Skocz do zawartości
cezarycezary

[wirtualny] Pod małe forum

Polecane posty

 Szukam hostingu pod małe lokalne forum grupy fotograficznej, w tym momencie mniej niż 90 użytkowników (po roku istnienia)

 

Forum phpBB3 + mała strona na joomla docelowo będzie na wordpressie :D

 

Dla zainteresowanych podam adres forum:

 

 

http://forum.pgfplock.pl/

 

Po przeczytaniu kilku tematów na forum zastanawiam się nad:

 

-GlowaNet.pl

 

-prohost.pl

 

-linuxpl.com

 

Wszelkie za i przeciw mile widziane, propozycję również :D 

 

Fajnie by było mieć DirectAdmin, phpMyAdmin (nie wiem być może to standard) i jakąś "normalną" pomoc techniczną odpowiadającą od czasu do czasu na @ (nie nadużywam-spokojnie :D ). Fundusz jaki posiadamy to max. +/- 200zł.

 

 

Bardzo proszę o nieproponowanie usług cal.pl ...

 

 

p.s Witam wszystkich na forum :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą(ionic.pl), w razie pytań zapraszam do kontaktu z BOK (ionic.pl/klient).

Myślę, iż pakiet MEDIUM z naszej oferty PRO byłby odpowiedni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

skoro to małe niszowe forum to spokojnie wystarczy któreś z naszych kont: lux ( 69zł)lub elite (99zł).

Zapraszam, test 7 dni bez żadnych zobowiązań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaprasza do zapoznania się z ofertą http://www.altblue.pl - pakiet altblue_start 1GB/10GB za 36,60zł lub altblue_basic 2GB/20GB za 61zł powinny wystarczyć na początek, jak się forum rozrośnie to można migrować na coś większego. Panel administracyjny to DirectAdmin PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śmiało mogę polecić usługi

 

UnixStorm

 

Centralna lokalizacja w Polsce

Wysoki Uptime

Bez awaryjność

Przyzwoite ceny

Support na wysokim poziomie.

 

Co do pakietu

 

Start 2 za 43zł na rok powinien wystarczyć

 

Jeśli jednak chcesz mieć zapas zainteresuj się pakietem

 

Start 2 za 61zł na rok.

 

Ewentualnie

 

Max 1 w cenie 86zł na rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje, a czy ktoś z Was jest w stanie napisać czemu akurat warto skorzystać z Waszych propozycji a nie z proponowanych przeze mnie operatorów.

Podstawowe różnice, za i przeciw :D ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo proszę o nieproponowanie usług cal.pl ...
znam ten argument ale odnośnie domen :D
Dzięki za propozycje, a czy ktoś z Was jest w stanie napisać czemu akurat warto skorzystać z Waszych propozycji a nie z proponowanych przeze mnie operatorów.

to ja może odniosę się do twoich propozycji. Linuxpl; sam mam tam jedno konto i nie narzekam, można powiedzieć, że wręcz nudno, nic się nie dzieje, nie ma awarii, spokój i nie mogę złego słowa powiedzieć.

Głowanet- Ci co mają sobie chwalą, znajdziesz tu trochę klientów głowanet. Czasami pojawiały się tylko zastrzeżenia co do szybkości działania supportu.

prohost.pl to już wyższa półka, nastawieni na jak najlepszą jakość ale i wyższe ceny.

 

padła propozycja unixstorm, który z czystym sumieniem mogę polecić, świetny kontakt z Panem Michałem i niezawodność działania.

Ionic.pl prowadzony przez Pana Pawła, który się świetnie zna na tym co robi, a tak już się zajmuje tym wszystkim kawałek czasu (wcześniej w nieco innej formie). Firma również jak najbardziej godna zaufania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje, a czy ktoś z Was jest w stanie napisać czemu akurat warto skorzystać z Waszych propozycji a nie z proponowanych przeze mnie operatorów.

Podstawowe różnice, za i przeciw :D ?

 

Chyba będzie najlepiej jak sam przetestujesz, da Ci to możliwość poznania firm od "środka".

 

Ale zgadzam się z tym co napisał wood na temat tych firm, streścił to bardzo dokładnie w kilku słowach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do zapoznania się ofertą kont www w Hekko.pl. W podanych funduszach mogę zaproponować

do pakietu MediumPack+ w którym to w cenie 170,80 zł brutto otrzymasz 6GB powierzchni oraz

30GB transferu miesięcznego. Możesz wybrać również któryś z niższych pakietów oczywiście.

Dlaczego miałbyś nas wybrać ?

- prawie 3 lata na rynku

- szyba pomoc techniczna

- markowe serwery IBM w Polsce

- dostęp do wielu operatorów (GTS, ATMAN, PL-IX, AC-X)

- wiele wersji PHP

- program partnerski z 15% od zamówień

i wiele wiele innych :D

 

W razie pytań zapraszam do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za wszystkie propozycje i argumenty, nie spodziewałem się tak dużego i szybkiego odzewu z Waszej strony.

