Skocz do zawartości
plu96

Firma hostingowa- poczatek

Polecane posty

WITAM

 

Zastanawiam sie powaznie nad odpalenie wlasnej firmy hostingowej. Generalnie tak, prowadzilem kiedys swoja firme i bylem providerem internetowym i nad adminowaniem serwerem sieciowy znam sie- linux. No i wlasciwie tutaj moja wiedza sie konczy. Oczywiscie podstawy obslugi linuxa znam i nie boje sie nowych wyzwan, potrafie sie uczyc itd.

 

Natomiast nie chce tworzyc tzw. firmy krzak bo sporo czytalem tutaj o takich firmach i wiem, ze sporo potrzeba czasu zeby zapracowac na swoja marke.

 

Wlasciwie wybralem VPS-a z logout.pl bez limitu transferu- co wydaje mi sie tutaj duzym atutem w chwili kiedy bede mial swoja oferte- i wydaje mi sie sluszny wybor bo mam u nich wirtuala i nie narzekam jak na razie.

 

Teraz sprawa jest taka, co i jak proponujecie zeby wogole zaistniec na tym rynku, ja tutaj oczywiscie nie pisze o jakiejs big reklamie na portalach itd. Allegro?? Moze jest dobrym podejsciem zeby zdobyc klientow?? Ogloszenia na roznych portalach?? No i z tego co czytalem odpalajac taki serwer z DA nie wystarczy do pewnego zabezpieczenia serwera i jeszcze COS potrzeba i wlasnie poszukuje INFO na temat tego COS. Na koniec chodzi o kase, po jakim czasie mozna powiedziec ze bede wychodzil na ZERO?? Pol roku??

 

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

96 to rok urodzenia? bo na to mi wygląda :]

Który poważny człowiek, zakładałby biznes na VPS'ie z Logout'a? Oczywiście chodzi mi o prawdziwą firmę, a nie krzaka :lol:

 

Edycja: Nie mam nic do Logout'a, chodzi mi tylko VPS nie o jakość. Lepiej jednak kupić dedyka w Kimsufi/OVH?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No od czegos trzeba zaczac, jak czytalem na poczatek VPS ponoc wystarcza jesli sie myle to OK poszukam dedyka i jak pisalem nie chce byc firma krzak dlatego pytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No od czegos trzeba zaczac, jak czytalem na poczatek VPS ponoc wystarcza jesli sie myle to OK poszukam dedyka i jak pisalem nie chce byc firma krzak dlatego pytam

 

Firmę zakłada się wtedy jeśli wiesz co chcesz zrobić, wiesz jak to zrobić, wiesz jakich narzędzi użyć, wiesz jak pozyskać ludzi, którzy ci pomogą, masz plan rozwoju, masz plan biznesowy i znajdziesz sobie odpowiednią niszę na rynku, aby to co robisz było w jakikolwiek sposób wyjątkowe. Rynek hostingowy jest przesycony, gdzie się nie odwrócisz tam jakaś firma oferuje ci to dedyka, to konto www, to vpsa, to coś innego. Wchodzą rozwiązania chmurzaste eliminujące mniejsze firmy (s3,mt,rackspace), a google niebawem pewnie wyskoczy z jakimś darmowym PHP, Pythonem, Ruby i wytnie połowę rynku. Generalnie kiepska sprawa.

 

Ponadto warto mieć gotówkę na podtrzymanie interesu przez pół roku bez zysków oraz na disaster recovery - w razie gdyby twój provider dedykowanego serwera dał ciałka. Dochodzą ci różnego rodzaju opłaty, podatki, zusy i wychodzi na to, że lepiej zatrudnić się na 8 godzin u kogoś jako programista i żyć sobie spokojnie, bez stresu, bo hosting to niewdzięczny biznes z pełną garścią malkontentów zapychających ci skrzynkę pocztową.

 

Swoją przygodę z biznesem lepiej zacznij od pracy dla kogoś, abyś zobaczył jak to działa i gdzie możesz potencjalnie wcisnąć swoje 5 groszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ehh :lol: Ahes mnie wyprzedził ;)

No i ma racje. Bo z tego co widać, to nie wiesz od czego wogóle zacząć. Może masz jakiś pomysł.. i co dalej? Dalej nie wiesz nic. Jak myślisz, że założysz firme i będziesz leżał cały dzień brzuchem do góry to sie mylisz ;) Masz już biznesplan? Pamietaj też o ogarnięciu serwerów. Jeśli sam nie będziesz dawał rady, to potrzebni będą Ci ludzie. A to kolejne koszta.I kieszkonkowe raczej na to nie wystarczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przygotuj się na ogromne wydatki przez kilka miesięcy, jeśli chcesz zaistnieć.

