Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
r4m1k

Potrzebuję waszej rady.

Polecane posty

Witam. To mój pierwszy pościk na tej stronie.

Chciałem zasięgnąć rady osób znających się na rzeczy. Otóż planuję wynajęcie serwera dedykowanego pod stronę oraz serwery gier Call of Duty 4.

I teraz mam dylemat bo nie wiem jak mocno obciążała by, baza danych MsSQL, serwer i czy odzwierciedlało by się to mocno na serwerach do gier.

Na serwerze znajdowało by się około 10 stron z php i mssql, w tym jedna z uruchomionym cronem co około 10 minut. Oraz 2 serwery cod 4 z 18-nasatoma slotami.

Dodam że było by to około wszystkich razem 1000 unikalnych wejść na strony www.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze na takie wymagani core2duo i 2G ramu powinno ci starczyć. 1000 wejść na stronę to malutko wiec nie powinieneś tego zbytnio odczuć bo chyba ze masz źle napisane strony i powstają np jakieś pętle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz przez źle napisane? Jeśli chodzi o cms to używam webspell, phpbb, joomla, reszta to płatne komercyjne skrypty.

 

Co do procka - jeden z tych powinien wystarczyć?

 

Athlon 4400+

Dual Core E5300

 

Co do ramu - 1Gb to stanowczo za mało tak?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz przez źle napisane? Jeśli chodzi o cms to używam webspell, phpbb, joomla, reszta to płatne komercyjne skrypty.

 

np. joomla ma dodatki kiedys u kogos widziałem dodatek o nazwie "klapaczka" gdzie przy 50 osobach na stronie procek zaczoł szaleć bo co 7 czy 10 sek klapaczka pobirala dane z strony ale poprzez joomle czyli wykonywła cały skrypt jomli aby zwrócic jakies dane do klapaczki - modyfikacja tego modułu spowodowała to, iż przy 1000osobach niema tego problemu - bezpośrednie pobieranie danych z skryptu klapaczki a nie przez joomle - to taki przykład.

 

Co do procka moze lekko dopłać i weź core2duo - na dłużej ci starczy a bardziej wydajny niż dual core. Z AMD sie nie wypowiem małe mam z nimi doświadczenie głownie robie dedyki na intelu - jakos mniej problemow z tym było za czasów lat 2004-2005 (DURON,Athlon)i taka została moja opinia na temat amd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje pod serwery gier polecają procki AMD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cod zjada ram a nie procka, ma na niego bardzo duzy apetyt (do 500 mb na serwer przy piraceniu /dodatkach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie brzmi czy bazy danych i odwiedziny na stronach www spowodują jakieś lagi w grze?

Przy tej konfiguracji 2 serwery po 20 slotów cod 4 chodziły mi bez problemów. Serwery były zapełnione przez całe weekendy. Co musiał bym dodać do konfiguracji poniżej (ram, procek, ...), aby grało się komfortowo na serwerze.

 

  • Athlon 3200+

  • Pamięć RAM: 1 GB RAM DDR
  • HDD: 1 x 80 GB SATA II
  • Transferu: 2000GB / 100Mbps
  • Dostępność: 99.9%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pytałeś czy w Livenet mają jeszcze coś takiego ?

weź lepiej magicplus , niewiele droższy a RAM Ci się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pytałeś czy w Livenet mają jeszcze coś takiego ?

weź lepiej magicplus , niewiele droższy a RAM Ci się przyda.

 

Tak mają jeszcze te oferty.

Mam jeszcze jedno pytanie. Jak do tej pory najbardziej przypadł mi do gustu debian, ale nigdy nie miałem okazji bawić się centosem 5. Tak wiec jak by się znalazła osoba, która używała obu platform i mogła coś napisać na ten temat byłbym niezmiernie wdzięczny. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Nie ma dużego znaczenia jaką dystrybucję wybierzesz (no może poza fedorą bo to poligon doświadczalny red hata...). Ważne, żebyś tą dystrybucję znał (a dokładniej narzędzia standardowe z tej dystrybucji). Trudno odpowiedzieć na pytanie które distro jest najlepsze. Ja ci powiem, że debian jest najlepszy. Kto inny powie, że centos jest najlepszy. Jeszcze inny poda ci inne distro. Dobra rada: zainstaluj sobie na komputerze domowym jakąś maszynę wirtualną (Virtualbox, vmware etc) i na niej kilka różnych distro. Popracuj na nich i wybierz takie distro, na którym będzie ci się "najprzyjemniej" pracowało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Nie ma dużego znaczenia jaką dystrybucję wybierzesz (no może poza fedorą bo to poligon doświadczalny red hata...). Ważne, żebyś tą dystrybucję znał (a dokładniej narzędzia standardowe z tej dystrybucji). Trudno odpowiedzieć na pytanie które distro jest najlepsze. Ja ci powiem, że debian jest najlepszy. Kto inny powie, że centos jest najlepszy. Jeszcze inny poda ci inne distro. Dobra rada: zainstaluj sobie na komputerze domowym jakąś maszynę wirtualną (Virtualbox, vmware etc) i na niej kilka różnych distro. Popracuj na nich i wybierz takie distro, na którym będzie ci się "najprzyjemniej" pracowało ;)

Dobra rada... Zostaje z debianem. Dzięki wielkie chłopaki za wszystkie rady. Temat można zamknąć. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×