Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
mix111

alternatywa dla dhosting

Polecane posty

Witam

 

Od roku czasu korzystam z usług dhotingu posiadałem wszystkie pakiety od dpersonal wzwyż do konta business które przedłuzyłem niedawno.

Koszt serwer sharedowy ok 80 zł miesiecznie. Miesiecznie wykorzystuje ok 55 GB transferu jednak od tygodnia gdy przedłuzylem umowe admini dhostingu stwierdzili ze za bardzo obciazam ich serwer w dzien 30-40 on-line w ciagu ostatnich 15 min , wieczorem 60-80 ciagu ostatnich 15 min. Stwierdzili ze nie beda mnie trzymac na obecnych warunkach. Jednak wiecej niz 80 zl placil nie bede bo to i tak przesada. Nie wykorzysuje nawet 60 % transferu miesiecznego. Szukam byc moze vpsa jednak nie mam pojecia o admnistrowaniu nim. Tylko porządne firmy. Serwery bardzo szybkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

No ale skoro obciążasz serwer, to tutaj transfer nie ma nic do rzeczy. Możesz 5 GB miesięcznie robić, a zamulać jak w pakietach z 5000GB miesięcznie.

Za 80zł miesięcznie to tylko deho1 albo coś z oferty mzone może, czy może Ionic/Glowanet coś podrzuci... to jest malutko jak na hosting dedykowany, bo "chwalisz się", że nie umiesz obsługiwać VPS-a, a jednocześnie porządne firmy i bardzo szybkie serwery... nie nie, za 80zł to porządny, bardzo szybki shared.

Podejrzewam, że deho1 też nie da rady, bo dopiero od drugiego pakietu jest "moc", zresztą wszędzie tak jest - coś konkretnego masz od stówy netto, w Polsce trzeba doliczyć do tej kwoty 50%, bo u nas drogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Może spróbuj pakietu max w prohost?

Limit CPU na nim to sporo, bo 10%, reszta wymagań również chyba jest spełniona, a będzie taniej niż teraz w podliczeniu rocznym.

 

Ewentualnie możesz również w GłowaNET konto dla wymagających czy resellera, ale ostatnio coś nie za ciekawie się tam robi z tego co wiem od znajomych :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro dhosting, mający wrażenie dosyć liberalnego w sprawach obciążenia, dziękuje za współpracę, mówiąc, że zarżynasz im ponad połowę maszyny, to może najwyższy czas zoptymalizować swój skrypt?

Bo jeśli za utrzymanie takiego zarżynacza >80zł/mc to przesada, to nie spodziewaj się, że jakaś porządna firma da ci można by rzec całego dedyka.

 

 

@lukasamd - twierdzisz, że prohostowe 10% będzie wyrabiało, jeśli dhostingowe mierniki mówią o 30-80%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od roku czasu korzystam z usług dhotingu posiadałem wszystkie pakiety od dpersonal wzwyż do konta business które przedłuzyłem niedawno.

Koszt serwer sharedowy ok 80 zł miesiecznie. Miesiecznie wykorzystuje ok 55 GB transferu jednak od tygodnia gdy przedłuzylem umowe admini dhostingu stwierdzili ze za bardzo obciazam ich serwer w dzien 30-40 on-line w ciagu ostatnich 15 min , wieczorem 60-80 ciagu ostatnich 15 min. Stwierdzili ze nie beda mnie trzymac na obecnych warunkach. Jednak wiecej niz 80 zl placil nie bede bo to i tak przesada. Nie wykorzysuje nawet 60 % transferu miesiecznego. Szukam byc moze vpsa jednak nie mam pojecia o admnistrowaniu nim. Tylko porządne firmy. Serwery bardzo szybkie.

 

Proponuję zapoznać się z ofertą Hostingu Dedykowanego - http://www.hosting-dedykowany.pl

 

W najmniejszym pakiecie - HD_25 - klient otrzymuje dostęp do jednego rdzenia (max 2,8GHz) z gwarancją 25% mocy CPU. Wszystkie konta oparte są o serwery VPS z administracją wykonywaną przez naszych administratorów. Klient obsługuje swoje konta jakby obsługiwał konto na shardehostingu za pomocą panelu administracyjnego DirectAdmin PL. Obsługa jest prosta i intuicyjna oraz nie wymaga wiedzy administratora systemu.

 

Podstawowe parametry usługi:

Serwer = VPS

CPU min = 700MHz

CPU max = 2800MHz

RAM min = 256MB

RAM max = 512MB

Dysk twardy = 20GB

Transfer = 200GB

Adresy IP = 2szt

Panel = DirectAdmin

Backup FTP = 5GB

Łącze = 100 mbps

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

@lukasamd - twierdzisz, że prohostowe 10% będzie wyrabiało, jeśli dhostingowe mierniki mówią o 30-80%?

 

Ja tam widzę info o online (czyli chyba osoby online) a nie jakichkolwiek % (nie licząc transferu).

 

U mnie w maju na forum miałem rekordowy ruch i na forum z 60 online notowałem dzienne obciążenie 3.5 - 4.5%, z czego 2% spokojnie robi co innego - blog na jakże kijowym wordpressie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widzę info o online (czyli chyba osoby online) a nie jakichkolwiek % (nie licząc transferu).

To jest raczej chyba jednak obciążenie CPU.

Bo osoby online to żaden wyróżnik obciążalności przecież. A o niej była wcześniej mowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w dzien 30-40 on-line w ciagu ostatnich 15 min , wieczorem 60-80 ciagu ostatnich 15 min

 

Jemu chodzi o osoby online.

 

Na Wht aktualnie jest:

 

87 aktywnych użytkowników (w ciągu ostatnich 15 minut)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze jakieś propozycję?

 

 

 

Mam pytanie.

 

od 30 do 45% z 20GHz takie obciazenie jest wysokie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

6-9GHz to znacznie więcej niż masz dostępne w przypadku oferty większości VPS'ów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje :) więc jaki musi być ten VPS aby spełniał moje oczekiwania ? mogłbys ktos podac procesor i ram ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje :) więc jaki musi być ten VPS aby spełniał moje oczekiwania ? mogłbys ktos podac procesor i ram ?

Jeśli zużywasz na prawdę połowę z dwudziestu gigaherców, to twoje oczekiwania zaspokoi jedynie porządny dedyk, a nie VPS.

Ale skoro dla ciebie 80zł/mc to przesada, to raczej nie wróżę ci znalezienia zadowalającego ciebie usługodawcy.

 

 

PS: Co ty tam za kobyłę trzymasz? Klon naszej-klasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(po podaniu na pw adresu strony)

to oprócz forum jest tam także skrypt predictionfootball - może to on tak zamula maszynę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@mix111 zdecydował się na konto z oferty http://www.hosting-dedykowany.pl - forum generuje spore obciążenie - statystyki dobowe:

 

max

user 21.37

system 3.64

total: 25.01

 

avg

user 10.73

system 2.31

total: 13.04

 

 

Ewidentnie jest to za dużo jak na konto na serwerze współdzielonym. Zapraszam innych użytkowników który przekraczają limity na swoich dotychczasowych hostingach :D Na naszych kontach HD takiego problemu nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×