 

Najgorszy jest początek, potem jest jeszcze gorzej ... :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co koledzy wyżej napisali z pewnością jest warte uwagi, jednak z drugiej strony zdziwiłbym się, gdyby któryś z właścicieli firm hostingowych obecnych na forum, zachęcał Cię do założenia takowej działalności :lol: Nikt nie lubi konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zachęcał Cię do założenia takowej działalności :lol: Nikt nie lubi konkurencji.

 

Eee tam. W przypadku rootnode trzeba byłoby się nieźle napocić, aby stworzyć jakąkolwiek rozsądną konkurencję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaczynają się wakacje jak co roku powstanie troche firm hostingowych i trochę więcej firm od gier, większość padnie po wakacjach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Za niecały miesiąc zaczną się wakacje, za kilka dni dzień dziecka (<jupi>) i zapewne dzieci dostaną podwójne kieszonkowe to akurat na rozpoczęcie wakacji ruszą z super duper mega cool wypas hostingiem albo z serwerami gier czy całymi data center z kolokacją gratis :lol: Po wakacjach całość zacznie się sypać, po październikowej wywiadówce będzie opierdol od rodziców i skończy się i hosting i data center i support. I wszystko po to żeby za rok zrobić znów identyczny wałek pod inną nazwą. Z drugiej strony jak ktoś ma łeb na karku tak jak Głowa to trzeba przyznać że z takiego krzaka może wyjść solidna marka i renoma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnosze wrazenie, ze generalnie to forum chyba nie jest dla nowych userow szukajacych pomocy wsrod doswiadczonych kolegow.

 

Po co te komenty?? Traktujecie wszystkich po jednej lini, i kto powiedziale, ze nie mam pomyslu lub biznesplanu?? Pytalem sie w kwestiach niezbyt dla mnie oczywistych tymczasem dostalem wiele odpowiedzi nie na temat lub pelno uszczypliwosci.

 

Bez obrazy ale chyba mam wrazenie, ze co po niektorzy zgnusnieli na tym forum i sam bardzo przemadrzali- czytajac posty nie tylko w tym temacie.

 

Ehhhh prosze admina o zamkniecie tematu, nie bede juz pisal bo to widze, ze nie ma sensu i sporo osob mialo racje piszac opinie o tym forum

 

pozdrawiam szanowych ADMINOW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zacząć możesz nawet od małego konta resellerskiego, z czasem powiększać, aż dojdziesz do dedyka, kolokacji itd. - zawsze to mniejsze koszty na start i nie stawia Cię to od razu na pozycji krzaka.

u mnie jest kilka takich "małych" firm i jakoś żyją ( nazw nie podam bo nie chcą ),

a jak masz pomysł to i sukces prawdopodobny, choć chyba sam wiesz, że lekko nie będzie, pierwszy rok

najtrudniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnosze wrazenie, ze generalnie to forum chyba nie jest dla nowych userow szukajacych pomocy wsrod doswiadczonych kolegow.

 

Po co te komenty?? Traktujecie wszystkich po jednej lini, i kto powiedziale, ze nie mam pomyslu lub biznesplanu?? Pytalem sie w kwestiach niezbyt dla mnie oczywistych tymczasem dostalem wiele odpowiedzi nie na temat lub pelno uszczypliwosci.

 

Bez obrazy ale chyba mam wrazenie, ze co po niektorzy zgnusnieli na tym forum i sam bardzo przemadrzali- czytajac posty nie tylko w tym temacie.

 

Ehhhh prosze admina o zamkniecie tematu, nie bede juz pisal bo to widze, ze nie ma sensu i sporo osob mialo racje piszac opinie o tym forum

 

pozdrawiam szanowych ADMINOW

 

Wszyscy na forum chcieliby Ci pomóc, ale Ty szukasz recepty na sukces.

Każda firma hostingowa pracuje na swoją markę latami, nigdy nie jest ona silna na początku.

 

Poza tym, jak mamy Ci pomóc?

Napisałeś tylko, że masz VPS, to niestety za mało. A co ze stroną www, gdzie chcesz sprzedawac ów produkt?

Z tego co widzę w Twoim poście napisałeś, że trochę znasz linuxa. Ale hosting to nie tyko serwer, to także marketing.

Potrzebujesz admina, a to dodatkowe koszty. Najpierw policz ile możesz przenzaczyć na taką firmę, dodaj koszty ubezpieczenia i podatek.

 

Jeśli nie ma pojęcia nawet podstawego o serwerach i usługach hostingowych, poszukaj sobie coś z administracją, tak jak poradził Ci Edart.

Zacznij na natańszego, no i niestety nie licz że firmy zdradzą Tobie różne sekrety sprzedaży tyko za Twoje piękne oczy.

