Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
moonwalker

Stacjonarny Komputer

Polecane posty

Chciałbym się was zapytać czy taki komputer z takimi parametrami będzie dobry, ma służyć głównie do rozrywki. (filmy, grafika, gry)

 

Płyta główna - ASUS P7H55 Intel H55, DDR3 ( Allegro - 389,99zł )

Procesor - Intel Core i7 860 2,80Ghz 8MB LGA1156 ( Allegro - 899,99zł )

Karta Graf. - MSI RADEON HD5770 1GB GDDR5 850/4800MHZ ( Allegro - 539,99zł )

Pamięć - DDRIII A-Data 2x2GB 2000MHz CL9 X-Series ( Allegro - 430,00zł )

Dysk - WD Caviar Blue 320GB/SATA/16MB/7200RPM ( Allegro - 135,00zł )

Zasilacz - OCZ StealthXStream 600W SLI PSU [Odznaczony] 50+ R3 OCZ600SXS-EU ( Allegro - 245,00zł )

Nagrywarka - DVD LIGHTSCRIBE SAMSUNG SATA ( Allegro - 89,00zł )

Obudowa - Fever Shinobi SH09A-BK/BK ( Allegro - 109,99zł )

 

Cena w sumie około 2800zł, czy to dobry zestaw? czy może lepiej coś zmienić? najlepiej żeby to 2800 nie przekroczyło.

z góry bardzo dziękuje za pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl o lepszym dysku z 32MB cache. Choćby takim: http://www.komputronik.pl/index.php/product/74772/Podzespo_y_PC/Dyski_twarde/WD_Caviar_GreenPower_750GB_WD7500AADS_32MB_cache_SATA_II.html

Kosztuje co prawda dwa razy tyle co ten, który wybrałeś, ale jest energooszczędny, ma 32MB cache i 750GB pojemności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pomyślę nad tym, a tak oprócz tego to wszystko może być? tzn. czy w tej cenie mogę mieć coś lepszego/wydajniejszego

jeszcze pytanie, czy ten sam zasilacz tylko że 500W starczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

500W styknie, ale nie jakiś ModeCOM, tylko weź coś firmowego, Antec, Tagan, Amacrox, Chieftec...

Co do dysku twardego, d.v ma rację. Dysk 320GB szybko Ci się zapełni, a 16MB cache będzie wąskim gardłem przy takim sprzęcie.

Ja sprawiłem sobie taki sprzęt: Samsung 1TB HD103UJ 7200rpm SATA2 32MB

Przede wszystkim jest mega cichy i ma 32MB cache. Dałem za niego w yamo 250 zł - moim zdaniem warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten zasilacz OCZ spokojnie wystarczy, szczególnie, że ma dobrą wydajność energetyczną i niezłą żywotność. Jeszcze kilka zmian bym Ci poradził: jakieś inne pamięci (np. OCZ, PDP albo Corsair), i nagrywarka na LG (choć sam mam napęd TSST, czyli Toshiba-Samsung), ale to tylko moja subiektywna opinia.

 

Jeszcze coś - zastanów się nad solidniejszą obudową. Jest to wbrew pozorom ważna część i nie warto aż tak na niej oszczędzać, czasem lepiej wydać te 100 czy 150 zł więcej. Dzięki temu będzie wygodniejsza w montażu (i w razie ewentualnej wymiany czy dodawania podzespołów), łatwiej będzie odprowadzać z niej ciepło (lepsze obudowy mają w standardzie dodatkowe wiatraki albo przynajmniej dobrze rozplanowane miejsca na nie) i będzie służyć długie lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płyta zdecydowanie od Gigabyte'a.

Procesor od AMD na pewno będzie tańszy, natomiast nie ma funkcji automatycznego zwiększania częstotliwości taktowania rdzenia, jak to jest w przypadku Core i5 i Core i7.

Jeśli chodzi o wydajność w grach, bardziej liczy się częstotliwość rdzenia, niż ich ilość.

