Skocz do zawartości
homikus

dvps.pl a zwykłe dkonto

Polecane posty

Witam,

 

aktualnie posiadam pakiet dkonto business w dhosting.pl. Jednak ponieważ liczba stron i serwisów, które na nim utrzymuję zaczyna rosnąć w tempie zastraszającym, powoli myślę o przesiadce na dvps.pl. I tu moje pytanie do użytkowników, jeśli tacy oczywiście są, którzy dokonali takiej właśnie przesiadki, z dkonta na dvps.

 

Czy praktyczna różnica w wydajności jest zauważalna, znacząca i warta swej ceny (różnica dwukrotna niemal)?

Czy możliwości zarządzania i ingerencji w ustawienia etc. (mam na myśli przede wszystkim ustawienia php, a jeszcze nawet bardziej przede wszystkim możliwości ustawień serwera mysql i ich optymalizacji) w dvps są zadowalające, czy też może poza parametrami niewielka jest w tej kwestii różnica między dkontem a dvps?

Ogólnie, czy swoboda w zarządzaniu dvps-em jest zadowalająca?

No i czy w ogólności warto z punktu widzenia stosunku jakość/cena?

 

Zaznaczę może od razu, że nie spieszno mi rezygnować z niezawodności i rzetelności firmy dhosting.pl, dlatego na razie nie rozważam vps-a w żadnej innej firmie. Szczególnie, że z różnymi vps-ami styczność już miałem.

 

Będę bardzo wdzięczny za rady i przemyślenia :lol:

 

pozdrawiam serdecznie

h.

 

Aj, zapomniałem napisać, że chodzi mi o managed vps w dvps.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście, że będzie różnica :lol: Shared to dzielone konto a w VPS masz określone zasoby, tylko dla Twojego konta. Za ceną idzie też wydajność.

 

Co do ustawień to nigdy nie miałem okazji ingerować w konfigurację, gdyż zarządzanie jak nazwa wskazuje stoi po stronie dhosting więc to oni martwią się o optymalizację środowiska ;)

 

Panel będziesz miał ten sam, więc praktycznie nie zauważysz różnicy przez zarządzaniu serwisami na co dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :lol:

 

Czyli, jeśli dobrze rozumiem, dpanel jest dokładnie identyczny i nie posiada żadnych dodatkowych opcji właściwych konkretnie pakietom dvps?

 

I sakramentalne pytanie, pozwolę sobie powtórzyć z uwagi na jego kluczowość w procesie decyzyjnym ;) - czy w ogólności warto z punktu widzenia stosunku jakość/cena? Oczywiście w porównaniu s dkontem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz dodatkowe zakładki jeśli chodzi o zarządzanie VPSem ale suma sumarum wygląda tak samo :)

 

To nie jest pytanie czy warto bo to jest oczywiste że tak, powinieneś raczej zapytać czy to "już" w sensie czy Twoje serwisy zaczynają powodować znaczne obciążenie na koncie współdzielonym.

 

W kwestii VPS czy ... masz dodatkowy "kłopot" bo dhosting wprowadziło do oferty nową platformę, tanich serwerów dedykowanych opartych na Atomie, test i porównanie masz tutaj http://ittechblog.pl/2010/05/28/superserver-5015a-phf-cz-2-serwer-dedykowany-atom-vs-vps-co-lepsze/ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×