itp.) można przeboleć, to transmisja wielkich wiadomości z narzutem ~40% nie jest zbyt efektywna.

 

Acha i wytłumacz to Pani sekretarce, że ma to zrobić przy użyciu eksploratora windows wklejając to w pasku adresu (bo pod IE, FF to nie zadziała). Nie do przeskoczenia. Ja rozumiem cały narzut ale to dla Pani z biura najprostszy i najłatwiejszy sposób załączyć pliki lub kliknąć myszką i wybrać wyślij do ...

W przypadku dużej ilości kontaktów konto żeby sobie plików nie podglądami każdej osobie trzeba by założyć osobne co jest upierdliwe na dłuższą metę (a jakie było hasło, a jak się to obsługuje).

 

Oglądamy strumieniowo video w HD, ściągamy mnóstwo rzeczy z internetu więc myślę, że przebolejemy to 40% więcej przy mailach większych niż 10MB, które nie aż tak często są ale się zdarzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: z baza 300MB to jednak przesada była.. Czy Blog na WordPressie i małe forum (100 userów) wymaga aż tylu MB? Sprawdzałem aktualny rozmiar mojej bazy - 3MB, a powiem że po testowaniu jakiś skryptów, w tej bazie nazbierały się śmieci..A co do waszej kłótni: nie mam zamiaru udostępniać plików poprzez ftp, jak już to najlepszym wyjsciem wydaje mi sie http, i jakis php uploader.. Co do maila: nie zamierzam go używać. Mam swoją pocztę, nie zamierzam używać tej dołączonej do hostingu.. Wole korzystać GMaila..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

regdos ma rację, Fiercio - raz, że "głupie" mp3 albo parę zdjęć (3 zdjęcia po 3 mega i koniec) potrafiłoby te 10MB od razu na dzień dobry połknąć - pamiętajmy, że pliki mejlowe rosną, szczególnie w Outlooku (albo może i przede wszystkim w Outlooku). Dwa, że jak mowa o FTP, to raczej od razu trzeba pomyśleć o obsłudze klienta.

Pewnie, że w idealnym świecie od tego jest FTP - ja moją panią sekretarkę tego nauczyłem, uczyłem też dzieciaki w 6 klasie... ale jednak nie jest to standard wymiany plików, w sensie "standard używany powszechnie".

 

A OVH to lipa te ich plany... niby ludzie jarają się stosunkiem konfigu do ceny (i że niedaleko serwerownia, no, w miarę) - to jednak za dużo tutaj się nie postawi... i w ogóle jakiś tam Oles czy jak mu tam na ich forum podobno niezłe jaja wyrabia. O wiele bardziej lubię Hosteurope i Hetznera, do tego jest paru fajnych pośredników usług w DE (choćby smallservers.pl, którego deho2 aktualnie z wielką satysfakcją używam).

 

Co do wątku - to kątem oka zobaczyłem cenę - max 5zł/miesiąc... niewiele, ale idzie znaleźć (Mzone/Masternet/Hekko może? Z promocjami to wychodzi OK).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cena 5zł nie jest granicą maksymalną.

Jak się znajdzie jakiś dobry hosting za 7-8zł to nie powiesze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weź konta testowe w kilku firmach, np. firehost.pl, glowanet.pl, linuxpl.com, inwestnet.com...

Przetestuj pracę/szybkość serwera, zadaj jakieś pytanie do bok-u, to chyba najlepszy sposób na wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×