Jeśli chcesz zredukować koszty, sprawdź najszybsze X3 lub X4 na podstawce AM3. Ewentualnie zerknij na wersje black edition, umożliwiające pokręcanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kucziapa

Nie słuchaj Asus to bardzo dobra płyta sam mam Asusa tylko poda AM3, a co do dysku to weź WD ale z serii Caviar Black bardzo wydajny dysk sam go posiadam o pojemności 640GB posiada 64mb, i ogólnie jest jednym z najszybszy dysków na SATA II. Płyte weź Asus P7H55D-M EVO

P.S nie kupuj z allegro tylko ze sklepu np esc.pl gorąco polecam sam tam sobie składałem komputer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do Asusa mam mocno ograniczone zaufanie. Kilka do mnie już trafiło walniętych. Czasami popuchnięte kondensatory, jedna miała dziwny objaw - trzeba było dopychać radiator, wtedy całość śmigała.

Trafiła się też sztuka z przytopionymi ścieżkami i gniazdem zasilania (zasilacz Chieftec, więc przepięcie nie poszło, sprawdzałem na innych komputerach i testerem). Procesor nie był podkręcany.

A Gigabyte trafił się jak na razie tylko jeden uszkodzony, a sam ich sporo klientom wcisnąłem. Może szczęście, ale mnie daje do myślenia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl o lepszym dysku z 32MB cache. Choćby takim: http://www.komputronik.pl/index.php/product/74772/Podzespo_y_PC/Dyski_twarde/WD_Caviar_GreenPower_750GB_WD7500AADS_32MB_cache_SATA_II.html

Kosztuje co prawda dwa razy tyle co ten, który wybrałeś, ale jest energooszczędny, ma 32MB cache i 750GB pojemności.

 

W życiu nie kupuj WD Caviar Green. Mam dwa takie gówna, tylko że 500GB, jutro będę je zmieniał na Samsungi F3. Strasznie wolne mimo tego bufora, a poza tym wymagaja jakiś specjalnych sterowników pod windę, pod Linuksem działają beznadziejnie - raz na kilka minut usypiaja na kilka - kilkanaście sekund a potem budzą się a w tym czasie system czeka. Co mi to krwi napsuło - tydzień szukałem czym jest to spowodowane. Tutaj jest opis tego błedu.

Z dysków polecam obecnie Samsung F3 - mam już kilka takich i bija konkurencję na głowę ceną, osiągnięciami i poziomem hałasu. Zresztą wystarczy poczytać opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Po co taki procesor? W dodatku intel? U AMD-ka za 1200-1300 to jakiś ultra wypas znajdziesz z niezłą płytą... nie ma sensu brać takiej karty graficznej przy tym procesorze, ja bym odwrócił tu wydatek - 800 dał na kartę, 500 na proca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tym razem złożyłem coś takiego z amd;

 

Procesor - AMD Phenom II X4 965 QUAD CORE AM3 BLACK EDITION ( Allegro - 639,00zł )

Płyta Główna - GIGABYTE GA-MA790GPT-UD3H AM3 DDR3 ( Allegro - 399,99zł )

Karta graf. - MSI RADEON HD5770 1GB GDDR5 850/4800MHZ ( Allegro - 539,99zł )

Pamięć - OCZ GOLD 4GB/1333 GOLD CL9 OC ( Allegro - 389,00zł )

Dysk - DYSK HDD SAMSUNG SPINPOINT F3 1TB 7200 32MB ( Allegro - 329,00zł )

Obudowa - Gigabyte Poseidon 310 ( Allegro - 299,00zł )

zasilacz - OCZ 500W StealthXStream SLI 120mm OCZ500SXS ( Allegro - 204,99zł )

nagrywarka ta sama co w 1 poście

 

pytanie co do tej karty graf. widzę że ma 128 bitów tylko, czy to nie za mało?

co sądzicie ogólnie o takich parametrach. Pozdrawia i dziekuje wszystkim za porady

