Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
d4ng

Rejestracja domeny na serwerze dedyko. ovh

Polecane posty

Witam wszystkich ;) Domyślam sie że było sporo takich tematów ale nie ma w sieci tutoriala który krok po kroku opisze ta sytuację... No więc mam serwer dedykowany na debianie 5.0.4 z zainstalowanym webminem i chciałbym aby moja strona nsxxxxxx.ovh.net miała domene mojadomena.pl (to taki przykład)

 

Dane:

nsxxxxxx.ovh.net

sdns1.ovh.net

 

zawartość /etc/bind/named.conf

 

// This is the primary configuration file for the BIND DNS server named.
//
// Please read /usr/share/doc/bind9/README.Debian.gz for information on the 
// structure of BIND configuration files in Debian, *BEFORE* you customize 
// this configuration file.
//
// If you are just adding zones, please do that in /etc/bind/named.conf.local

include "/etc/bind/named.conf.options";

// prime the server with knowledge of the root servers
zone "." {
type hint;
file "/etc/bind/db.root";
};

// be authoritative for the localhost forward and reverse zones, and for
// broadcast zones as per RFC 1912

zone "localhost" {
type master;
file "/etc/bind/db.local";
};

zone "127.in-addr.arpa" {
type master;
file "/etc/bind/db.127";
};

zone "0.in-addr.arpa" {
type master;
file "/etc/bind/db.0";
};

zone "255.in-addr.arpa" {
type master;
file "/etc/bind/db.255";
};

include "/etc/bind/named.conf.local";

 

 

Na forum widziałem jeszcze jeden plik konfiguracyjny /etc/bind/mojadomena.pl niestety ja takiego pliku nie mam dlaczego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na forum widziałem jeszcze jeden plik konfiguracyjny /etc/bind/mojadomena.pl niestety ja takiego pliku nie mam dlaczego ?

Nie tworzy się on automagicznie bo chcesz, musisz sobie go sam utworzyć lub z poziomu webmina dodać lub użyj Virtualmina na GPL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zainstalowałem Virtualmina i próbowałem ro zrobić przez "create virtual server" i nic ;/ poza tym katalogiem domyślnym jest /home/katalog_ze_stroną

a ja mam ją zainstalowaną na /var/www/ Próbowałem to zmienić ale Virtualmin dalej swoje... Jak jeszcze można stworzyć ten plik? Czy jest jakiś tutorial?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hey :) udało mi się to zrobić dzięki temu

tutorialowi :)

 

Po wpisaniu mojejdomeny.pl pokazuje się stworzona przeze mnie strona, Tylko! jak przejdę do innej zakładki to mam nsxxxxxx.ovh.net/zakladka a powinno być mojadomena.pl/zakladka Jak to poprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

zamierzam zakupić domene w ovh i mam małe pytanie związane z maskowaniem danych whois (OwO), czy istnieje możliwość maskowania również imienia i nazwiska podanego przy rejestracji czy tylko jedynym wyjściem jest podanie fałszywych danych, które mogą prowadzić do usunięcia domeny? Znajomy rejestrował domene .pl w home.pl i w whois żadnych danych poza home nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

zamierzam zakupić domene w ovh i mam małe pytanie związane z maskowaniem danych whois (OwO), czy istnieje możliwość maskowania również imienia i nazwiska podanego przy rejestracji czy tylko jedynym wyjściem jest podanie fałszywych danych, które mogą prowadzić do usunięcia domeny? Znajomy rejestrował domene .pl w home.pl i w whois żadnych danych poza home nie ma.

 

Nie wiem jak w ovh, ale u innych rejestratorów możesz poprosić o ukrycie tych wszystkich danych. Do domen polecam raczej masternet.pl :) z ovh same problemy

 

Swoją drogą dość tak offtop tongue.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×