Skocz do zawartości
Kortek

Oferta na kolokację szafy

Polecane posty

Witam!

Szukam oferty na kolokację szafy. Zasilanie do 4kW (preferowane rozliczanie - wg licznika. X zł za 1 kWh) Łącze: Stałe wysycenie 20Mbps z zagwarantowaniem dostępu do 100Mbps

Wstępnie dostałem ofertę od jednej z firm warszawskich w okolicach ok. 5 tys PLN.

 

Wydaje mi się, że to trochę drogo (ale może się mylę) Dajcie znać co o tym myślicie, a może znacie lepsze oferty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam zapoznać się z ofertą kolokacji szaf na datahouse.pl

Kolokuję się w tej serwerowni z własnym sprzętem od września' 2007 roku i jestem BARDZO zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli aż tak bardzo nie zależy Ci na czasie to wtorek/środa będę mógł złożyć możliwe że ciekawą ofertę :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam oferty na kolokację szafy. Zasilanie do 4kW (preferowane rozliczanie - wg licznika. X zł za 1 kWh) Łącze: Stałe wysycenie 20Mbps z zagwarantowaniem dostępu do 100Mbps

Wstępnie dostałem ofertę od jednej z firm warszawskich w okolicach ok. 5 tys PLN.

 

Wydaje mi się, że to trochę drogo (ale może się mylę) Dajcie znać co o tym myślicie, a może znacie lepsze oferty.

Podałeś na tyle mało informacji, że nikt Ci nie odpowie wiążąco na pytanie o atrakcyjność tej oferty.

Pasmo 20 Mbps z percentylem na 100 Mbps i 42U z limitem 4kW na prąd; prąd liczony oddzielnie oczywiście.

Może to być dobra oferta, a może i być beznadziejna. To zależy od wielu różnych czynników pobocznych.

Ot przykładowo: true support 24/7, remote hands, styki operatorskie, UPSy, agregaty, klima itd. itd. itd.

Celowo nie podałeś nazwy oferenta, ale tak naprawdę to bez tego nikt tej oferty nie oceni poprawnie.

Istnieją w W-wie firmy, których ofertę taką jak Twoja oceniłbym jako dobrą.

Istnieją również takie co do których ( ja osobiście ) mam realne zastrzeżenia na niektórych płaszczyznach,

a co implikuje fakt, że analogiczną ofertę bym w tej konkretnej cenie 5K netto z miejsca odrzucił.

Niezależnie od tego podejrzewam, że w prawie każdej firmie będziesz miał widoczny narzut cenowy z racji tego,

iż bierzesz tylko 20 Mbps łącza, a chcesz wbijać szpilki do 100 Mbps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli aż tak bardzo nie zależy Ci na czasie to wtorek/środa będę mógł złożyć możliwe że ciekawą ofertę :)

Sprawa jest pilna, ale nie jest to pożar, także do wtorku/środy mogę się wstrzymać ;)

 

Podałeś na tyle mało informacji, że nikt Ci nie odpowie wiążąco na pytanie o atrakcyjność tej oferty.

Pasmo 20 Mbps z percentylem na 100 Mbps i 42U z limitem 4kW na prąd; prąd liczony oddzielnie oczywiście.

Może to być dobra oferta, a może i być beznadziejna. To zależy od wielu różnych czynników pobocznych.

Ot przykładowo: true support 24/7, remote hands, styki operatorskie, UPSy, agregaty, klima itd. itd. itd.

Celowo nie podałeś nazwy oferenta, ale tak naprawdę to bez tego nikt tej oferty nie oceni poprawnie.

Istnieją w W-wie firmy, których ofertę taką jak Twoja oceniłbym jako dobrą.

Istnieją również takie co do których ( ja osobiście ) mam realne zastrzeżenia na niektórych płaszczyznach,

a co implikuje fakt, że analogiczną ofertę bym w tej konkretnej cenie 5K netto z miejsca odrzucił.

Niezależnie od tego podejrzewam, że w prawie każdej firmie będziesz miał widoczny narzut cenowy z racji tego,

iż bierzesz tylko 20 Mbps łącza, a chcesz wbijać szpilki do 100 Mbps.