 

Co do forum, jest tu ogrom wiedzy na temat uruchomienia firmy hostingowej. Wystarczy poszukać w odpowiednich postach.

Ten temat powtarzał się setki razy.

 

Nie idź na skróty, nie warto ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bigsmok

Zarejestruj zakup jakiś serwer dedykowany (tani) na ovh lub VPS, zakup licencje na DA (190 zł) na jedną maszyne i zobacz co i jak i rozserzaj swój zakres usług. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja znów polecę pracę wakacyjną. Potem testy gimnazjalne i maturę.

 

Nikt nie chciał za ostro odpowiadać, ale chyba jednak trzeba: nie knuj krzaka i nie oczekuj, że ludzie będą teraz się prężyć i tłumaczyć wszystko takiej osobie, która nie ma zielonego pojęcia o czym w ogóle marzy.

 

"sam przemadrzali" - nie mów, że zrobiłeś "sam" ("sąm"?) z "są"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram tych co mówią iż otwieranie działalności hostingowej przez osobę nie mającą nic wspólnego z tym tematem mija się z celem i uważam iż sezon wakacyjny w tym roku będzie bardzo obfitował w zjawiska - firmy krzaki ( przez powodzie już teraz niektórzy kończą rok szkolny ).

 

A tak z drugiej strony raczej nie szukaj zrozumienia iż ktoś ci pomoże otworzyć konkurencyjną firmę nie inwestując znacznych pieniędzy w pierwszym okresie jej istnienia, poczytaj forum, zobacz słabości firm nawet dość dużych .

Lepiej załóż serwis www ( dowolny ) i zacznij zarabiać na reklamach przynajmniej noce będziesz miał spokojne, bo serwer to się dogląda non stop i klient płacąc wymaga i nie interesuje go iż jest 4 rano czy 16 po południu a ty dopiero wróciłeś i nie masz sił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przesadzacie, ja otwarłem hosting aby zarobić na utrzymanie swoich stron, jako dodatkową działalność nie nastawioną na zyski, a okazało się że teraz to moje główne źródełko :), choć hosting ma ponad 3 lata a firma 8 lat.

ale z własnej obserwacji, od kiedy ja zacząłem powstało około 300 "firm" do dziś z tego jest na rynku może 10 a może mniej, dodatkowo padło ileś co istniały wcześniej, sam w między czasie kilka przejąłem,

więc jest to dziwny rynek i trudno określić jak osiągnąć sukces,

dla porównania podam: szybki-serwer - ileś tysięcy klientów w 3 lata ( konkretnej liczby nie podam :) )

a netial.pl należący do tej samej firmy, istniejący podobny czas, mający niższe ceny, klienci są na tych samych serwerach, nie ma nawet 1/3 klientów co szybki-serwer :) paradoks ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

więc jest to dziwny rynek i trudno określić jak osiągnąć sukces,

 

Tu się zgodzę, jednakże ciężka praca, trochę wytrwałości i jest duża szansa - no i liczy się jeszcze pomysł jak się wyróżnić w tłumie

 

dla porównania podam: szybki-serwer - ileś tysięcy klientów w 3 lata ( konkretnej liczby nie podam :) )

a netial.pl należący do tej samej firmy, istniejący podobny czas, mający niższe ceny, klienci są na tych samych serwerach, nie ma nawet 1/3 klientów co szybki-serwer :) paradoks ? :)

 

Nie, chyba nie, myślę, że to kwestia wyglądu stron

Netial, nie dość że nazwa nic nie mówi to i strona zupełnie nie budzi zaufania, trochę wygląda jak wakacyjna strona :) Ale to tylko moje zdanie

 

Pozdrawiam,

PM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

96 to rok urodzenia? bo na to mi wygląda :]

Który poważny człowiek, zakładałby biznes na VPS'ie z Logout'a? Oczywiście chodzi mi o prawdziwą firmę, a nie krzaka :)

 

Edycja: Nie mam nic do Logout'a, chodzi mi tylko VPS nie o jakość. Lepiej jednak kupić dedyka w Kimsufi/OVH?

Widzisz coś złego w vpsie na początek ? Bo ja nie. Jeżeli chłopak ma w sobie to coś i potrafi sprzedawać klientowi stan zadowolenia to można powiedzieć że nadaje się na ten rynek wręcz idealnie :)

 

@plu96, nie wiem ile masz lat ale jeżeli planujesz coś poważnego to zaczekaj jeszcze trochę, przyjmij rolę obserwatora i obserwuj co się dzieje, analizuj rynek itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I czytaj to forum - jest tu ogrom wiedzy dla każdego kto chciałby założyć takową firmę.

 

Przeleć sobie dokładnie dział z opiniami - zobaczysz na co klienci zwracają uwagę, co sobie chwalą itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×