Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Mati010

VPN na VPS ?

Polecane posty

Witajcie, mam pytanie ponieważ się nie orjętuje tylko słyszałem, że mając VPS można postawić na nim tunel dzięki któremu znacznie spadną pingi w grze czy to prawda??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i tak i nie

 

Jak będziesz łączył się przez tunel to twój ping będzie równy pingowi do vpsa od ciebie + pingowi od vpsa do serwera gry.

 

 

 

Jeżeli twój isp z jakichś powodów kieruje ruch do np niemiec przez usa, to ping przez tunel będzie prawdopodobnie niższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zysk raczej będzie marginalny i tylko jeżeli masz kiepskiego dostawcę internetu. Dodatkowo nie da się zejść poniżej barier fizycznych urządzeń na trasach międzynarodowych.

 

Ilość problemów do rozwiązania związanych z mechanizmami działania gry jest duża, zabezpieczenia antycheatowe będą się kłócić z takim rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to dziękuję za pomoc... Teraz jak ma ktoś HOWTO dokładne co i jak ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam pytanie ponieważ się nie orjętuje tylko słyszałem, że mając VPS można postawić na nim tunel dzięki któremu znacznie spadną pingi w grze czy to prawda??

 

w 98% przypadków w/w sformułowanie o bzdura

 

p.s.

"orjętuje" - 2 babole w 1 słowie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba już dostałem odpowiedź na to co chciałem nie rozumiem tego postu panie krdc.pl ... (może lubi pan nabijać posty ale w to nie wchodzę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czego nie zrozumiałeś? ;>. Chodzi o to, że VPN nie służy do "przyśpieszania" połączenia lub niwelacji latencji. VPN służy do tworzenia bezpiecznych tuneli, np gdy korzystasz z protokołów nieszyfrowanych (ftp, smb) a chcesz żeby leciały po szyfrowanym połączeniu. Inne wykorzystanie VPN to np stworzenie wirtualnej sieci LAN. Nie wiem co tu jeszcze wymieniać. Zastosowań jest sporo, ale (tak jak stwierdził krdc.pl) w 98% przypadków nie zyskasz nic na szybkości połączenia, a jedynie możesz nieco stracić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×