Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
stream

Windows 7 na serwerze?

Polecane posty

Witam,

aktualnie posiadam maszynę z procesorem Intel Q9550 i 4 GB ram na którym stoi serwer gry Counter-Strike, 2 serwery Call od Duty 4, serwer Armed Assault, serwer Half-Life 2: Deathmatch i serwer TeamSpeak 3.

 

Aktualnie wszystko stoi na Windows XP Professional.

 

I tu moje pytanie. Czy jest sens przechodzić na Windows 7 na serwerze?

 

Rozważaliśmy przejście na Linuxa lecz jego tekstowa obsługa jest dla nas zbyt trudna i moglibyśmy sobie nie poradzić.

 

Jeśli tak to wersja Home Premium czy Professional?

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może wgrać interfejs graficzny (KDE, Gnome) na Debiana i się nie użalać :)

Wbrew pozorom, Linux miecie te Windowsowe śmieci pod wieloma względami, a obsługa nawet w trybie tekstowym jest bardzo, ale to bardzo prosta ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może wgrać interfejs graficzny (KDE, Gnome) na Debiana i się nie użalać :)

Wbrew pozorom, Linux miecie te Windowsowe śmieci pod wieloma względami, a obsługa nawet w trybie tekstowym jest bardzo, ale to bardzo prosta ;]

 

Interfejs graficzny, a potem jak się łączyć z maszyną? Teraz łączymy się przez TeamViewer na Windows'ie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie Windows 7 zżerał ~1GB ramu (czysty system). Według mnie nieciekawy pomysł ze zmianą systemu.

Najlepiej przerzucić się na Linuxa (np Debiana) Można zainstalować środowisko graficzne i łączyć się poprzez NX klienta identycznie jak TeamViewer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zżera 1GB ramu, lecz są programy do tweakingu systemów od Microsoftu, tj. nLite dla Windows XP, vLite dla Windows Vista oraz rLite dla Windows 7, lecz ten dla Windows 7 jest jeszcze w fazie testów o ile mi się wydaje. Myślę, że po optymalnym tweakingu w/w programem mógłby zżerać mniej ramu, gdzie XP przy maksymalnym wyłączeniu wszystkich usług działa na takim samym sprzęcie z wgranym Windows 95 o wiele szybciej oraz Vista (nie sprawdzałem) podobno po zoptymalizowaniu systemu działa podobnie jak Windows XP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem serwer pod Debianem z Gnome, polecam te środowisko graficzne, wdg mnie lepiej jest stawiać serwery gier na Linuxie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
ehh po co wam ten windows na serwerze dla asp net ? no bez żartów...

Nie wiem czy wiesz, ale niektóre aplikacje nie współpracują z WINE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ehh po co wam ten windows na serwerze dla asp net ? no bez żartów...

 

Są rzeczy w Windows Server których nie "urodzisz" na LInuxie.

Ale stawianie Windowsa na serwerze "bo chcemy sobie poklikać" jest bez sensu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×