 

lub kart. graf. HIS HD5770 1 GB DDR5 950/5200 ( Allegro - 589,00zł )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kucziapa

Gigabyte GA-P55-UD3 - 390zł

Intel Core i5-750 2.66GHz S-1156 BOX - 695zł

Corsair DDR3 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 XMS3 - 390zł

MSI Radeon HD5770 Hawk - 670zł

WD Caviar Black 640GB 64MB 7200rpm SATA2

Samsung SH-S223C - 80zł

SilentiumPC Gladius 600 Pure Black GD-600 - 215zł

OCZ ModXStream 500W - 220zł

 

ja bym Ci radził coś takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie bawisz się w wirtualizację, zaawansowane programy do grafiki/filmów (AfterEffects, Photoshop, 3D Studio, Maya etc.) to odpuść sobie 4-rdzeniowca, bo i tak nic na nim nie zyskasz. Tylko niektóre gierki korzystają z 2 rdzeni procka, większość jedzie nadal na 1 rdzeniu, takich korzystających z 4 nie ma się co szybko spodziewać, a jak już zaczną się pojawiać, to ten procek już pewnie i tak będzie przestarzały. Kup spokojnie 2-rdzeniowego Phenoma, np. takiego: http://www.komputronik.pl/index.php/product/94435/Podzespo_y_PC/Procesory/AMD_Phenom_II_X2_555_BOX_Black_Edition.html (399 zł w KTR i już masz 140 PLN w kieszeni).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kucziapa

hmmm d.v ostatnio gdzieś czytałem o jednej nowej grze, która wymaga 4 rdzenie tylko nie wiem już jaka to była... i czy to prawda ale raczej tak.

 

GTA 4 wykorzystuje 4 rdzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, widać nie jestem na bieżąco ze wszystkimi tytułami.

Ale pytanie za 100 punktów: czy warto płacić 100-kilkadziesiąt PLNów (albo i więcej) za to, że te kilka gierek (bo na masowy wysyp gier obsługujących 4 rdzenie nie liczyłbym) zamiast 100fpsów będzie wyrabiać 130? Jak dla mnie to nie jest warte dodatkowego obciążania portfela, ale co ja się tam znam... Moje oczy są ludzkie i widzą tylko różnicę do 80-100 klatek, powyżej tego każda dodatkowa klatka na sekundę, którą chwalą się różnoracy "gracze", jest dla mnie niczym więcej jak oznaką onanizmu sprzętowego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Mam ja pytanie, co się bardziej opłaca kupić, QuadCore czy i5 (oba od Intela). Chodzi mi o jakość w grach. Poza tym chciałbym kupić do mojego blaszaka nową kartę graficzną, widzi mi się GeForce GTX 250 z 1024 MB pamięci. Teraz tylko pozostaje pytanie czy do mojej płyty głównej da się podłączyć lepszy procesor (najlepiej ten i5) i tę kartę graficzną.

 

Parametry płyty głównej:

 

Gigabyte P35-DS4 P35 LGA DDR2 PCI-E SATA2 GBLAN FW ATX 4719331815110SN0723002663

 

Jeżeli nie da rady pod tę płytę główną podłączyć to jaką inną proponujecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Pawel_15: Twoja płyta główna obsługuje procesory na podstawce LGA775, natomiast i5 są na podstawce LGA1156, więc jeśli chcesz uderzać w kierunku tego procesora, to czeka Cię wymiana płyty głównej i pamięci.

QuadCore'a będziesz miał natomiast na LGA775, więc uda Ci się całkiem sporo zaoszczędzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gigabyte P35-DS4 P35 LGA DDR2 PCI-E SATA2 GBLAN FW ATX 4719331815110SN0723002663

Sam mam taką w swoim składaczku (możliwe, że ta co podałeś to rev 2.1, moja to rev 2.0), płyta miód, nigdy nie miałem z nią problemów, procek i pamięci ładnie się kręcą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×