Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
moonwalker

Stacjonarny Komputer

Polecane posty

Gość kucziapa

A jak ma się z wydajnością Quad do i5 czy i7 ?

 

zdecydowanie core i5 jednak budowanie tej platformy jest trochę drogie więc ja na twoim miejscu jeżeli miał byś mniej kasy poszedł bym w jakiegoś phenoma na AM3, zamiast quada na 775 a jak masz więcej kasy no to core i5

 

P.S Jak będziesz miał jakieś pytania to mogę pomóc w budowie PC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja bym w ogóle wziął coś starszego - np. Phenoma (trzyrdzeniowego może?) Black Edition, robisz to z 3GHz na 3,4GHz tak na oko (proc jakieś 350zł - strzelam), z płytą nawet bombową za 350zł kolejne to jest 700zł, to jest tyle, co sam core i kosztuje. Do tego kasiorka Ci zostaje na fajnego Radeona 5830 czy 5770, pakujesz w to jeszcze 4GB RAM i "jedziesz"..

teraz powoli zaczęli nowe gry optymalizować, bo PC wyprzedził konsole i ten sprzęt będzie spoko stykał aż do premiery nowej konsoli nowej generacji, czyli tak ze 2-3 lata. Potem dokupujesz grafę jakiegoś pewnie Radka 6000 czy inne dziwactwo i robisz miazgę nawet z GTA IV : ) choć ta giera to jest dziadostwo optymalizacji...

 

Nie wiem po co maniakalnie kombinować z intelami, gdy jest mowa o "jak najtaniej".. płyta droga, procek drogi.. pewnie, że gdybym miał 4-5 patoli na kompa, to bym se core'a machnął, ale my biedni jesteśmy Polacy ; ) ...już o czterech rdzeniach nie wspomnę (dla jednej czy dwóch gier? lipa).. weź coś na AM3 i jest git, te nowe Radki z półtora roku będą Ci spokojnie służyć. Aż sam się dziwię jak fajnie rynek PC zwolnił i taki "głupi" Radek 4850 już prawie półtora roku mi spokojnie wszystko zapodaje z gier.

 

Pamiętaj nie oszczędzać za bardzo na zasiłce i dysk weź Samsung F3 : )

 

Moje osobiste pułapy logiczności zakupów:

1. tak do 400zł na proca

2. tak do 400zł na płytę (ale najlepiej już jakiś model z USB 3.0)

3. tak do 200zł za zasiłkę (z 500-550W)

4. tak do 700zł za kartę graficzną (DX11 musowo)

 

Nie ma sensu wydawać na sprzęt więcej, bo stosunek opłacalności mierzony na zasadzie "ile wydam kasy / na ile mi starczy ten sprzęt / czy jest nowy na rynku, czy już cena okrzepła" musi mieć sens, a nie tak jak z nowymi modelami np. na DX11, że potem mija pół roku i są strasznie wolne (bo potem wkracza drugi producent z ofertą i to wszystko się napędza, a pierwsze modele zostają w tyle pod względem optymalizacji + kwestia sterowników u ATI), a do tego gier było w momencie kupowania jedna czy dwie na DX11...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×