 

Na podjęcie decyzji mam jeszcze 3 dni więc jeśli ktoś ma jeszcze coś do dodania to chętnie wysłucham :D

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

glowanet.pl ma cpanel.

 

Sam jestem Adama klientem i nie narzekam, ostatnio z ticketów przerzucilem się na support via gg - chociaż w obydwu przypadkach dosyć szybka odpowiedź.

 

prohost.pl - jak napisał wood to już profesjonalna firma z szybkim supportem i restrykcjami dla użytkownika odnośnie zasobów.

Musisz się tu zastanowić czy lepiej dać 2 razy więcej za hosting i mieć odpowiedź w 5 minut czy lepiej dać mniej i kasę przeznaczyć na inne potrzeby.

 

Uważam że w twoim przypadku lepiej postawić na to drugie, ale to twój wybór. w obydwu firmach sie nie zawiedziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu chcąc zaoszczędzić kilka zł. postawiłem na cal.pl (mam u nich dwa różne serwery) o tym jak bardzo "zadowolony" jestem ze swojej decyzji prawdopodobnie napiszę w odpowiednim miejscu i czasie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety i nieraz tak bywa że się człowiek zawiedzie. o cal nie pisze na tym forum nic dobrego ostatnimi czasy.

 

Najlepiej weź okres testowy w kilku firmach i na własnej skórze zobacz gdzie ci będzie dobrze - bo swoją ofertę to każda firma może wkleić ale ważne żebyś ty się z nimi dogadywał.

 

Fakt że nie jest łatwo przerzucać stronę między firmami ale niekiedy tak trzeba - sam w ciągu roku zmieniłem z 4 razy firmę z najróżniejszych powodów :D(obecnie mam rekord - 4 miesiące u jednego providera i nie zapowiada się na zmiany)

 

Także przejrzyj na spokojnie oferty, napisz do boku, popytaj nawet o pierdołę ( zobaczysz podejscie do klienta). I nie zapomnij napisać co wybrałeś :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam konta ani w głowanet ani w prohost, natomiast mam konto w linuxpl.com i tak bardzo je sobie chwalę że szczerze chce Ci go polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

Zapraszam do skorzystania z naszej oferty na ViPower.PL

Według tego co potrzebujesz polecam 2 pakiety:

- ViSmall+ 6GB/30GB (HDD/transfer miesięczny), cena netto: 100zł rocznie

- ViMed 8GB/50GB (HDD/transfer miesięczny), cena netto: 150 zł rocznie

 

Wszystkie konta www zakładane są na markowych maszynach HP z dyskami SAS 15k rpm w RAID5 + do tego niezawodny serwer LiteSpeed.

Oczywiście posiadamy również ciekawy kod promocyjny dla userów WHT, więcej szczegółów w mojej sygnaturce ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za wszystkie propozycje i argumenty, nie spodziewałem się tak dużego i szybkiego odzewu z Waszej strony.

 

Na podjęcie decyzji mam jeszcze 3 dni więc jeśli ktoś ma jeszcze coś do dodania to chętnie wysłucham :D

 

 

Pozdrawiam.

 

Miałem nie tak dawno podobny dylemat, tyle, ze forum trochę większe.

 

Sprawa była opisana tutaj:

http://www.webhostin...orum-na-phpbb3/

 

Kilka spraw które mnie nurtowały jest opisanych w tamtym wątku. Gdybyś miał jakieś konkretne pytania, to śmiało pisz na priv.

Ostatecznie wybrałem ofertę unixstorm.org. Co bym Ci osobiście radził? Załóż sobie tam konto Biznes1 (nie ma możliwości okresu testowego, ale przy tej kwocie, to... :) - z tego co oceniam na Twoje forum w zupełności wystarczy właśnie Biznes1), w razie gdybyś miał większe potrzeby, to w każdej chwili możesz przejść na wyższy pakiet (np Biznes2) po dopłacie różnicy w abonamencie za pozostały okres umowy (ustalałem to z administratorem).

 

Kontakt z administracją/właścicielem jest więcej niż wzorowy. (np. tylko z uprzejmości administratora miałem wgraną dużą bazę danych wraz z rozwiązaniem problemu z jej kodowaniem)

Mówię to na podstawie doświadczeń z innymi firmami hostingowymi (dlatego właśnie się przenosiłem) - nazw ich tutaj nie będę wymieniał - gdzie miałem czasem problem z ustaleniem przez kilka godzin (sic!) czy dana usługa na serwerze jest włączona czy też nie :D

 

ISTOTNA sprawa:

serwery są w Polsce, co oczywiście natychmiast widać przy sprawdzaniu pinga do własnej strony.

Powiem Ci, że sprawdziłem to pod kątem Twoje obecnej strony, a mojej przeniesionej do unixstorm i do Twojej strony ping "biegnie" 2x dłużej. Osobiście uważam, ze nie ma tu porównania z hostingami za granicą (a większość wyżej wymienionych powyżej to zagraniczne serwery)

 

Ach... jest Direct Admin który preferujesz.