 

Faktycznie, celowo nie chcę podawać tutaj nazwy firmy, która przedstawiła mi ofertę, bo nie chce robić grandy na forum. Jeżeli chodzi o standardy to z tego co wiem, mają wszystko to co porządne data center powinno posiadać, tj. ups'y w układzie N+1, redundantna klima, agregat prądotwórczy, help desk 24/7, no i chyba styki do 3 operatorów.

Zastanawia mnie tylko czy kwota ok. 100zł za 1Mbit łącza na wyłączność to nie za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tom3kk

 nie napisales czy to w polsce, 

 

moze hetzner:

 

 

http://www.hetzner.d...colocation/rack

 

 

 

 

maja rure 92GBit, napewno odpala Ci link po promocyjnej cenie, to bardzo spora firma,

 

zreszta 100MBit to standard chyba tam jest, ~7 euro/TB,

 

oni sie nie bawia w jakies 10Mbit czy cos,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak nadal szukasz kolokacji szafy to jest moja oferta

 

Szafa podłączona osobno do podlicznika (elektroniczny) - płatność za prąd osobno wedle zużycia.

 

łącze 20mbps to koszt - 1200zł/mc

miejsce na szafe - 1000zł/mc

Zapewnienie zasilania awaryjnego (poprzez agregat prądotwórczy do 4kW) - 400zł/mc

łącze 50mbps - 2500zł/mc

łącze 100mbps - 3500zł/mc

 

Posiadamy łącze światłowodwe z firmy leon (3km od naszej serwerowni) - bezpośrednie wpięcie do PLIX, Wix, Silweb (politechnikia), 3S, Atman

 

Jeśli chcesz uzyskać jeszcze jakieś informacje to mój tel 694590047

 

Umowa na czas nie określony z 1miesięcznym okresem na wypowiedzenie mającym skutek na koniec okresu rozliczeniowego.

 

Wymagamy szafy pod klimatyzacje w pomieszczeniu (taka metalowa dziurkowana szafa)

 

ceny netto.

 

ip testowe do pinga: 194.169.126.1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tom3kk

nie obrazajac nikogo, 

 

ceny w polsce sa z kosmosu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie obrazajac nikogo,

 

ceny w polsce sa z kosmosu ;)

 

 

 

 

 

A wszytko dlatego ze zakup 1mbps kosztuje mase kase.

Najtaniej puki co widzialem 1mbps dla dostawcy przy wolumenie chyba >200mbps to 35zł netto za mbps - chyba netia to była - jaka cena taka usługa.

 

Osobiscie uważam ze przy zakupie 1mbps trzeba liczyc jakies 50-55zł netto to cena za dobry mbps z dobrym pingiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

50-55 to chyba bez ceny tepsy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tom3kk

A wszytko dlatego ze zakup 1mbps kosztuje mase kase.

Najtaniej puki co widzialem 1mbps dla dostawcy przy wolumenie chyba >200mbps to 35zł netto za mbps - chyba netia to była - jaka cena taka usługa.

 

Osobiscie uważam ze przy zakupie 1mbps trzeba liczyc jakies 50-55zł netto to cena za dobry mbps z dobrym pingiem.

 

Tak, lacza to bol u nas w kraju, jestesmy pare lat poza cywilizacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

50-55 to chyba bez ceny tepsy

 

z tpsa liczone 20% tpsa. Za to jak z pomienięciem tpsa to można juz wyrwać po 25-30zł per mbps za taki wolumen (oczywiscie jesli sie ma swoje swiatlo do jakiegos konkretnego punktu bo jak maja ci dolizyc jeszcze inwestycje za swiatlowod to cena x2 albo i wiecej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Jak nadal szukasz kolokacji szafy to jest moja oferta

 

Szafa podłączona osobno do podlicznika (elektroniczny) - płatność za prąd osobno wedle zużycia.

 

 

Jaka jest cena za 1 kWh ?

Jak rozliczany jest koszt wychlodzenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest cena za 1 kWh ?

Jak rozliczany jest koszt wychlodzenia ?

 

 

Koszt 1kWh wraz z dystrybucja to obecnie 0,455 zł (brutto) - stan na miesiąc kwiecień 2010r odczytany z FV.

Koszt wychłodzenia rozliczany bedzie na zasadzie ryczałtu obliczonego wedle ilości maszyn w szafie- tylko okres letni w zimie, wiosna, jesień jest wydajna wentylacja mechaniczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×