Skocz do zawartości
gordon15

Kolokacja serwera w Polsce z łączem 1Gbit/s

Polecane posty

Witajcie,

 

zależy mi na Waszych opiniach, zaleceniach, doświadczeniach z Polskimi firmami oferującymi kolokację serwerów, z łączem 1 Gbit/s.

Przez ostatnie tygodnie prowadziłem rozmowy i testy z Nephax, niestety ich łącza nie pozwalają na osiągnięcie 1 Gbit/s z łącz rozsianych po Europie.

Jeśli jesteście mi w stanie coś zasugerować, pomóc będę niezmiernie wdzięczny...

 

 

Pozdrawiam,

G15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź, jutro będę tam dzwonił i dowiadywał się o szczegóły.

 

Dodam, że zależy mi bardzo na dobrym połączeniu ze Szwecją, Czechami i krajami Beneluksu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zależy mi na Waszych opiniach, zaleceniach, doświadczeniach z Polskimi firmami oferującymi kolokację serwerów, z łączem 1 Gbit/s.

Przez ostatnie tygodnie prowadziłem rozmowy i testy z Nephax, niestety ich łącza nie pozwalają na osiągnięcie 1 Gbit/s z łącz rozsianych po Europie.

Jeśli jesteście mi w stanie coś zasugerować, pomóc będę niezmiernie wdzięczny...

Nie istnieje w naszym kraju serwerownia, która Ci pozwoli wysyłać 1 Gbps pojedyńczą sesją(np. wget) z odległych miejsc.

Szczerze wątpię, abyś kiedykolwiek uzyskał więcej jak ~ 100 Mbps jednorazowo.

Zbyt wielu jest operatorów po drodze, których polityka zarządzania ruchem i bezpieczeństwa wyklucza tego typu zabawy.

Dodatkowo każdy router po drodze może mieć problemy, albo ustawienia, które będą znacznie utrudniały

uzyskiwanie takich prędkości. Uzyskanie wyniku jakiego oczekujesz jest awykonalne,

bo nawet po sieci lokalnej nie uzyskasz równo co do bita 1 Gbps.

Wszystko ma swój overhead. Kernel także przy obróbce tych wszystkich pakietów.

Mam w ATMie 2 uplinki po 1 Gbps każdy i za cholerę nie mogę tyle wyciągnąć nawet na bardzo krótkich odległościach,

choć sumarycznie przy użyciu kilku serwerów/sesji da się wysycić ( bez mała ) cały port bez problemu.

Nephax to generalnie dobra firma, więc jeśli potwierdzili Ci możliwość techniczną przydzielenia rurki 1 Gbps do sieci,

to z pewnością będziesz mógł z tego korzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie istnieje w naszym kraju serwerownia, która Ci pozwoli wysyłać 1 Gbps pojedyńczą sesją(np. wget) z odległych miejsc.

[...]

to z pewnością będziesz mógł z tego korzystać.

 

Dzięki za odpowiedź, już tłumaczę.

 

Wiem, że jest niewykonalne osiągnięcie 1Gbit z jednej sesji z Europy.

Zależy mi na posiadaniu 1 Gbit/s, bo tyle właśnie sumarycznie będę potrzebował, kilka(nascie) połączeń z różnych krajów w tym samym czasie.

Nephax wydawał się bardzo dobrym rozwiązaniem, miła obsługa, itd. Natomiast gdy poprosiłem o testowy plik na łączu 1Gbit/s,

i łączyłem się np 8x 100Mbit/s to uzyskiwałem max 300 Mbit/s łącznej przepustowości.

Na niektórych łączach 100mbit/s z Holandii miałem nawet śmieszne 500 Kb/s (chociaż normalnie te łącza nie mają najmniejszych problemów z używaniem pełnego pasma).

Testowany ze Szwedzkiego 1 Gbit/s leciał ok 200 Mbit/s.

 

I stąd właśnie moja prośba o pomoc na tym forum. Nephax nie wypalił, liczę że znajdę coś lepszego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Skoro to nie ma być content dla Polski, to dlaczego nie pójdziesz do krajów "beneluksu"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro to nie ma być content dla Polski, to dlaczego nie pójdziesz do krajów "beneluksu"?

 

Nie chce, żeby to zabrzmiało chamsko, ale to już moja spawa :)

 

Pozatym, nie dla Baneluksu tylko dla całej Europy, a Polska znalazła się pośrodku istniejącej już sieci kilkunastu serwerów z przeróżnych krajów.

 

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę problemu z takim linkiem, jak chcesz to mogę Ci sprzedać ;)

 

Zdajesz sobie sprawę z kosztów łącza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

zależy mi na Waszych opiniach, zaleceniach, doświadczeniach z Polskimi firmami oferującymi kolokację serwerów, z łączem 1 Gbit/s.

Przez ostatnie tygodnie prowadziłem rozmowy i testy z Nephax, niestety ich łącza nie pozwalają na osiągnięcie 1 Gbit/s z łącz rozsianych po Europie.

Jeśli jesteście mi w stanie coś zasugerować, pomóc będę niezmiernie wdzięczny...

 

 

Pozdrawiam,

G15

 

zapytaj i przetestuj serwerownie BDC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×