 

Ewentualnie możesz sprawdzić jeszcze ofertę ionic.pl którą również poważnie brałem pod uwagę, ale ostatecznie zdecydowały względy finansowe i doskonały kontakt z właścicielem US. (uważaj bo obecna promocja w ionic dotyczy tańszych kont hostingowych które są na zagranicznych serwerach).

 

W dniu dzisiejszym sprawę dodatkowo przeważa nowa 25% promocja: promocja w unixstorm.org

 

 

Miłego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a że tak zapytam jakie znaczenie będzie miał tutaj ping? 30, 40...? Owszem serwery w Polsce są zaletą, ale za granicą to beee?? Dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a że tak zapytam jakie znaczenie będzie miał tutaj ping? 30, 40...? Owszem serwery w Polsce są zaletą, ale za granicą to beee?? Dlaczego?

Ping przy webhostingu nie ma większego znaczenia - vide google.pl ping do około 100-150ms a chyba nikt nie reklamuje szybkości działania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ping przy webhostingu nie ma większego znaczenia - vide google.pl ping do około 100-150ms a chyba nikt nie reklamuje szybkości działania.

Ja to wiem. To było pytanie do autora (#19), trochę o charakterze retorycznym :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ping przy webhostingu nie ma większego znaczenia - vide google.pl ping do około 100-150ms a chyba nikt nie reklamuje szybkości działania.

 

Pinging google.pl [209.85.135.147] with 32 bytes of data:

 

Reply from 209.85.135.147: bytes=32 time=54ms TTL=54

Reply from 209.85.135.147: bytes=32 time=55ms TTL=54

Reply from 209.85.135.147: bytes=32 time=56ms TTL=54

Reply from 209.85.135.147: bytes=32 time=56ms TTL=54

 

Ping statistics for 209.85.135.147:

Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),

Approximate round trip times in milli-seconds:

Minimum = 54ms, Maximum = 56ms, Average = 55ms

 

Przy okazji wklejam jak to ode mnie wygląda.

 

 

 

a że tak zapytam jakie znaczenie będzie miał tutaj ping? 30, 40...? Owszem serwery w Polsce są zaletą, ale za granicą to beee?? Dlaczego?

 

W ostatnich latach mam/miałem hosting w firmach oferujących usługi na serwerach umieszczonych w ovh i hetzner, a także jednej z największych polskich firm której tu reklama błyska po prawej stronie.

Moje SUBIEKTYWNE odczucie, jako prywatnego użytkownika, klienta po prostu, czyli osoby nie związanej z branżą ani jako właściciel firmy, ani pracownik żadnej z nich, wskazuje, że lepiej działały te strony które miałem umieszczone na polskich serwerach. No ale nie zdecydowałem się na koszty 300zł+VAT, bo to co potrzebuję znalazłem taniej, a dotychczasowe krótkie doświadczenie wskazuje, że także lepiej.

 

Każdemu jednak wg. potrzeb, ja osobiście wybrałem jak opisałem w tym wątku powyżej.

 

Pozdrawiam serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja uważam, że to zależy od tysiąca czynników łącznie ze sposobem konfiguracji serwera, ilości użytkowników na maszynie, łącza etc. Podejrzewam, że w Twoim przypadku po prostu tak wyszło. Ping to tylko jeden element, który ma minimalny wpływ, ba w nawet mniej niż minimalny, bo wyrażany w miliseksunadach. Mam sharedy w na serwerach w hetzner, ovh, gdzieś w UK, USA i nie widzę specjalnych różnic. Może dlatego, że nie jestem układem scalonym tylko zespołem tkanek... :D(mam na myśli sytuację, w których wszystko jest ok ze strony providera, wiadomo, że firma może zawinić). A piszę to dlatego, żeby ktoś nie pomyślał, że jak kupi za granicą to będzie działał pooowoooooli, gdyż jeżeli laik przeczyta taką opinię, to może się zasugerować, jak kupować to tylko na polskich maszynach. Wtedy mogą ucierpieć niewinne firmy, a po co :D. Oczywiście przy serwerach gier itp. sprawa ma się już zupełnie inaczej.

 

ale masz rację, to Twoje odczucie i jak najbardziej masz do niego prawo. Każdy lubi coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ładowanie strony będzie przebiegało identycznie na dwóch serwerach o tej samej konfiguracji i parametrach ale różnej lokalizacji.

Różnica polega tylko na czasie odpowiedzi z/do serwera. Oczywiście tam gdzie serwer i baza jest w jednym miejscu.

Tak więc lokalizacja nie ma większego znaczenia przy zwykłych stronach www, różnica kilkudziesięciu ms nie powinna być nawet zauważalna dla normalnego odbiorcy strony.

 

Jak komuś tak bardzo zależy na pingu, proponuję Localhost. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×