Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
behemoth

Duży load VPSa przy 30 osobach

Polecane posty

Testowałem wydajność swojego VPS'a (1,1GHz, 256MB gwarantowane 512 burst, zajętę ~44MB ramu) używając loadimpact.com

Przy 30 osobach online,wg tego testu oczywiście, load wynosi ~4,05.

Testowałem to na joomli 1.5.15 z domyślną templatką i przykładowymi danymi, ładowanymi przy instalacji.

Czy jest to normalne czy może mogę coś zoptymalizować?

EDIT: system to CentOS 5.4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mozesz pokazac caly graf a nie jeden wynik, wskaznik 4,05 to czas w s a on zalezy od wielu parametrow i sam w sobie nie jest zadnym parametrem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cały graf?

Masz na myśli ten z loadimpact czy ten z HyperVM?

Użycie ramu skoczyło z 44MB do 73MB, w HyperVM na wykresie maksymalna wartość to około 240 jednostek.

W loadimpact przy 10 osobach czas wynosił 3,4sekundy 20 osób - 9,3 sekundy, przy 30 osobach - 15,3 sekundy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Auc nie zrozumialem o co ci chodziło, podałeś 4,5 i nie wiedzialem co to... Wracając do pytania, pewnie można zastosowac mechanizmy cachujące, może memcache, może mechanizmy umieszczające część lub całość strony w RAMie, pogrzebać w konfigu apacha (albo zainstalowac lightspeeda darmowego do 180 połączeń, ma lepszą konfiguracje na starcie), pogrzebać w configu SQL'a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie 4,5 a 4,05. chodziło mi o load po wpisaniu komendy top.

Przy 30 osobach już mechanizmy cachujące?

Apacha nie mam. Zainstalowany jest lighttpd.

Pogrzebać w configu sql'a - niezbyt precyzyjna porada ;)

Z resztą w top widzę, że to nie mysql zjada tyle procesora, tylko proces o nazwie php-cgi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Behemoth, Joomla jest "krową", jest ociężała i dosyć zasobożerna. Zyskujesz dowolność w wielu aspektach zarządzania Twoją stroną, lecz tracisz na wydajności. Jak miałem kiedyś zmodyfikować coś w jej kodzie, to o mało nie padłem na zawał, jak takie coś może zyskać taką popularność. Optymalizacja bazy danych i tym podobnych pomoże, ale nie licz na nagły spadek o 90%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mhm. Czytałem gdzieś post Adama z glowanet.pl, że jego strona w Joomli! zjada zaledwie 2% rdzenia, dlatego pytałem się, czy można coś poprawić w ustawieniach.

Cóż, nie przewiduję na razie takiego ruchu na stronie, zwłaszcza, że ruch generowany przez loadimpact symuluje pobieranie pobieranie strony od 0, nie uwzględniając cachowania przeglądarek użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mozesz pokazac caly graf a nie jeden wynik, wskaznik 4,05 to czas w s a on zalezy od wielu parametrow i sam w sobie nie jest zadnym parametrem

 

Co ty bredzisz? Load nie jest mierzony w sekundach !!! Load to średnia liczba procesów jaką obrabia CPU. Zliczana jest średnia dla 1min, 5min i 15min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×